Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
957 000 zł
Umowa zawarta
28 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 22 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena90%Okres gwarancji10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa zewnętrznej windy osobowej przyściennej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury we Włodowicach

Zamawiający Miasto i Gmina Włodowice (Włodowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa zewnętrznej windy osobowej przyściennej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury we…”, wybierając ofertę wykonawcy Lift Engineering Sp. z o. o. Wartość umowy: 957 000 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Miasto i Gmina WłodowiceWłodowice, Śląskieopublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
957 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    03 sierpnia 2026

    Termin ofert: 18 sierpnia 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Lift Engineering Sp. z o. o. (Warszawa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 957 000,00 zł (umowę zawarto 28 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 22 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto i Gmina Włodowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398741

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Krakowska 26

1.5.2.)Miejscowość

Włodowice

1.5.3.)Kod pocztowy

42-421

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@wlodowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.wlodowice.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-zp.wlodowice.pl/procurements/50/procurement

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa zewnętrznej windy osobowej przyściennej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury we Włodowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-301e84ab-25bb-4823-b27a-293572d0c87f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413282

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00030287/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Modernizacja Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Włodowicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00375113

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IPS.271.041.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa zewnętrznej windy osobowej przyściennej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury we Włodowicach w ramach projektu pn. „Zwiększenie potencjału edukacyjno-animacyjnego oraz rozwój kultury Miasta i Gminy Włodowice poprzez modernizację Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Włodowicach” realizowanego w ramach zadania pn. „Modernizacja MGOK we Włodowicach”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie budowy zewnętrznej windy osobowej przyściennej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury we Włodowicach przy ul. Żareckiej 59 z robotami budowlanymi związanymi z rozbudową i przebudową istniejącego budynku oraz z infrastrukturą techniczną i utwardzeniem terenu zgodnie z załączoną dokumentacją projektową wraz z załącznikami do dokumentacji projektowej i załącznikami do projektu budowlanego, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, oraz zgodnie z decyzją o pozwoleniu na budowę nr 487/2026 z dnia 08.07.2026 r.
3. Szczegółowy zakres i opis robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia określa dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych oraz pozostałe dokumenty wskazane w ust. 2 stanowiące załącznik nr 1 do SWZ.
4. Ponadto, obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia określają także projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45313100-5 - Instalowanie wind

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

42416100-6 - Windy

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

957000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

957000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

957000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Lift Engineering Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 7011191349

7.3.3)Ulica

Poznańska 16/4

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-680

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

957000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-22

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45313100-5Instalowanie wind
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto i Gmina Włodowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Włodowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 957 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45313100-5 (Instalowanie wind). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Lift Engineering Sp. z o. o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.