Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
263 911 zł
Umowa zawarta
19 sierpnia 2026
Okres realizacji
75 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 263 911 zł – 270 600 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja i rękojmia Wykonawcy na wykonanie robót budowlanych objętych przedmiotem umowy20%Gwarancja Producenta stelaży podtynkowych10%Gwarancja Producenta instalacji hydraulicznej10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont łazienek (4 pomieszczenia) na II i III piętrze budynku administracyjnego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białystoku przy ul. Warszawskiej 3 w Białymstoku

Zamawiający Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku (Białystok, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont łazienek (4 pomieszczenia) na II i III piętrze budynku administracyjnego Komendy…”, wybierając ofertę wykonawcy SOLID Kamil Tryzna. Wartość umowy: 263 911 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
263 911 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    07 lipca 2026

    Termin ofert: 23 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    30 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SOLID Kamil Tryzna (Białystok), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 263 911,26 zł (umowę zawarto 19 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 263 911,26 zł do 270 600,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 75 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

KOMENDA WOJEWÓDZKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W BIAŁYMSTOKU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000173545

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Warszawska 3

1.5.2.)Miejscowość

Białystok

1.5.3.)Kod pocztowy

15-062

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kwpsp.wl@straz.bialystok.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/kwpsp-bialystok

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-997c2495-6f3b-4d81-bfe7-62fcc75b9070

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont łazienek (4 pomieszczenia) na II i III piętrze budynku administracyjnego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białystoku przy ul. Warszawskiej 3 w Białymstoku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-997c2495-6f3b-4d81-bfe7-62fcc75b9070

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413233

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00049194/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Remont łazienek (4 pomieszczenia) na II i III piętrze budynku administracyjnego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00328636

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WL.2370.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z remontem łazienek (4 pomieszczenia) na II i III piętrze budynku administracyjnego w tym

- wykonania prac zgodnie ze Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót (STWIOR), projektem architektoniczno-budowlanym oraz projektami instalacji elektrycznej i sanitarnej, będących w posiadaniu Zamawiającego. - Zapewnienie kierownika robót budowlanych z uprawnieniami stawianymi osobom z art. 37c ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. 2024 r. poz. 1292) lub zapewnienie osoby, która będzie wykonywała nadzór inwestorski wg powyższych przepisów prawa. - zabezpieczenie elewacji budynku oraz okien przed uszkodzeniem w trakcie usuwania gruzu. - skucie glazury na powierzchni około 180 m2. - usunięcie sufitów podwieszanych. - zburzenie/usunięcie ścian działowych. - usunięcie starych instalacji sanitarnych (wodnej, kanalizacyjnej, wentylacyjnej) oraz elektrycznej. - Wyrównanie powierzchni ścian i podłóg (poziom nowopowstałej podłogi gotowej powinien licować się z poziomem podłogi korytarza budynku). - wykonanie podłęczenia wyposażenia instalacji sanitarnych oraz elektrycznych wraz z pomiarami i protokołami szczelności/sprawności. - wykonanie izolacji zalaniowej (hydroizolacja). - Klejenie płytek gresowych oraz ceramicznych. - Montaż drzwi wewnętrznych oraz wyposażenia wnętrz wg. projektu (należy dostarczyć wykaz ilościowo-wartościowy instalowanych/dostarczanych przedmiotów). - Montaż wyposażenia sanitarnego (montaż umywalek, baterii, sedesów, zbiornika wzbiorczego). - wywiezienie/utylizacja odpadów na składowisko. - uporządkowanie terenu przekazanego Wykonawcy oraz uporządkowanie pomieszczeń objętych remontem i przynależnych do niego pomieszczeń. 2. Inwestycja podlega pod nadzór konserwatorski Konserwatora Miejskiego dla miasta Białegostoku z powodu wpisania budynku do rejestru zabytków – Zamawiający posiada aktualne zezwolenie konserwatora na przeprowadzenie prac remontowych z wykazem zobowiązań dla Wykonawcy. 3. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą następujących dokumentów: • Opisu Przedmiotu Zamówienia: - załącznik nr 2 do SWZ (przedmiotowy środek dowodowy) • dokumentacja projektowa oraz STWiORB – (załącznik nr 2 do SWZ) • Projektowanych Postanowień Umowy (załącznik nr 3 do SWZ) Udostępniony przedmiar robót ma charakter wyłącznie pomocniczy i informacyjny. Nie stanowi on dokumentu określającego przedmiot zamówienia ani podstawy do wyceny robót.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45442100-8 - Roboty malarskie

31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne

39000000-2 - Meble (włącznie z biurowymi), wyposażenie, urządzenia domowe (z wyłączeniem oświetlenia) i środki czyszczące

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

263911,26 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

270600,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

263911,26 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SOLID Kamil Tryzna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5423434553

7.3.3)Ulica

ul. Mikołaja Kopernika 7/37

7.3.4)Miejscowość

Białystok

7.3.5)Kod pocztowy

15-377

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

FRANK BUD Łukasz Szlendak, roboty budowalne

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

263911,26 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

75 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białystok.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 263 911 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SOLID Kamil Tryzna (Białystok). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.