Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcęwg ogłoszenia, przed weryfikacją
Wybrany wykonawca
Umowa zawarta
28 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 3 sierpnia 2026 do 30 września 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertywszystkie od małych i średnich firm
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Szkolenie grup poszukiwawczo-ratowniczych w ramach projektu pn. „Silniejsza obrona cywilna i zarządzanie kryzysowe – bezpieczniejszy region

Zamawiający Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku (Białystok, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Szkolenie grup poszukiwawczo-ratowniczych w ramach projektu pn. Silniejsza obrona…”, wybierając ofertę wykonawcy Akademia Pożarnicza. Złożono 2 oferty.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 580 867 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Akademia Pożarnicza (Warszawa), mikrofirma.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: od 3 sierpnia 2026 r. do 30 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

KOMENDA WOJEWÓDZKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W BIAŁYMSTOKU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000173545

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Warszawska 3

1.5.2.)Miejscowość

Białystok

1.5.3.)Kod pocztowy

15-062

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kwpsp.wl@straz.bialystok.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/kwpsp-bialystok

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-af315fca-655a-459a-a371-a2d7933bb57d

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Szkolenie grup poszukiwawczo-ratowniczych w ramach projektu pn. „Silniejsza obrona cywilna i zarządzanie kryzysowe – bezpieczniejszy region

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-af315fca-655a-459a-a371-a2d7933bb57d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413234

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00049194/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Szkolenie grup poszukiwawczo-ratowniczych w ramach projektu pn. „Silniejsza obrona cywilna i zarządzanie kryzysowe – bezpieczniejszy region”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach Projektu LTPL00351 pn. „Silniejsza obrona cywilna i zarządzanie kryzysowe – bezpieczniejszy region” realizowanym w ramach Programu INTERREG VI-A Litwa-Polska 2021-2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00350038

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WL.2371.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na kompleksowej organizacji i przeprowadzeniu szkolenia pn. „Szkolenie grup poszukiwawczo-ratowniczych” w ramach projektu pt. „Silniejsza obrona cywilna i zarządzanie kryzysowe – bezpieczniejszy region”. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (dalej: „OPZ”) zawarto w załączniku nr 2 do SWZ, zawierający: - Program szkolenia „Szkolenie grup poszukiwawczo – ratowniczych”, - Opis Przedmiotu Zamówienia

4.5.3.)Główny kod CPV

80550000-4 - Usługi szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

257846,76 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

615000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

257846,76 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Akademia Pożarnicza

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1180035927

7.3.3)Ulica

ul. Juliusza Słowackiego 52/54

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

01-629

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

257846,76 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-08-03 do 2026-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80550000-4Usługi szkolenia w dziedzinie bezpi…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
580 867 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
180 091 zł652 026 zł
Rozstęp międzykwartylowy
471 935 zł
Źródło próbki
CPV 80550000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
180 091 zł
Mediana
580 867 zł
Górny kwartyl
652 026 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białystok.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80550000-4 (Usługi szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Nie potwierdziliśmy jeszcze kompletnego snapshotu wszystkich części tego ogłoszenia wynikowego. Do czasu ponownej weryfikacji nie publikujemy wykonawców, rozstrzygnięć części, kwot ani liczby ofert z pól zastępczych.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.