Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
600 117 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
22 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie Inżyniera Kontraktu/Koordynatora20%Doświadczenie inspektora hydrotechnicznego20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Pełnienie obowiązków Inżyniera Kontraktu nad inwestycją pn. „Budowie zbiornika wodnego "Kraszewo" na rzece Raciążnicy” wraz z zapewnieniem nadzoru inwestorskiego.

Zamawiający Gmina Raciąż (Raciąż, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Pełnienie obowiązków Inżyniera Kontraktu nad inwestycją pn. Budowie zbiornika wodnego…”, wybierając ofertę wykonawcy Rafał Ślusarski Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno-Inżynierskie PROSTA PROJEKT. Wartość umowy: 600 117 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina RaciążRaciąż, Mazowieckie (powiat Płoński →)opublikowano 29 sierpnia 2026
Wartość umowy
600 117 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 czerwca 2026

    Termin ofert: 22 czerwca 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    29 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Rafał Ślusarski Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno-Inżynierskie PROSTA PROJEKT (Piotrkowice).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 600 117,00 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 22 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA RACIĄŻ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130378048

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Kilińskiego 2

1.5.2.)Miejscowość

Raciąż

1.5.3.)Kod pocztowy

09-140

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL922 - Ciechanowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gminaraciaz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminaraciaz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminaraciaz.ezamawiajacy.pl/pn/gminaraciaz/demand/296197/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Pełnienie obowiązków Inżyniera Kontraktu nad inwestycją pn. „Budowie zbiornika wodnego "Kraszewo" na rzece Raciążnicy” wraz z zapewnieniem nadzoru inwestorskiego.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8c2e3155-0b78-4987-bdd9-e34c5024ec95

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413196

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00032975/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Pełnienie obowiązków Inżyniera kontraktu nad inwestycją pn. "Budowa zbiornika wodnego "Kraszewo" na rzece "Raciążnicy" wraz z zapewnieniem nadzoru inwestorskiego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Budowa zbiornika wodnego "Kraszewo" na rzece Raciążnicy”. 5. Zamówienie współfinansowane z EFRR w ramach programu FEM 2021-2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00283625

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

In.PFZ.271.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na pełnieniu funkcji Inżyniera Kontraktu nad realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Budowa zbiornika wodnego »Kraszewo« na rzece Raciążnicy”, wraz z zapewnieniem nadzoru inwestorskiego we wszystkich wymaganych branżach oraz wsparciem Zamawiającego w zarządzaniu, kontroli, rozliczaniu i odbiorze inwestycji.
2. Zadanie inwestycyjne, którego dotyczy usługa Inżyniera Kontraktu, obejmuje w szczególności budowę przepływowego zbiornika wodnego „Kraszewo” na rzece Raciążnicy wraz z urządzeniami wodnymi niezbędnymi dla jego funkcjonowania i eksploatacji. Zakres robót budowlanych obejmuje w szczególności: zbiornik wodny o powierzchni lustra wody ok. 70,3 ha, jaz na rzece Raciążnicy o świetle 3 x 4,00 m = 12,00 m, zapory o łącznej długości ok. 3 610 m, rowy opaskowe o łącznej długości ok. 2 664 m, przepusty na rowach opaskowych, przepławkę dla ryb, roboty ziemne, hydrotechniczne, konstrukcyjne, żelbetowe, umocnienia, przesłony przeciw filtracyjne, geowłókniny, georuszty, elementy stalowe i gabionowe, drogi technologiczne, zagospodarowanie urobku, prace porządkowe i odtworzeniowe oraz czynności wynikające z decyzji administracyjnych i dokumentacji technicznej.
3. Funkcjami projektowanego zbiornika są w szczególności: retencja wód powierzchniowych i regulacja stosunków wodnych na potrzeby rolnictwa, powstrzymanie erozji, podniesienie walorów krajobrazowych i estetycznych obszaru gminy oraz poprawa mikroklimatu w bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika.
4. Wykonawca pełniący funkcję Inżyniera Kontraktu zobowiązany będzie wykonywać swoje obowiązki zgodnie z przepisami prawa, w szczególności ustawą Prawo budowlane, ustawą Prawo zamówień publicznych, ustawą Prawo wodne, przepisami ochrony środowiska, zasadami wiedzy technicznej, decyzjami administracyjnymi, dokumentacją projektową, dokumentacją postępowania na roboty budowlane, umową z wykonawcą robót budowlanych oraz umową o dofinansowanie projektu.
5. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić co najmniej:
a) Inżyniera Kontraktu/Koordynatora zespołu,
b) inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej bez ograniczeń,
c) inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń,
oraz - w razie potrzeby - innych specjalistów niezbędnych do prawidłowego wykonania usługi, w szczególności w zakresie rozliczeń, harmonogramowania, kontroli kosztów, ochrony środowiska, gospodarki wodnej, geotechniki, geodezji, robót ziemnych, robót hydrotechnicznych i dokumentacji odbiorowej.
5. Zamówienie współfinansowane z EFRR w ramach programu FEM 2021-2027. Beneficjent deklaruje zgodność z zasadą DNSH; wykonawca zobowiązany jest prowadzić usługi w sposób zapewniający utrzymanie tej zgodności i dostarczać wymagane dowody.

4.5.3.)Główny kod CPV

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane

71311000-1 - Usługi doradcze w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71318000-0 - Inżynieryjne usługi doradcze i konsultacyjne

71700000-5 - Usługi nadzoru i kontroli

71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

600117,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

600117,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

600117,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Rafał Ślusarski Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno-Inżynierskie PROSTA PROJEKT

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6551120200

7.3.4)Miejscowość

Piotrkowice

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

600117,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

22 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71520000-9Usługi nadzoru budowlanego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
177 977 zł
Próbka: 52 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
45 195 zł343 782 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 587 zł
Źródło próbki
CPV 71520000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
45 195 zł
Mediana
177 977 zł
Górny kwartyl
343 782 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Raciąż prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Raciąż.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 600 117 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71520000-9 (Usługi nadzoru budowlanego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Rafał Ślusarski Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno-Inżynierskie PROSTA PROJEKT (Piotrkowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.