Wynik częściowy: umowy w 1 z 3 części, 2 bez rozstrzygnięcia3 częściwg ogłoszenia, przed weryfikacją
Rozstrzygnięcia części
  1. Bez rozstrzygnięcia
    Część 1
    Rozstrzygnięcie tej części zostanie opublikowane w odrębnym ogłoszeniu.
  2. Bez rozstrzygnięcia
    Część 2
    Rozstrzygnięcie tej części zostanie opublikowane w odrębnym ogłoszeniu.
  3. Umowa zawarta
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
1 oferta(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remonty dróg gminnych uszkodzonych przez deszcz nawalny w dniach 3-4 czerwca 2024 roku

Zamawiający Gmina Jasienica (Jasienica, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remonty dróg gminnych uszkodzonych przez deszcz nawalny w dniach 3-4 czerwca 2024 roku”, wybierając ofertę wykonawcy SIM Mariusz Świerkosz. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina JasienicaJasienica, Śląskieopublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 554 843 zł
Liczba ofert
1 ofertałącznie, 3 części
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 lipca 2026

    Termin ofert: 27 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 3 części: w 1 wybrano wykonawcę, 2 pozostają bez rozstrzygnięcia w tym ogłoszeniu.

  • 2

    OfertyŁącznie złożono 1 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Jasienica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182255

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Strumieńska 60

1.5.2.)Miejscowość

Jasienica

1.5.3.)Kod pocztowy

43-385

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.7.)Numer telefonu

334726200

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@jasienica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.jasienica.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://jasienica.logintrade.net/zapytania_email,235406,5a26f8ebaf7409011cca30097171d96f.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remonty dróg gminnych uszkodzonych przez deszcz nawalny w dniach 3-4 czerwca 2024 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b32c7458-d8e7-4028-bc1c-92edd30702d3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412671

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00045321/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.11 Remonty dróg gminnych uszkodzonych przez deszcz nawalny w dniach 3-4 czerwca 2024 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00335804

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.21.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

503522,13 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

461202,13 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Skrócony opis przedmiotu zamówienia:
część 1 zamówienia: Remont drogi gminnej nr 490225S, 490228S (,,M. Wardas”) w sołectwie Roztropice, Gmina Jasienica 1+525km-1+562km, 0+000km-0+267km;
• frezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej,
• ścinanie i profilowanie podłoża,
• stabilizacja istniejącej podbudowy cementem lub płytami stabilizującymi,
• wykonanie warstwy górnej podbudowy z kruszywa łamanego,
• skropienie nawierzchni emulsją asfaltową między warstwami,
• ułożenie warstw wiążącej i ścieralnej (po 1 006,50 m2),
• utwardzenie poboczy (ścinanie, profilowanie, utwardzenie mieszanką kruszyw),
• wykonanie obsypki poboczy gruntem,
• długość remontowanego odcinka – 304,00 mb.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają poniższe załączniki do SWZ:
 kosztorys ofertowy (stanowiący załącznik nr 1a – dla części 1 zamówienia, który należy złożyć wraz z ofertą stanowiącą załącznik nr 1 do SWZ),
 projektowane postanowienia umowy (stanowiące załącznik do SWZ nr 3),
 STWiORB (stanowiące załącznik nr 4 do SWZ),
 przedmiary (stanowiące załącznik nr 5 do niniejszej SWZ)

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

4.5.5.)Wartość części

221675,65 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Skrócony opis przedmiotu zamówienia:
część 2 zamówienia: Remont poboczy drogi gminnej nr 490387S (,,Spacerowa”) w sołectwie Międzyrzecze Górne 0+057km-1+280km, Gmina Jasienica wraz z remontem odwodnienia 0+184km-0+278km
• rozebranie istniejącej nawierzchni poboczy,
• ścinanie i profilowanie podłoża,
• wykonanie warstwy odsączającej,
• wykonanie warstwy górnej podbudowy z kruszywa łamanego,
• powierzchniowe utrwalenie poboczy grysami kamiennymi i emulsją asfaltową,
• powierzchnia remontowanych poboczy – 806,75 m2,
• naprawa ławy betonowej pod płyty ażurowe odwodnienia drogi (wypełnienie otworów i uzupełnienie ławy),
• długość remontowanego odwodnienia – 94 m.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają poniższe załączniki do SWZ:
 kosztorys ofertowy (stanowiący załącznik 1b – dla części 2 zamówienia), który należy złożyć wraz z ofertą stanowiącą załącznik nr 1 do SWZ),
 projektowane postanowienia umowy (stanowiące załącznik do SWZ nr 3),
 STWiORB (stanowiące załącznik nr 4 do SWZ),
 przedmiary (stanowiące załącznik nr 5 do niniejszej SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

45232452-5 - Roboty odwadniające

4.5.5.)Wartość części

80058,75 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Skrócony opis przedmiotu zamówienia:
część 3 zamówienia: Remont drogi gminnej nr 490094S (,,Pieczarkowa”) w sołectwie Jasienica, Gmina Jasienica 0+001km-0+096km wraz z remontem obiektu mostowego LNI 45 0+096km;
• frezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej,
• ścinanie i profilowanie podłoża,
• stabilizacja istniejącej podbudowy cementem lub płytami stabilizującymi,
• wykonanie warstwy górnej podbudowy z kruszywa łamanego,
• skropienie nawierzchni emulsją asfaltową między warstwami,
• ułożenie warstw wiążącej i ścieralnej (po 321,50 m2),
• ułożenie warstwy ścieralnej (wjazd 28m2),
• utwardzenie poboczy (ścinanie, profilowanie, utwardzenie mieszanką kruszyw),
• długość remontowanego odcinka – 95,00 mb.,
• naprawa fragmentu balustrady na obiekcie mostowym,
• utworzenie tymczasowej grodzy ziemnej wraz z ujęciem wody i przerzutem na długości prac,
• wykonanie opaski siatkowo kamiennej na lewym i prawym brzegu,
• odtworzenie uszkodzonego dna koryta cieku narzutem kamiennym przelanym betonem,
• uzupełnienie wyboju narzutem z głazów.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają poniższe załączniki do SWZ:
 kosztorys ofertowy (stanowiący załącznik nr 1c – dla części 3 zamówienia), który należy złożyć wraz z ofertą stanowiącą załącznik nr 1 do SWZ),
 projektowane postanowienia umowy (stanowiące załącznik do SWZ nr 3),
 STWiORB (stanowiące załącznik nr 4 do SWZ),
 przedmiary (stanowiące załącznik nr 5 do niniejszej SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

45221119-9 - Roboty budowlane w zakresie renowacji mostów

45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej

4.5.5.)Wartość części

159467,73 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Nie rozstrzygnięto

Sekcja 7

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Nie rozstrzygnięto

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 9

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

219352,97 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

219352,97 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

219352,97 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 10

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SIM Mariusz Świerkosz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5482393034

7.3.3)Ulica

Ustrońska 46

7.3.4)Miejscowość

Goleszów

7.3.5)Kod pocztowy

43-440

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 11

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

219352,97 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

80 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
554 843 zł
Próbka: 83 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
312 206 zł1 796 282 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 484 075 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
312 206 zł
Mediana
554 843 zł
Górny kwartyl
1 796 282 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Jasienica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jasienica.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Nie potwierdziliśmy jeszcze kompletnego snapshotu wszystkich części tego ogłoszenia wynikowego. Do czasu ponownej weryfikacji nie publikujemy wykonawców, rozstrzygnięć części, kwot ani liczby ofert z pól zastępczych.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.