Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 744 824 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 21 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 2 744 824 zł – 3 447 137 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa budynku magazynowego na potrzeby Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

Zamawiający Gmina Dębowiec (Dębowiec, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa budynku magazynowego na potrzeby Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych „BESKID” Nr VI Sp. z o.o. Wartość umowy: 2 744 824 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina DębowiecDębowiec, Śląskieopublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość umowy
2 744 824 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 lipca 2026

    Termin ofert: 23 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych „BESKID” Nr VI Sp. z o.o. (Bielsko- Biała), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 744 823,71 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 2 744 823,71 zł do 3 447 136,50 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 21 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA DĘBOWIEC

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182404

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Katowicka 6

1.5.2.)Miejscowość

Dębowiec

1.5.3.)Kod pocztowy

43-426

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

debowiec@debowiec.cieszyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.debowiec.bip.info.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6e2651f3-25f3-4855-b6bc-c776b202b204

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa budynku magazynowego na potrzeby Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6e2651f3-25f3-4855-b6bc-c776b202b204

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412656

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00021911/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Budowa budynku magazynowego na potrzeby Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00329038

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RGW.271.2.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2231563,99

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Inwestycja obejmuje budowę budynku magazynowego na potrzeby Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w Ogrodzonej.
W ramach planowanej inwestycji będą wykonywane następujące roboty, kody CPV wskazano niżej w pkt 2.4:
-Wykonanie budynku magazynowego wraz z infrastrukturą techniczna
-Wykonanie dojazdu, utwardzenie terenu

Standard i zakres wykonania zamówienia określa dokumentacja projektowa, przedmiar robót, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, które stanowią integralną część niniejszych SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45213200-5 - Roboty budowlane w zakresie magazynów i przemysłowych obiektów budowlanych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2744823,71 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3447136,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2744823,71 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych „BESKID” Nr VI Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5470045994

7.3.3)Ulica

Żywiecka

7.3.4)Miejscowość

Bielsko- Biała

7.3.5)Kod pocztowy

43-300

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Instalacje elektryczne (20%)
Norma-Elektro Sp. z o.o.
ul. Generała Stanisława Maczka 9
43-300 Bielsko-Biała

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2744823,71 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-21

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45213200-5Roboty budowlane w zakresie magazyn…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
442 128 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
235 443 zł1 603 108 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 367 665 zł
Źródło próbki
CPV 45213· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
235 443 zł
Mediana
442 128 zł
Górny kwartyl
1 603 108 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dębowiec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dębowiec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 744 824 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45213200-5 (Roboty budowlane w zakresie magazynów i przemysłowych obiektów budowlanych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych „BESKID” Nr VI Sp. z o.o. (Bielsko- Biała). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.