Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
330 770 zł
Umowa zawarta
5 sierpnia 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 330 770 zł – 397 534 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 161002W w Starych Biskupicach

Zamawiający Gmina Warka (Warka, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 161002W w Starych Biskupicach”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych w Grójcu Spółka z o.o. Wartość umowy: 330 770 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina WarkaWarka, Mazowieckie (powiat Grójecki →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość umowy
330 770 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    25 czerwca 2026

    Termin ofert: 10 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych w Grójcu Spółka z o.o. (Jasieniec), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 330 770,03 zł (umowę zawarto 5 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 330 770,03 zł do 397 534,39 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WARKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670223400

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Stefana Czarnieckiego 1

1.5.2.)Miejscowość

Warka

1.5.3.)Kod pocztowy

05-660

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.7.)Numer telefonu

+48 48 665 12 00

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@warka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.warka.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_warka

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 161002W w Starych Biskupicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-597164e7-f05e-4993-b82f-d09c51803135

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412628

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00309382

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.271.3.11.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

413520,79 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 161002W w Starych Biskupicach, w tym:
Zadanie 1.: Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 161002W w Starych Biskupicach (Etap I)
Zadanie 2: Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 161002W w Starych Biskupicach (Etap II)

Inwestycja realizowana będzie w oparciu o specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót oraz zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych.

Zamawiający przewiduje wykonanie inwestycji z podziałem na zadania wg poniższego opisu:

Zadanie 1.: Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 161002W w Starych Biskupicach (Etap I)
Lokalizacja inwestycji
Przebudowa realizowana będzie na działce nr 235 w m. Stare Biskupice, gm. Warka.

Droga, której dotyczy zamówienie jest drogą gminną publiczną Nr 161002W. Początkowy odcinek drogi to skrzyżowanie z drogą powiatową Nr 1667W.
Odcinek, przewidziany do przebudowy, rozpoczyna się od granicy działek nr 235 i 73 (stanowiącą drogę powiatową) – długość drogi do wykonania około 29,5 mb. Odcinek posiada nawierzchnią bitumiczną. Do wykonania również zjazd o nawierzchni bitumicznej na działkę gminną nr 51. W pasie przebudowywanej drogi znajduje się sieć elektroenergetyczna. Ponadto w trakcie robót ziemnych mogą wystąpić nieujawnione, dodatkowe sieci uzbrojenia podziemnego, które w trakcie robót powinny być odpowiednio zabezpieczone.

Niniejszą inwestycję należy wykonać zgodnie ze szczegółową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót oraz zgłoszeniem zamiaru wykonania robót budowlanych.



Zadanie 2.: Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 161002W w Starych Biskupicach (Etap II)
Lokalizacja inwestycji
Przebudowa realizowana będzie na działce nr 235 w m. Stare Biskupice, gm. Warka.

Realizacja zadania 2 odbywać się będzie z dofinasowaniem ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego na zadanie z zakresu budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Droga, której dotyczy zapytanie jest drogą gminną publiczną Nr 161002W. Początkowy odcinek drogi – od końca odcinka wskazanego w zadaniu 1.
Długość drogi do wykonania - 600 mb. Odcinek posiada nawierzchnią bitumiczną. W pasie przebudowywanej drogi znajduje się sieć elektroenergetyczna. Ponadto w trakcie robót ziemnych mogą wystąpić nieujawnione, dodatkowe sieci uzbrojenia podziemnego, które w trakcie robót powinny być odpowiednio zabezpieczone.

Niniejszą inwestycję należy wykonać zgodnie ze szczegółową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót oraz zgłoszeniem zamiaru wykonania robót budowlanych.
Dalszy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

330770,03 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

397534,39 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

330770,03 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych w Grójcu Spółka z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7971729813

7.3.3)Ulica

Asfaltowa 2

7.3.4)Miejscowość

Jasieniec

7.3.5)Kod pocztowy

05-604

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

330770,03 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 214 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
366 287 zł2 148 306 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 782 019 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
366 287 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 148 306 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Warka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 330 770 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych w Grójcu Spółka z o.o. (Jasieniec). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.