Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
17 441 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 17 441 zł – 35 516 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Rozszerzenie okresu rękojmi za wady przedmiotu zamówienia20%Dodatkowe doświadczenie zawodowe projektanta w specjalności inżynieryjnej mostowej20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Ekspertyza techniczna mostu na rzece Małochlebówka (na ul. Środkowej – K201153) w ramach zadania pn.: „Projekty na budowę i rozbudowę mostów w Tarnowie”

Zamawiający Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie (Tarnów, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Ekspertyza techniczna mostu na rzece Małochlebówka (na ul. Środkowej – K201153) w ramach…”, wybierając ofertę wykonawcy Mesilo Engineering Sp. z o.o. Wartość umowy: 17 441 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Zarząd Dróg i Komunikacji w TarnowieTarnów, Małopolskieopublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość umowy
17 441 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    28 lipca 2026

    Termin ofert: 6 sierpnia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Mesilo Engineering Sp. z o.o. (Wrocław), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 17 441,40 zł (umowę zawarto 25 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 17 441,40 zł do 35 516,25 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 122680121

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bernardyńska 24

1.5.2.)Miejscowość

Tarnów

1.5.3.)Kod pocztowy

33-100

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 146883100

1.5.8.)Numer faksu

+48 146883115

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

m.piwowarczyk@zdik.tarnow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdik.tarnow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-55716542-efb7-4d27-9f00-02d22d297ffc

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Ekspertyza techniczna mostu na rzece Małochlebówka (na ul. Środkowej – K201153) w ramach zadania pn.: „Projekty na budowę i rozbudowę mostów w Tarnowie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-55716542-efb7-4d27-9f00-02d22d297ffc

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412473

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00043198/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.14 Wykonanie ekspertyzy na moście na rzece Małochlebówka (K201153 ul. Środkowa) w ramach zadania Projekty na budowę i rozbudowę mostów w Tarnowie.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00364716

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDiK.DZ.271.51.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

27000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Zakres przewidzianych prac w ramach opracowania (ekspertyzy) objętych przedmiotem umowy obejmuje

1) dokumentację fotograficzną uszkodzeń, 2) inwentaryzację obiektu z naniesieniem uszkodzeń i z odniesieniami do dokumentacji fotograficznej wraz z opisem, 3) wykonanie niezbędnych badań materiałowych w tym ocenę klasy wytrzymałości betonu, weryfikację zbrojenia metodami bezinwazyjnymi lub poprzez odkrywki w elementach konstrukcyjnych, badanie nośności podłoża za pomocą sondowań gruntu oraz częściowych odkrywek fundamentów w celu wykonania pełnej analizy statyczno-wytrzymałościowej obiektu wraz z określeniem nośności. 4) obliczenia statyczno-wytrzymałościowe uwzględniające obecny stan techniczny obiektu określające jego aktualną nośność, 5) raport końcowy obejmujący ocenę stanu technicznego mostu ze wskazaniem niezbędnych do wykonania robót budowlanych oraz określeniem okresu bezpiecznej eksploatacji i możliwej do uzyskania nośności obiektu na podstawie wstępnych obliczeń statyczno-wytrzymałościowych, uzasadniających zaproponowane rozwiązania, 6) określenie zakresu robót naprawczych uszkodzonych elementów oraz robót koniecznych do uzyskania odpowiedniej nośności obiektu, 7) zestawienie szacunkowego kosztu opracowania dokumentacji projektowej i robót budowlanych, o których mowa w pkt. 6, określenie możliwej do uzyskania po wykonaniu robót nośności. 2. Ekspertyza winna być opracowana zgodnie z obowiązującymi przepisami i winna spełniać wymogi określone w umowie oraz w przepisach prawnych, normach, katalogach, wytycznych i innych niezbędnych przy realizacji zamówienia, obowiązujących w dniu przekazania dokumentacji Zamawiającemu. Pełny zakres zamówienia został określony w projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 2 do SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

17441,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

35516,25 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

17441,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Mesilo Engineering Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 021454176

7.3.3)Ulica

ul. Kosciuszki 34/L306

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

50-012

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

17441,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tarnów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 17 441 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Mesilo Engineering Sp. z o.o. (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.