Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie pomieszczeń rentgenowskich w budynku nr 10 zlokalizowanym na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Zamawiający Centrum Szkolenia Policji w Legionowie (Legionowo, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie pomieszczeń rentgenowskich w budynku…”. Złożono 1 ofertę.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

CENTRUM SZKOLENIA POLICJI W LEGIONOWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 011968687

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zegrzyńska 121

1.5.2.)Miejscowość

Legionowo

1.5.3.)Kod pocztowy

05-119

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.)Numer telefonu

47 725 52 57

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zzp@csp.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.csp.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/csp

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


szkolenie policji

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie pomieszczeń rentgenowskich w budynku nr 10 zlokalizowanym na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-15e8dd02-d008-4c80-9988-3dfe596a129c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412303

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00386688

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

27/26/IR

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

22825,99 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia były roboty budowlane polegające na remoncie pomieszczeń rentgenowskich w budynku nr 10 zlokalizowanych na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.
2. Pełen zakres robót ujęty został w Programie funkcjonalno – użytkowym, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.
3. Symbol wg Wspólnego Słownika Zamówień Publicznych (CPV):
45000000-7 – roboty budowlane, 4531000093 – roboty instalacyjne elektryczne.
4. Wszystkie wbudowane urządzenia i wyroby budowlane winny posiadać stosowne atesty lub certyfikaty.
5. Wykonawca zobowiązany był zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Istotnych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 9 do SWZ.
6. Zamawiający zalecał dokonania wizji lokalnej obiektu. Termin wizji należało uzgodnić z przedstawicielem Wydziału Inwestycji i Remontów, tel. 723 965 977 lub 47 725 58 43.
7. Zamawiający nie dopuszczał składania ofert wariantowych.
8. Zamawiający dopuszczał powierzenie wykonania części zamówienia Podwykonawcy.
9. Zamawiający żądał wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie powierzyłby Podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli byliby już znani, wg. załącznika nr 7 do SWZ.
10. Zamawiający wymagał wykazania przez Wykonawców, iż dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia posiadającymi niezbędną wiedzę i doświadczenie. W tym celu Wykonawca musiał złożyć oświadczenie, którego wzór stanowił załącznik nr 5 do SWZ, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia zgodnie z ustawą „Prawo budowlane” (Dz. U. z 2025 r. poz. 418 z późn. zm.), zwaną dalej „Prawo budowlane” oraz aktualne uprawnienia branżowe w tym: uprawnienia SEP G1 eksploatacja do 1 kV z zakresu instalacji elektrycznych, w pełni pozwalające
na realizację przedmiotu zamówienia.
11. Zamawiający zgodnie z art. 95 Ustawy wymagał wykazania przez Wykonawców, iż zatrudniają na podstawie stosunku pracy minimum jedną osobę, która będzie uczestniczyła w realizacji zadania, posiadającą świadectwo kwalifikacyjne SEP G1 eksploatacja do 1 kV. W tym celu Wykonawca dołączał oświadczenie, którego wzór stanowił załącznik nr 6 do SWZ, że osoba, która będzie wykonywała prace w zakresie instalacji elektrycznych, jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.), zwaną dalej ustawą – Kodeks pracy.
12. W trakcie realizacji robót budowlanych objętych niniejszą umową, Zamawiający uprawniony byłby do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w powyższym punkcie czynności.
Zamawiający uprawniony byłby w szczególności do:
1) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania
ww. wymogów i dokonywania ich oceny,
2) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,
3) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.
13. Niezłożenie przez Wykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie żądanych przez Zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane byłoby jako niespełnienie przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w powyższym punkcie czynności.
14. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy
przez Wykonawcę, Zamawiający mógł zwrócić się o przeprowadzenie kontroli
przez Państwową Inspekcję Pracy.
15. Zamawiający informował, iż budynek w którym byłyby prowadzone prace modernizacyjne znajdował się w ciągłej eksploatacji, prace byłyby realizowane w trakcie bieżącej działalności Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, w związku z powyższym, należałoby zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe zabezpieczenie placu budowy pod katem porządku oraz bezpieczeństwa użytkowania obiektu.
16. Wykonawca miał obowiązek wykonania dokumentacji powykonawczej oraz załączenia kart materiałowych i deklaracji zgodności dla całego asortymentu użytego w trakcie realizacji zadania.
17. Zgodnie z art. 310 Ustawy Zamawiający mógł unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostałyby mu przyznane.
18. Zamawiający zastrzegł, że całkowita wartość zamówienia nie mogła przekroczyć posiadanych na ten cel środków finansowych.
19. Wykonanie robót budowlanych nastąpić miało w terminie 60 dni od dnia zawarcia umowy (nie później niż do dnia 30 października 2026 r.).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

87718,48 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

87718,48 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Historia zamawiającego

Najnowsze postępowania tego podmiotu

Profil →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Legionowo.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.