Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
473 594 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 1 września 2026 do 30 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 473 594 zł – 656 513 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia pojazdu zastępczego w przypadku awarii autobusu40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz uczniów do placówek oświatowych z terenu Gminy Harasiuki w roku szkolnym 2026/2027.

Zamawiający Gmina Harasiuki (Harasiuki, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz uczniów do placówek oświatowych z terenu Gminy Harasiuki w roku szkolnym 2026/2027”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Biłgoraju Sp. z o.o. Wartość umowy: 473 594 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina HarasiukiHarasiuki, Podkarpackie (powiat Niżański →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość umowy
473 594 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    04 sierpnia 2026

    Termin ofert: 13 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Biłgoraju Sp. z o.o. (Biłgoraj), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 473 593,92 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 473 593,92 zł do 656 512,93 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2026 r. do 30 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Harasiuki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409376

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Długa 11

1.5.2.)Miejscowość

Harasiuki

1.5.3.)Kod pocztowy

37-413

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.)Numer telefonu

158791306

1.5.8.)Numer faksu

158791306

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@harasiuki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.harasiuki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.harasiuki.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz uczniów do placówek oświatowych z terenu Gminy Harasiuki w roku szkolnym 2026/2027.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c858635f-f6b9-43e2-acfa-5f66740d145c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412286

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00076113/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Dowóz uczniów do placówek oświatowych z terenu Gminy Harasiuki w roku szkolnym 2025/2026 na podstawie zakupu biletów miesięcznych.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00377375

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RRG.III.271.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

648148,15 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest zapewnienie dowozu uczniów do szkół i przedszkoli na terenie Gminy Harasiuki w roku szkolnym 2026/2027 do następujących szkół

1) Publiczna Szkoła Podstawowa w Harasiukach, 2) Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucie Krzeszowskiej, 3) Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucisku, 4) Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzeszowie Górnym, 5) Publiczna Szkoła Podstawowa w Goździe. 2. Przewóz uczniów do placówek odbywać się będzie w dni nauki szkolnej, w oparciu o obowiązujące Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego z wyłączeniem przerw świątecznych i innych dni wolnych od zajęć wynikających z organizacji roku szkolnego. 3. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniów Wykonawca użyje do przewozu środki transportu, które będą w pełni sprawne technicznie tj. będą spełniały normy powszechnie obowiązujące w tym w szczególności wymagania określone ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U z 2024 r., poz. 1251 z późn. zm.), Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2025 r., poz. 1490 z późn. zm.). Niedopuszczalne jest np.: przedostawanie się do wnętrza pojazdu spalin i innych nieprzyjemnych zapachów pochodzących od pracującego silnika lub innych podzespołów pojazdu, wyciekanie oleju lub paliwa. 4. Opiekę nad dziećmi w czasie przewozów organizuje i zapewnia Zamawiający. 5. Wykonawca zobowiązany jest do bezpłatnego przejazdu opiekunów wskazanych przez Zamawiającego w celu zapewnienia opieki dzieci i uczniów podczas przewozu. 6. Zamawiający zastrzega, iż każdy uczeń oraz opiekun powinien mieć miejsce siedzące w autobusie. 7. Wykonawca musi zapewnić uczniom bezpieczny, punktualny, sprawny i bezawaryjny przewóz, w tym odpowiednie warunki bezpieczeństwa i higieny. 8. W przypadku odpracowywania zajęć szkolnych w innym dniu wolnym od zajęć, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić przewóz dzieci zgodnie z rozkładem jazdy ustalonym przez Zamawiającego. 9. Trasy i kursy zaproponowane przez Zamawiającego mogą ulec zmianie wtedy, gdy w porozumieniu z Wykonawcą wypracowane zostanie korzystniejsze dla Zamawiającego rozwiązanie lub zmieni się liczba dzieci dowożonych lub plan zajęć w szkołach. Dokładny harmonogram dowozu zostanie opracowany przez Zamawiającego w porozumieniu z Wykonawcą niezwłocznie po podpisaniu umowy. 10. Zamawiający zastrzega sobie prawo jeżeli zajdzie taka konieczność, do zmiany liczby kursów w ciągu dnia, jak również zmiany liczby kilometrów czy liczby dowożonych dzieci w związku z:  zmianą planów lekcji (może spowodować to zmiany w ilościach lub godzinach zaplanowanych kursów),  nieobecnością niektórych uczniów w szkole (może spowodować to brak konieczności dojazdu autobusu do niektórych miejscowości w niektóre dni),  zmniejszeniem lub zwiększeniem liczby uczniów uczęszczających do szkół (może spowodować to zmiany w ilościach zaplanowanych kursów - konieczność zwiększenia lub zmniejszenia ilości kursów, np. w przypadku możliwości połączenia dowożonych grup),  innymi nieprzewidzianymi okolicznościami, które mogą mieć wpływ na cały zaplanowany proces dowozu. 11. Przedmiot umowy nie obejmuje kosztów Wykonawcy związanych z dojazdem z jego bazy do pierwszego przystanku, gdzie zaczyna się trasa dowozu, a także kosztów związanych z powrotem z końcowego przystanku do miejsca parkowania pojazdu. Powyższe koszty spoczywają na Wykonawcy. 12. Wykonawca zobowiązany jest do podstawiania autobusów przy placówkach oświatowych w miejscach parkingowych wyznaczonych przez Zamawiającego zapewniających bezpieczne wsiadanie i wysiadanie uczniów. 13. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji usługi, sprawnymi technicznie, posiadającymi aktualne badania techniczne oraz ważne ubezpieczenie OC i NNW pasażerów od wszelkich szkód powstałych podczas przewozu i pozostających w związku z przewozem, autobusami oznakowanymi odpowiednimi tablicami świadczącymi o przewozie uczniów. W okresie zimy oraz w chłodne dni wiosny i jesieni autobusy dowożące uczniów muszą być ogrzewane. 14. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania regularności i punktualności kursowania, zgodnie z ustalonym harmonogramem przewozu, do utrzymania autobusów w należytym stanie czystości i porządku, do przestrzegania przepisów BHP i p.poż. 15. Wykonawca i kierowcy pojazdów są zobowiązani mieć możliwość stałej łączności telefonicznej z Zamawiającym. 16. Każdy Wykonawca winien zapoznać się z trasą i warunkami związanymi z wykonywaniem usługi będącej przedmiotem zamówienia, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny. Koszty związane z przeglądem trasy poniesie Wykonawca. 17. W przypadku stwierdzenia zaniedbań w zakresie bezpieczeństwa dowożonych dzieci, Zamawiający zastrzega sobie prawo rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym. 18. Zamawiający wymaga aby Wykonawca dysponował bazą eksploatacyjną: usytuowaną na terenie Gminy Harasiuki lub w odległości nie większej niż 50 km od siedziby Zamawiającego, wyposażoną w odpowiedni sprzęt techniczny i urządzenia umożliwiające prawidłowe prowadzenie działalności transportowej (zgodnie z art. 4 pkt 21a ustawy o transporcie drogowym). 19. Rozkład jazdy poszczególnych autobusów oraz trasy wraz z punktami pierwszego przystanku określają Załączniki Nr 9-15 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

473593,92 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

656512,93 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

473593,92 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Biłgoraju Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9180000531

7.3.3)Ulica

Marii Konopnickiej

7.3.4)Miejscowość

Biłgoraj

7.3.5)Kod pocztowy

23-400

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

473593,92 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
274 788 zł
Próbka: 88 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 645 zł481 704 zł
Rozstęp międzykwartylowy
266 059 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 645 zł
Mediana
274 788 zł
Górny kwartyl
481 704 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Harasiuki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Harasiuki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 473 594 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Biłgoraju Sp. z o.o. (Biłgoraj). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.