Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

66/2026 Remont 4 lokali mieszkalnych zasobu Gminy Miejskiej Kraków, w podziale na 4 części.

Zamawiający Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie (Kraków, Małopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „66/2026 Remont 4 lokali mieszkalnych zasobu Gminy Miejskiej Kraków, w podziale na 4…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zarząd Budynków Komunalnych w KrakowieKraków, Małopolskieopublikowano 28 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 317 225 zł
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 350768365

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Bolesława Czerwieńskiego 16

1.4.2.)Miejscowość

Kraków

1.4.3.)Kod pocztowy

31-319

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.4.7.)Numer telefonu

126166222

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@zbk.krakow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zbk-krakow.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-419e4168-01b2-4577-81b2-1a5e7a23f1fd

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411833

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-28

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00265010

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

66/2026 Remont 4 lokali mieszkalnych zasobu Gminy Miejskiej Kraków, w podziale na 4 części.

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.8.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-06-23

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

60 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Zakład Remontowo-Budowlany Marek Głuc

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6791930051

4.3.3.)Ulica

ul. Okólna 3/15

4.3.4.)Miejscowość

Kraków

4.3.5.)Kod pocztowy

30-669

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

52622,73 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00347758/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-08-07

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Roboty zaniechane
Przyczyna konieczności zaniechania robót:
Na etapie realizacji, po przystąpieniu do prac stwierdzono brak technicznych możliwości montażu kabiny prysznicowej w miejscu przewidzianym do jej instalacji, wynikających z uwarunkowań przestrzennych i instalacyjnych pomieszczenia, możliwych do stwierdzenia przed rozpoczęciem robót. W związku z powyższym podjęto decyzję o pozostawieniu rozwiązania z wanną, przy czym istniejącą wannę - z uwagi na jej zły stan techniczny - wymieniono na nową.
Zakres robót zaniechanych
Odstąpienie od montażu kabiny prysznicowej.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Roboty dodatkowe
Przyczyna konieczności wykonania robót dodatkowych:
Po przystąpieniu do prac i odsłonięciu podłoży ujawniono okoliczności możliwe do wykrycia na etapie przygotowania postępowania. Stwierdzono odparzenie płytek okładzinowych w kuchni i łazience, wymagające ich skucia i wykonania nowych okładzin. Po demontażu istniejącej warstwy paneli podłogowych ujawniono ułożone pod nią płytki PVC, które należało skuć, a nierówne podłoże wyrównać wylewką samopoziomującą przed ułożeniem nowych paneli. W wyniku prób dopasowania skrzydeł drzwiowych do istniejących ościeżnic stwierdzono, że sposób montażu nie pozwala na prawidłowe zamocowanie skrzydeł, w związku z tym należy przewidzieć ich demontaż i montaż wraz z ościeżnicami.
Ponadto, w związku z odstąpieniem od montażu kabiny prysznicowej, konieczny jest montaż nowej wanny.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

17424,98

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Zakres robót dodatkowych
Roboty budowlane:
- skucie odparzonych płytek okładzinowych w kuchni i w łazience,
- wykonanie nowych okładzin ściennych z płytek,
- skucie płytek PVC ujawnionych pod warstwą paneii podłogowych,
- wykonanie wylewki samopoziomującej pod nowe panele podłogowe.
- demontaż istniejących ościeżnic drzwiowych i montaż nowych,
- montaż nowych drzwi, prace wykończeniowe ścian, podłóg i sufitów.
Prace sanitarne:
- demontaż istniejącej wanny,
- montaż nowej wanny (w miejsce kabiny prysznicowej).
Charakter robót
Roboty dodatkowe mają charakter naprawczy i wykończeniowy, są niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia i pozostają w bezpośrednim związku z robotami podstawowymi. Wynikają z wad ukrytych oraz z uwarunkowań techniczno - budowlanych pomieszczenia, niemożliwych do przeprowadzenia ani wykrycia przed rozpoczęciem robót. Nie wynikają z błędów dokumentacji ani Zaniedbań na etapie przygotowania postępowania. ich wykonanie przez innego wykonawcę byłoby nieuzasadnione technicznie i organizacyjnie.
Wartość robót dodatkowych nie przekracza 50% wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie, gdyż wynosi 17 424,98 zł brutto co stanowi 33,11 % wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie.
Ponadto, stosownie do S 14 ust. 1 pkt 13) umowy dokonuje się zaniechania wykonania części robót w związku z okolicznościami szczegółowo opisanymi w „Protokole konieczności".
Wartość zmniejszenia wynagrodzenia Wykonawcy z powodu robót zaniechanych wynosi 3 661,20zł brutto, co stanowi 6,96 % wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie i jest mniejsza od 30% od zakresu pierwotnego.
Wynagrodzenie:
Wartość wynagrodzenia określona pierwotne w umowie: brutto: 52 622,73 zł
Wartość zwiększenia wynagrodzenia: brutto: 17 424,98zł
Wartość zmniejszenia wynagrodzenia: brutto: 3 661,20zł
Wartość wynagrodzenia po zmianach: brutto: 66 386,51 zł

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
317 225 zł
Próbka: 147 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
195 204 zł631 827 zł
Rozstęp międzykwartylowy
436 624 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
195 204 zł
Mediana
317 225 zł
Górny kwartyl
631 827 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.