Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość wybranych ofert
4 387 434 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Cena wybranej oferty
    2 193 717 zł
    7 ofert
  2. Umowa zawarta
    Cena wybranej oferty
    2 193 717 zł
    7 ofert
Oferty w postępowaniu
14 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości na cały zakres zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Przebudowa drogi gminnej nr 110505W w miejscowości Ducka Wola, Etap I” na odcinku 1900mb oraz 270mb

Zamawiający Gmina Stromiec (Stromiec, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „„Przebudowa drogi gminnej nr 110505W w miejscowości Ducka Wola, Etap I” na odcinku 1900mb…”, wybierając ofertę wykonawcy "BUDROMOST-STARACHOWICE"SP. Z O. O. Łączna wartość ofert: 4 387 434 zł. Złożono 14 ofert.

Zamawiający: Gmina StromiecStromiec, Mazowieckie (powiat Białobrzeski →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Łączna wartość ofert
4 387 434 zł
Liczba ofert
14 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: "BUDROMOST-STARACHOWICE"SP. Z O. O. (część 1); "BUDROMOST-STARACHOWICE" SP. Z O. O. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość wybranych ofert: 4 387 433,82 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 14 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Stromiec

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670224025

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Piaski 4

1.5.2.)Miejscowość

Stromiec

1.5.3.)Kod pocztowy

26-804

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.5.7.)Numer telefonu

486191020

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ugstromiec@ugstromiec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ugstromiec.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ugstromiec.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przebudowa drogi gminnej nr 110505W w miejscowości Ducka Wola, Etap I” na odcinku 1900mb oraz 270mb

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a7bfec06-9ae5-455f-8f13-f4f100e00aa7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411808

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00056827/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 „Przebudowa drogi gminnej nr 110505W w miejscowości Ducka Wola, Etap I” na odcinku 1900mb oraz 270mb

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZWI.271.1.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2702126,28 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 110505W w miejscowości Ducka Wola, Etap I” stanowiącego działkę o nr ewidencyjnym 354, obręb geodezyjny 0014 Małe Boże oraz działkę o nr ewidencyjnym 261, obręb geodezyjny 0008 Ducka Wola na odcinku 1900mb, zgodnie z dokumentacją techniczną stanowiącą załącznik nr 10 do niniejszego SWZ.
a) Podstawowe parametry techniczne drogi gminnej po przebudowie:
- Droga gminna
- Klasa drogi – dojazdowa (D)
- Kategoria ruchu – KR1
- Prędkość projektowa – 30km/h
- Jezdnia szerokości – 5,00m
- Pobocze szerokości – 0,75m
- Całkowita długość projektowanego odcinka drogi wynosi~ odcinek pierwszy 1900m,
- Powierzchnia jezdni~10850m2
- Spadek poprzeczny jezdni – dwustronny 2%
- Spadek poprzeczny poboczy – 8%
b) Zakres robót objętych przebudową obejmuje:
• Frezowanie istniejących warstw bitumicznych,
• usunięcie warstwy humusu,
• ścinanie istniejących poboczy,
• wykonanie wzmocnienia istniejącej podbudowy drogi,
• wykonanie podbudowy nawierzchni zjazdów,
• wykonanie nawierzchni zjazdów,
• wykonanie oczyszczenia, profilacji i odtworzenia istniejących rowów przydrożnych,
• wykonanie odmulenia, udrożnienia istniejących przepustów,
• wykonanie warstw bitumicznych nawierzchni betonu asfaltowego,
• wykonanie nowych poboczy,
• wykonanie nawierzchni z kostki betonowej – miejsca postojowe,
• obsianie skarp rowów mieszanką traw na warstwie ziemi urodzajnej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

4.5.5.)Wartość części

1962847,48 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 110505W w miejscowości Ducka Wola, Etap I” stanowiącego działkę o nr ewidencyjnym 354, obręb geodezyjny 0014 Małe Boże oraz działkę o nr ewidencyjnym 261, obręb geodezyjny 0008 Ducka Wola na odcinku 270mb, zgodnie z dokumentacją techniczną stanowiącą załącznik nr 10 do niniejszego SWZ.
a) Podstawowe parametry techniczne drogi gminnej po przebudowie:
- Droga gminna
- Klasa drogi – dojazdowa (D)
- Kategoria ruchu – KR1
- Prędkość projektowa – 30km/h
- Jezdnia szerokości – 5,00m
- Pobocze szerokości – 0,75m
- Całkowita długość projektowanego odcinka drogi wynosi~ odcinek drugi 270m
- Powierzchnia jezdni~10850m2
- Spadek poprzeczny jezdni – dwustronny 2%
- Spadek poprzeczny poboczy – 8%
b) Zakres robót objętych przebudową obejmuje:
• Frezowanie istniejących warstw bitumicznych,
• usunięcie warstwy humusu,
• ścinanie istniejących poboczy,
• wykonanie wzmocnienia istniejącej podbudowy drogi,
• wykonanie podbudowy nawierzchni zjazdów,
• wykonanie nawierzchni zjazdów,
• wykonanie oczyszczenia, profilacji i odtworzenia istniejących rowów przydrożnych,
• wykonanie odmulenia, udrożnienia istniejących przepustów,
• wykonanie warstw bitumicznych nawierzchni betonu asfaltowego,
• wykonanie nowych poboczy,
• wykonanie nawierzchni z kostki betonowej – miejsca postojowe,
• obsianie skarp rowów mieszanką traw na warstwie ziemi urodzajnej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

4.5.5.)Wartość części

230869,43 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2193716,91 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3312136,81 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2193716,91 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"BUDROMOST-STARACHOWICE"SP. Z O. O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6641936388

7.3.3)Ulica

ŚW. ROCHA

7.3.4)Miejscowość

WĄCHOCK

7.3.5)Kod pocztowy

27-215

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1962847,48 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2193716,91 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3312136,81 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2193716,91 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"BUDROMOST-STARACHOWICE" SP. Z O. O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6641936388

7.3.3)Ulica

ŚW. ROCHA

7.3.4)Miejscowość

WĄCHOCK

7.3.5)Kod pocztowy

27-215

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

230869,43 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45100000-8Przygotowanie terenu pod budowę
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 335 zł
Próbka: 51 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 745 zł2 032 288 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 832 543 zł
Źródło próbki
CPV 45100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 745 zł
Mediana
382 335 zł
Górny kwartyl
2 032 288 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Stromiec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Stromiec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 387 434 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: "BUDROMOST-STARACHOWICE"SP. Z O. O. (WĄCHOCK). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.