Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W myśl art. 255 pkt 3 ustawy Pzp przywołanego na wstępie, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Zamawiający przed otwarciem ofert podał kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 200 000,00 zł brutto. Jedyna złożona oferta z ceną 540 772,49 zł brutto przekracza kwotę, jaką Zamawiający zamierzał

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Lokalne Centrum Integracji w Laskowie - modernizacja oraz adaptacja pomieszczeń

Zamawiający Gmina Dąbrówka (Dąbrówka, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Lokalne Centrum Integracji w Laskowie - modernizacja oraz adaptacja pomieszczeń”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina DąbrówkaDąbrówka, Mazowieckieopublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W myśl art. 255 pkt 3 ustawy Pzp przywołanego na wstępie, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA DĄBRÓWKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550667971

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 14

1.5.2.)Miejscowość

Dąbrówka

1.5.3.)Kod pocztowy

05-252

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@dabrowka.net.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://dabrowka.net.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/dabrowka/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Lokalne Centrum Integracji w Laskowie - modernizacja oraz adaptacja pomieszczeń

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-60296e8c-94c9-4387-a027-2299d6c2f502

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411807

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00063442/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Lokalne Centrum Integracji w Laskowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00356990

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZRS.271.1.11.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest inwestycja pod nazwą: „Lokalne Centrum Integracji w Laskowie - modernizacja oraz adaptacja pomieszczeń”. Zakres zadania obejmuje.
1) Prace modernizacyjne i adaptacyjne pomieszczeń:
a) kompleksowy remont sali głównej, kuchni, zaplecza kuchennego, pomieszczenia
zmywaka, pomieszczenia gospodarczego i łazienki,
b) wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i cieplnej,
c) wymiana lub odnowienie tynków (obłożenie płytą g-k oraz ich szpachlowanie),
posadzek oraz płytek,
d) wymiana stolarki drzwiowej
e) wymiana zewnętrznych drzwi wejściowych
f) montaż konstrukcji sufitu podwieszanego oraz płyt g-k wraz ze szpachlowaniem,
g) montaż parapetów wewnętrznych,
h) montaż nowych elementów wyposażenia stałego (np. meble kuchenne trwale
i) montowane, blaty, zlew, itp.),
j) modernizacja i dostosowanie toalet do wymogów użytkowych (demontaż starej i
montaż nowej armatury łazienkowej).
2) Instalacje wewnętrzne:
a) modernizacja i uzupełnienie instalacji elektrycznej (oświetlenie, gniazda),
b) modernizacja rozdzielnicy elektrycznej,
c) wykonanie lub usprawnienie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej,
d) wykonanie niezbędnych podłączeń hydraulicznych, elektrycznych i gazowych,

3) Modernizacja systemu grzewczego:
a) montaż klimatyzatorów z funkcją grzania dla sali głównej (ogrzewanie całoroczne),
b) wykonanie instalacji centralnego ogrzewania dla kuchni, zaplecza kuchennego i toalety,
c) zakup i montaż nowego dwufunkcyjnego pieca gazowego wraz z niezbędnym osprzętem i podłączeniem.
4) Prace wykończeniowe:
a) gładzie, malowanie ścian i sufitów,
b) inne elementy wykończenia konieczne do pełnego uruchomienia Lokalnego Centrum Integracji
Szczegółowy zakres robót budowlanych składających się na przedmiot zamówienia zawiera przedmiar robót załączony do SWZ .

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W myśl art. 255 pkt 3 ustawy Pzp przywołanego na wstępie, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Zamawiający przed otwarciem ofert podał kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 200 000,00 zł brutto. Jedyna złożona oferta z ceną 540 772,49 zł brutto przekracza kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

540772,49 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

540772,49 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dąbrówka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dąbrówka.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.