Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
345 000 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
50 dni
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja obiektów małej architektury na terenie Gminy Kampinos

Zamawiający Gmina Kampinos (Kampinos, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja obiektów małej architektury na terenie Gminy Kampinos”, wybierając ofertę wykonawcy OY POLSKA CONSTRUCTION Renata Grabowska. Wartość umowy: 345 000 zł.

Zamawiający: Gmina KampinosKampinos, Mazowieckie (powiat Warszawski zachodni →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość umowy
345 000 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    16 lipca 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy OY POLSKA CONSTRUCTION Renata Grabowska (Sochaczew), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 344 999,99 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 50 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kampinos

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013271306

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Niepokalanowska 3

1.5.2.)Miejscowość

Kampinos

1.5.3.)Kod pocztowy

05-085

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@kampinos.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.kampinos.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja obiektów małej architektury na terenie Gminy Kampinos

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-46d2ce2d-31b1-4de8-9464-d767b6ce0381

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411735

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00032650/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Modernizacja obiektów małej architektury w zakresie przebudowy fontanny oraz strefy wypoczunku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Nazwa programu: Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 ( PS WPR2023-2027) dla interwencji I.13.1WDR LEADER / Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność - Wdrażanie LSR

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00347120

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 2 ustawy pzp.
2. Przesłanką zastosowania ww. trybu jest fakt, iż w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym pod nazwą „Modernizacja obiektów małej architektury na terenie Gminy Kampinos”, nr ogłoszenia o zamówieniu w BZP: 2026/BZP 00275522, nr ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP: 2026/BZP 00313519, nie złożono żadnej oferty, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.

3.1.2.)Identyfikator wcześniejszego postępowania

ocds-148610-80491c26-1a0f-4570-b97c-7f6e1ec73902

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

FZ.271.10.2026.WR

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn

„Modernizacja obiektów małej architektury na terenie Gminy Kampinos”. 2. W ramach zadania należy wykonać przebudowę fontanny oraz strefy wypoczynku poprzez montaż dwóch stolików piknikowych solarnych. Zakres inwestycji obejmuje również demontaż istniejącej fontanny, tzn. demontaż kamienia (głazu), z którego tryska woda, demontaż istniejącej warstwy drenażowej, utwardzenia z kostki brukowej oraz demontaż i utylizację istniejącego podziemnego zbiornika do magazynowania wody o pojemności ok. 1 m3 (zbiornik z kręgu betonowego). Ponadto przewidziano demontaż dwóch ławek parkowych oraz montaż dwóch kompletów stolików piknikowych solarnych z ławkami. Przedmiotowe zadanie będzie realizowane w miejscowości Kampinos, gmina Kampinos na działce nr ew. 77/3 w obrębie Kampinos, na której znajduje się również ogrodzony plac zabaw, ścianka wspinaczkowa, zewnętrzna siłownia plenerowa, budynek kontenerowy, chodniki z kostki betonowej. Projektowane urządzenia oraz elementy projektowanej przebudowy winny być zamontowane zgodnie z instrukcją wybranego producenta danego urządzenia. Urządzenia powinny być wykonane z elementów odpornych na czynniki atmosferyczne, w tym części metalowe ocynkowane dwustronnie ogniowo lub wykonane ze stali nierdzewnej. Elementy metalowe ocynkowane winny być malowane proszkowo. Dokładną lokalizację urządzeń przedstawiona jest na rys. nr 2 projektu zagospodarowania terenu działki nr ew. 77/3 w obrębie Kampinos, będącego załącznikiem nr 8 do Zaproszenia. 3. Inwestor dysponuje również zaświadczeniem wydanym przez Starostę Warszawskiego Zachodniego w dniu 26 marca 2025 r. o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do złożonego zgłoszenia budowy lub wykonywania robót budowlanych (załącznik nr 8 do Zaproszenia) polegających na „Budowie małej architektury (wykonanie stolików piknikowych oraz przebudowa fontanny) w zakresie zamierzenia pn. „Modernizacja obiektów małej architektury w zakresie przebudowy fontanny oraz strefy wypoczynku”” (znak sprawy: AB.6743.226.2025.JE). 4. Wszystkie urządzenia powinny być przeznaczone na publiczne place i posiadać certyfikat wystawiony przez jednostkę akredytowaną lub deklarację zgodności. Urządzenia nie mogą mieć ostrych krawędzi oraz szczelin, które mogłyby umożliwić zakleszczenia palców. Zamawiający dopuszcza nieznaczne różnice w wyglądzie oraz nieznaczne różnice w wymiarach urządzeń (+/- 10 %). 1) Stolik piknikowy solarny – 2 szt. a) konstrukcja z profili stalowych, cynkowanych ogniowo i malowanych proszkowo z przeznaczeniem łącznie dla min. 6 osób ( długość ławki ok. 180 cm), b) wypełnienie ławek i stolika drewniane (dąb, jesion) zabezpieczone impregnatem. Zamawiający dopuszcza zamiast drewna kompozyt, c) moc panelu 2 x 320W, d) akumulator 2 x żelowy, głębokiego rozładowania, 12Ah (Zamawiający dopuszcza zastosowanie jednego akumulatora żelowego głębokiego rozładowania o łącznej pojemności min. 24 Ah), e) oświetlenie LED, włączane za pomocą czujnika ruchu/zmierzchu. f) gniazda USB 4x5V, max 2A, g) stojaki rowerowe min. 2 szt., h) gniazdo 12V, i) dostęp do WiFi - wbudowany router Wi-Fi, Internet zapewniany przez Zamawiającego, j) ładowarka bezprzewodowa min. 1 szt. Wykonawca w zakresie prac dot. montażu stolików piknikowych solarnych wykona: • niezbędne prace ziemne, • niezbędne prace przygotowawcze, • niezbędne utwardzenia terenu z płyt betonowych lub kamiennych (płyty z granitu strzegomskiego płomieniowane o wym. min. 50 x 50 cm) na podbudowie w obrębie stolika o powierzchni około 0,5 m szerszej z każdej strony od obrysu stolika, • montaż nowych stolików piknikowych solarnych z wyposażeniem wraz z niezbędnymi pracami, • uporządkowanie terenu przyległego oraz wykonanie wszystkich prac odtworzeniowych. 2) Fontanna chodnikowa a) Zamontowana fontanna powinna być w pełni wyposażona, interaktywna z możliwością sterowania smartfonem na bezpieczne napięcie 12-24V. Zamawiający nie dopuszcza budowy dodatkowego naziemnego pomieszczenia technicznego obsługującego fontannę. Możliwe jest wykonanie dodatkowych komór technicznych do umieszczenia urządzenia pompowego i filtracyjnego i pozostałych urządzeń technologicznych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania fontanny.. b) Wykończenie fontanny z granitowych płyt kamiennych o wym. min. 50 x 50 x 5 cm (granit strzegomski) płomieniowanych tworzących kwadratową płytę fontanny o wym. min. 353 x 353 cm. Zbiornik podziemny fontanny monolityczny, zbrojony, z odwodnieniem liniowym. Zamawiający dopuszcza zastosowanie zbiornika prefabrykowanego, jak również wykonywanego na miejscu budowy. W przypadku zbiornika wykonywanego na miejscu, wyłoniony wykonawca zobowiązany będzie do opracowania i przedstawienia do zaakceptowania przez Zamawiającego projektu technicznego (wykonawczego) budowy zbiornika sporządzony przez osobę uprawnioną. Akceptacja dokumentacji przez Zamawiającego nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za prawidłowość przyjętych rozwiązań projektowych, zgodność dokumentacji z przepisami prawa, zasadami wiedzy technicznej oraz wymaganiami określonymi w dokumentach zamówienia. c) Reflektory diodowe DMX zmienno-kolorowe, optyka DC 24V zespolone z dyszą montowaną w środku reflektora oraz tarczą dekoracyjną ze stali szlachetnej umożliwiającą swobodny spływ wody w odległości min 0,5 m od siebie. d) Urządzenia i zabezpieczenia: • agregat fontannowy o wydajności ok. 20 000 l/h na bezpieczne napięcie, • pobór maksymalny mocy do 2000W, • reflektory diodowe zmienno-kolorowe zespolone z dyszą montowaną w środku reflektora oraz tarczą dekoracyjną ze stali szlachetnej umożliwiając swobodny spływ wody – 9 kpl, • transformator bezpieczeństwa impulsowy wysokiej wydajności, • kable przyłączeniowe podwodne, • kable podwodne DMX, Sterowniki + pakiety instalacyjne, • moduł filtracyjny podwodny z własną pompą obiegową oraz z technologią UVC do sterylizacji wyposażony w dyszę napowietrzającą – zapewniający oczyszczanie mechaniczne i biologiczne, • transformator bezpieczeństwa impulsowy, • instalacja obiegu obrazów wodnych + pakiet instalacyjny, • kondensator wodny – bufor 80 mm + pakiet instalacyjny, • układ uzupełniania wody, • spust wody, • przelew, • centrala sterująca poprzez system DMX pracą fontanny, wgranych min.12 programów dynamicznych + zmiana wysokości obrazów wodnych w czasie rzeczywistym oraz min. 9 scen świetlnych, • harmonogram tygodniowy modułów, • sterowanie -aplikacja, • regulacja elektroniczna, • pojemność wodna min. 1500 litrów. e) Wykonawca w zakresie prac dot. fontanny chodnikowej wykona: • wykonanie prac rozbiórkowych istniejącej fontanny oraz terenu przyległego, • kamień (głaz), z którego wypływa woda, po rozbiórce Wykonawca przekaże Zamawiającemu oraz zapewni transport do bazy w miejscowości Łazy 40A, • wykonanie niezbędnych prac ziemnych, • wykonanie niezbędnych prac przygotowawczych, • wykonanie niezbędnych modernizacji przyłączy – energetycznego oraz wodociągowego na potrzeby podłączenia nowej fontanny zgodnie z wytycznymi producenta, • wykonanie nowej fontanny z wyposażeniem wraz z niezbędnymi pracami, • uporządkowanie terenu przyległego oraz wykonanie wszystkich prac odtworzeniowych. Szczegółowy zakres zamówienia znajduje się w opisie przedmiotu zamówienia, projekcie Umowy (załącznik nr 4 do Zaproszenia) oraz w przedmiarze robót (załącznik nr 8 do Zaproszenia).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

OY POLSKA CONSTRUCTION Renata Grabowska

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8371537514

7.3.3)Ulica

Kaźmierów 41

7.3.4)Miejscowość

Sochaczew

7.3.5)Kod pocztowy

96-500

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

montaż i uruchomienie fontanny - ROMAT Artystyczne Wyroby z Konglomeratów Piaskowca Monika Koralewska

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

344999,99 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

50 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kampinos prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kampinos.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 345 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: OY POLSKA CONSTRUCTION Renata Grabowska (Sochaczew). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.