Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 755 592 zł
Umowa zawarta
28 sierpnia 2026
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 3 755 592 zł – 4 109 712 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa budynku gospodarczo – mieszkalnego w celu utworzenia mieszkań wspomaganych

Zamawiający Dom Pomocy Społecznej (Prószków, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa budynku gospodarczo – mieszkalnego w celu utworzenia mieszkań wspomaganych”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Budowlana Damian Badura. Wartość umowy: 3 755 592 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Dom Pomocy SpołecznejPrószków, Opolskie (powiat Opolski →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość umowy
3 755 592 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Budowlana Damian Badura (Olbrachcice 55), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 755 592,00 zł (umowę zawarto 28 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 3 755 592,00 zł do 4 109 712,40 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000312751

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zamkowa 8

1.5.2.)Miejscowość

Prószków

1.5.3.)Kod pocztowy

46-060

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@dps-proszkow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.dpsproszkow.bip.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6954831c-790b-42b0-b83a-8408c5446bbb

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Pomoc społeczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa budynku gospodarczo – mieszkalnego w celu utworzenia mieszkań wspomaganych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6954831c-790b-42b0-b83a-8408c5446bbb

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411691

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00013134/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Przebudowa budynku gospodarczo -mieszkalnego w celu utworzenia mieszkań wspomaganych w ramach zadania Nie-Sami-Dzielni - rozwój usług społecznych oraz wspierających osoby niesamodzielne - IV edycja

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Nie-Sami-Dzielni – rozwój usług społecznych oraz wspierających osoby niesamodzielne – IV edycja, Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach PROGRAMU REGIONALNEGO FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA OPOLSKIEGO 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00325608

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

A-III.271.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie budynku gospodarczo – mieszkalnego w celu utworzenia mieszkań wspomaganych. 3.2 Zakres robót obejmuje w szczególności:
1) Roboty rozbiórkowe
2) Schody zewnętrzne i wewnętrzne
3) Izolację, posadzki, tynki, okładziny i malowanie
4) Stolarkę i ślusarkę
5) Instalację kanalizacji
6) Instalację wody
7) Instalację grzewczą
8) Instalację wentylacji
9) Instalację elektryczną
10) Przyłącze zewnętrznej kanalizacji
11) Sygnalizację przyzywową
12) Wykonanie pokrycia dachowego
13) Podnośnik platformowy
Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części, w związku z czym Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy Pzp. Ze względu na charakter zadania – w szczególności konieczność zapewnienia jednolitego standardu dla wszystkich mieszkań znajdujących się w budynku – brak jest możliwości jego podziału. Dodatkowo obiekt posiada wspólne elementy, takie jak instalacje, dach, elewacja oraz winda. Zamówienie obejmuje roboty budowlane dotyczące jednego budynku, realizowane na podstawie jednego pozwolenia na budowę. Podział zadania na części wiązałby się z koniecznością koordynacji działań różnych wykonawców na etapie wykonawczym, co mogłoby istotnie zagrozić prawidłowej realizacji zamówienia oraz osiągnięciu wymaganych parametrów. Ponadto podział zamówienia nie znajduje uzasadnienia ekonomicznego, gdyż nie przyczyniłby się do obniżenia kosztów realizacji prac projektowych i budowlanych.
Przedmiot zamówienia realizowany jest z projektu pn.: Nie-Sami-Dzielni – rozwój usług społecznych oraz wspierających osoby niesamodzielne – IV edycja realizowany w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027, Oś priorytetowa VII – Fundusze wspierające usługi społeczne i zdrowotne w opolskim, Działanie 07.01- Usługi zdrowotne i społeczne oraz opieka długoterminowa

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45261200-6 - Wykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachów

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261214-7 - Kładzenie dachów bitumicznych

45261300-7 - Kładzenie zaprawy i rynien

45261320-3 - Kładzenie rynien

45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262110-5 - Demontaż rusztowań

45262120-8 - Wznoszenie rusztowań

45262310-7 - Zbrojenie

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45262520-2 - Roboty murowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45442100-8 - Roboty malarskie

45262300-4 - Betonowanie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3755592,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4109712,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3755592,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Budowlana Damian Badura

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5761588185

7.3.3)Ulica

-

7.3.4)Miejscowość

Olbrachcice 55

7.3.5)Kod pocztowy

48-210

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3755592 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dom Pomocy Społecznej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Prószków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 755 592 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Budowlana Damian Badura (Olbrachcice 55). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.