Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
589 352 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    332 030 zł
    9 ofert
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    257 323 zł
    9 ofert
Oferty w postępowaniu
18 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych w miejscowości Blinów Drugi oraz Majdan - Obleszcze na działkach nr ewid. 940, 344 i 376.Postępowanie w podziale na dwie części.

Zamawiający Gmina Szastarka (Szastarka, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych w miejscowości Blinów Drugi…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 589 352 zł. Złożono 18 ofert.

Zamawiający: Gmina SzastarkaSzastarka, Lubelskie (powiat Kraśnicki →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Łączna wartość umów
589 352 zł
Liczba ofert
18 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: ZOMIX Grzegorz Zaleśny, Piotr Zaleśny Spółka Komandytowa (część 1); Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 589 352,36 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 18 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SZASTARKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409650

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lubelska 17

1.5.2.)Miejscowość

Szastarka

1.5.3.)Kod pocztowy

23-225

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.7.)Numer telefonu

(48) 15 8714130

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje@gminaszastarka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugszastarka.e-biuletyn.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-925c3bb1-eacd-47f3-ae0a-56e0dbbdb287

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych w miejscowości Blinów Drugi oraz Majdan - Obleszcze na działkach nr ewid. 940, 344 i 376.Postępowanie w podziale na dwie części.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-925c3bb1-eacd-47f3-ae0a-56e0dbbdb287

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411649

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00149846/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Modernizacja (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych w miejscowości Blinów Drugi oraz Majdan-Obleszcze na działkach nr ewid. 940, 344 i 376.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00326019

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPI.271.1.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

729679,50 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.5.)Wartość części

425209,50 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Cześć 2 – Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Majdan - Obleszcze na działce nr ewid. 334 i 376.
1. Zakres zamówienia w części 2 - Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Majdan - Obleszcze od km 0+000 do km 0+480 na działkach ewidencyjnych nr 334,376 w obrębie geodezyjnym 0007 Majdan-Obleszcze, Gmina Szastarka obejmuje wykonanie przebudowy drogi zlokalizowanej na terenie Gminy Szastarka. Droga posiada numer 108653L, a jej właścicielem jest Gmina Szastarka. W zakres zamówienia wchodzi m.in.: wykonanie:
a) odtworzenie trasy i punktów wysokościowych;
b) oczyszczenie istniejącej nawierzchni bitumicznej jezdni wraz z jej skropieniem, ułożenie warstwy wyrównawczej z mieszanki mineralno-bitumicznej, warstwy wiążącej i ścieralnej z mieszanki mineralno-bitumicznej wraz z wykonaniem skropień międzywarstwowych;
c) uporządkowanie terenu;
d) zakup, dostawa i umieszczenia przy pasie drogi oznakowania na słupkach metalowych w postaci tablicy z godłem Województwa Lubelskiego informującej, iż droga zrealizowana została z udziałem środków celowych budżetu województwa lubelskiego zgodnie wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do „Zasad dotyczących trybu postępowania w zakresie zgłaszania, rozliczania i kontroli zadań określonych w ustawie z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych ze środków celowych budżetu Województwa Lubelskiego” [Załącznik do uchwały nr CCVI/4059/2026 Zarządu Województwa Lubelskiego z dnia 20 stycznia 2026 r.]
2. Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (zał. nr 1b do SWZ) oraz zał. nr 6b – wzór umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.5.)Wartość części

304470,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

332029,73 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

491684,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

332029,73 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ZOMIX Grzegorz Zaleśny, Piotr Zaleśny Spółka Komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6020131180

7.3.3)Ulica

ul. Szklarniowa 4

7.3.4)Miejscowość

Nisko

7.3.5)Kod pocztowy

37-400

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

332029,73 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

50 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

257322,63 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

451061,17 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

257322,63 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 866-173-46-77

7.3.3)Ulica

ul. Towarowa 44

7.3.4)Miejscowość

Staszów

7.3.5)Kod pocztowy

28-200

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

257322,63 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

50 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 278 094 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 915 502 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 278 094 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Szastarka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szastarka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 589 352 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ZOMIX Grzegorz Zaleśny, Piotr Zaleśny Spółka Komandytowa (Nisko). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.