Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 504 999 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
15 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 2 504 999 zł – 3 116 842 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja na roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont ścieżki rowerowej Swobnica – Lubanowo – granica gminy

Zamawiający Gmina Banie (Banie, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont ścieżki rowerowej Swobnica – Lubanowo – granica gminy”, wybierając ofertę wykonawcy Strabag Sp. z o.o. Wartość umowy: 2 504 999 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina BanieBanie, Zachodniopomorskieopublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość umowy
2 504 999 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 lipca 2026

    Termin ofert: 28 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Strabag Sp. z o.o. (Pruszków).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 504 999,37 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 2 504 999,37 zł do 3 116 841,62 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Banie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811684597

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Skośna 6

1.5.2.)Miejscowość

Banie

1.5.3.)Kod pocztowy

74-110

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL428 - Szczeciński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@banie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.banie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://banie.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont ścieżki rowerowej Swobnica – Lubanowo – granica gminy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5bbc0a99-ac49-4bd7-b5d2-eb1d4a9b0989

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411571

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00023598/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Remont ścieżki rowerowej Swobnica-Lubanowo-granica gminy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Program Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027 nr FEPZ.07.02-IZ.00-0002/26-00 w ramach Priorytetu 7 Fundusze Europejskie na rzecz partnerstwa Pomorza Zachodniego Działanie 7.2 Rozwój obszarów innych niż miejskie (IIT), projekt pn.: „Remont ścieżki rowerowej Swobnica – Lubanowo – granica gminy”.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00336544

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SPU.271.2.2026.EZ

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Remont ścieżki rowerowej Swobnica – Lubanowo – granica gminy”
Realizacja inwestycji obejmuje:
1. wykonanie remontu ścieżki rowerowej na odcinku Swobnica – Lubanowo – granica gminy o łącznej długości 14,994 km, obejmującego:
1) wykonanie remontów cząstkowych istniejącej nawierzchni bitumicznej poprzez frezowanie na zimno o grubości 3 cm oraz wykorzystanie frezu asfaltowego do odtworzenia i wzmocnienia poboczy ścieżki rowerowej,
2) naprawę istniejących uszkodzeń nawierzchni przy użyciu masy mineralno- asfaltowej AC8S o grubości 3 cm z oczyszczeniem podbudowy i skropieniem emulsją asfaltową, w szczególności nierówności, spękań i odkształceń, w zakresie niezbędnym do wykonania nowej warstwy ścieralnej,
3) wykonanie na całym odcinku ścieżki rowerowej nowej warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno-asfaltowej AC8S o grubości 4 cm z wykorzystaniem istniejącej nawierzchni jako podbudowy,
4) zachowanie istniejącej niwelety oraz spadków podłużnych i poprzecznych ścieżki,
5) poprawę odwodnienia grawitacyjnego, powierzchniowego bez nowych urządzeń odwadniających,
6) uporządkowanie terenu przyległego do trasy po zakończeniu robót.
2. opracowanie przed rozpoczęciem robót następujących dokumentów:
1) projekt zagospodarowania placu budowy, który powinien składać się z części opisowej i graficznej,
2) plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (plan BIOZ),
3) projekt organizacji budowy,
4) projektu czasowej organizacji ruchu wraz z uzyskaniem wymaganych opinii, uzgodnień i zatwierdzeń,
5) harmonogramu rzeczowo-finansowego realizacji robót.
3. dostarczenie i zamontowanie na teren budowy tablic informacyjnych o prowadzonych robotach, zgodnie z przepisami polskiego prawa budowlanego oraz wytycznymi w tym zakresie.
4. Zakres przedmiotu umowy nie obejmuje remontu mostu nad rzeką Tywą zlokalizowanego w km 12+966.
5. Realizacja przedmiotu umowy:
1) obejmuje wykonanie robót budowlanych, o których mowa w pkt 1–3, oraz sporządzenie i przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej.
6. Dokumentacja powykonawcza, o której mowa w ust. 5 pkt 1, obejmuje:
1) dokumentację budowy z naniesionymi zmianami dokonanymi w toku wykonywania robót oraz geodezyjnymi pomiarami powykonawczymi, w tym geodezyjną inwentaryzację powykonawczą oraz dokumentację geodezyjno-kartograficzną (jeśli jest wymagana);
2) atesty i świadectwa potwierdzające dopuszczenie do stosowania użytych przy realizacji zamówienia materiałów budowlanych, elementów wykończenia, wyposażenia;
3) pozostałe dokumenty wymagane.

Opis przedmiotu zamówienia został szczegółowo opisany w dokumentacji projektowej oraz w załącznikach do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2504999,37 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3116841,62 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2504999,37 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Strabag Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5210421928

7.3.4)Miejscowość

Pruszków

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2504999,37 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Banie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Banie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 504 999 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Strabag Sp. z o.o. (Pruszków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.