Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
1 734 300 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    897 900 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    836 400 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena70%Okres gwarancji w miesiącach na wykonane roboty budowlane i zastosowane materiały, element30%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont ogrodzenia ochronnego oraz instalacji oświetleniowej pasa ochronnego w Zakładzie Karnym w Sieradzu.

Zamawiający Zakład Karny w Sieradzu (Sieradz, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Remont ogrodzenia ochronnego oraz instalacji oświetleniowej pasa ochronnego w Zakładzie…”, wybierając ofertę wykonawcy WOLBUD Piotr Wolny. Łączna wartość umów: 1 734 300 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Zakład Karny w SieradzuSieradz, Łódzkie (powiat Sieradzki →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Łączna wartość umów
1 734 300 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    14 lipca 2026

    Termin ofert: 30 lipca 2026 09:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma WOLBUD Piotr Wolny za łącznie 1 734 300,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 4 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD KARNY W SIERADZU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000320087

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Orzechowa 5

1.5.2.)Miejscowość

Sieradz

1.5.3.)Kod pocztowy

98-200

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zk_sieradz@sw.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.sw.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-df7a16d2-d68d-4c4d-9830-cf72ee38eacd

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont ogrodzenia ochronnego oraz instalacji oświetleniowej pasa ochronnego w Zakładzie Karnym w Sieradzu.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-df7a16d2-d68d-4c4d-9830-cf72ee38eacd

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411489

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00031126/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Remont ogrodzenia ochronnego oraz instalacji oświetleniowej pasa ochronnego w Zakładzie Karnym w Sieradzu.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00340922

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest wymiana ogrodzenia wewnętrznego na ogrodzenie wykonane
z siatki ostrzowej wraz w wymianą słupków i concertiny zgodnie z wytycznymi nr 2/2025. Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 4 września 2025 r w sprawie technicznego zabezpieczenia ochronnego w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej. Nowe ogrodzenie znajdować się
będzie wewnątrz pasa ochronnego, tj. pomiędzy istniejącym ogrodzeniem zewnętrznym
a ogrodzeniem wewnętrznym. Zakres prac obejmuje wykonanie nowego wygrodzenia oraz usunięcie starego, które nie spełnia aktualnych wytycznych. Wszystkie prace budowlane i demontażowe muszą być prowadzone w sposób zapewniający bezwzględne zachowanie ciągłości ochrony i ciągłości
zabezpieczeń techniczno-ochronnych jednostki, m.in. poprzez realizację robót etapami lub zastosowanie wygrodzeń tymczasowych.

Projektuje się wygrodzenie na słupkach stalowych rozstawionych co ok. 3,0m. Wygrodzenie należy zwieńczyć jednym zwojem drutu concertina o średnicy 98 cm oraz dwoma zwojami drutu concertina o średnicy 73cm. Zwój górny mocować do wysięgników dwuramiennych. Zwoje o średnicy 73 cm rozmieszcza się w taki sposób, aby zwój zamontowany wyżej nie wykraczał powyżej górnej krawędzi linii ogrodzenia więcej niż połową swojej średnicy oraz nie znajdował się poniżej tej krawędzi,
a zwój zamontowany poniżej znajdował się w odstępie 0,5 m mierząc pomiędzy górną krawędzią zwoju dolnego a dolną krawędzią zwoju górnego, a także aby pomiędzy zwojami a linią ogrodzenia nie występowała wolna przestrzeń, a na odcinku 1 mb znajdowało się co najmniej 5 zwojów;
Wysokość wygrodzenie wewnętrznego: minimum 4m
Siatka wysokości 210 cm (dwa poziomy po 210cm) rozpięta zostanie na trzech drutach naciągowych od wewnętrznej strony ogrodzenia, przymocowana dodatkowo do cokołu za pomocą płaskownika.
Drugi zwój zostanie rozłożony z zakładką min 10 cm, tak, aby łącznie dawały wysokość minimum 400 cm wraz z cokołem.
Szczegóły montażowe należy wykonać zgodnie z instrukcją technologiczną producenta systemu siatki ostrzowej oraz wytycznymi bezpiecznego montażu w jednostkach penitencjarnych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.5.)Wartość części

897900,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest wymiana ogrodzenia wewnętrznego na ogrodzenie wykonane
z siatki ostrzowej wraz w wymianą słupków i concertiny oraz remont wygrodzenia wewnętrznego zgodnie z wytycznymi nr 2/2025. Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 4 września 2025 r w sprawie technicznego zabezpieczenia ochronnego w jednostkach organizacyjnych Służby
Więziennej. Nowe ogrodzenie znajdować się będzie wewnątrz pasa ochronnego, tj. pomiędzy
istniejącym ogrodzeniem zewnętrznym a ogrodzeniem wewnętrznym. Zakres prac obejmuje
wykonanie nowego ogrodzenia oraz usunięcie starego, które nie spełnia aktualnych wytycznych. Wszystkie prace budowlane i demontażowe muszą być prowadzone w sposób zapewniający
bezwzględne zachowanie ciągłości ochrony i ciągłości zabezpieczeń techniczno-ochronnych
jednostki, m.in. poprzez realizację robót etapami lub zastosowanie wygrodzeń tymczasowych.


Projektuje się wygrodzenie na słupkach stalowych rozstawionych co ok. 3,0m. Wygrodzenie należy zwieńczyć jednym zwojem drutu concertina o średnicy 98 cm oraz dwoma zwojami drutu concertina o średnicy 73cm. Zwój górny mocować do wysięgników dwuramiennych. Zwoje o średnicy 73 cm rozmieszcza się w taki sposób, aby zwój zamontowany wyżej nie wykraczał powyżej górnej krawędzi linii ogrodzenia więcej niż połową swojej średnicy oraz nie znajdował się poniżej tej krawędzi,
a zwój zamontowany poniżej znajdował się w odstępie 0,5 m mierząc pomiędzy górną krawędzią zwoju dolnego a dolną krawędzią zwoju górnego, a także aby pomiędzy zwojami a linią ogrodzenia nie występowała wolna przestrzeń, a na odcinku 1 mb znajdowało się co najmniej 5 zwojów;
Wysokość wygrodzenie wewnętrznego: minimum 4m
Siatka wysokości 210 cm (dwa poziomy po 210cm) rozpięta zostanie na trzech drutach naciągowych od wewnętrznej strony ogrodzenia, przymocowana dodatkowo do cokołu za pomocą płaskownika.
Drugi zwój zostanie rozłożony z zakładką min 10 cm, tak, aby łącznie dawały wysokość minimum 400 cm wraz z cokołem.
Szczegóły montażowe należy wykonać zgodnie z instrukcją technologiczną producenta systemu siatki ostrzowej oraz wytycznymi bezpiecznego montażu w jednostkach penitencjarnych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.5.)Wartość części

836400,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

897900,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1132600,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

897900,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WOLBUD Piotr Wolny

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8291732225

7.3.4)Miejscowość

Antonin 7

7.3.5)Kod pocztowy

98-240

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

897900,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-08-26 do 2026-11-30

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

836400,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

836400,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

836400,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Wolbud Piotr Wolny

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8291732225

7.3.4)Miejscowość

Antonin 7

7.3.5)Kod pocztowy

98-240

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

836400,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-08-26 do 2026-11-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Karny w Sieradzu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sieradz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 734 300 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: WOLBUD Piotr Wolny (Antonin 7). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.