Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
292 950 zł
Umowa zawarta
21 sierpnia 2026
Okres realizacji
35 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Koszt10%Jakość parametry techniczne – oceniane10%Termin dostawy20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa aparatu USG wszechstronnego w tym doppler z funkcjami kardio i naczyniowymi oraz z funkcją do badania jamy brzusznej

Zamawiający Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa aparatu USG wszechstronnego w tym doppler z funkcjami kardio i naczyniowymi oraz…”, wybierając ofertę wykonawcy EMS-EUROMED MEDICAL SOLUTION Sp. z. o.o. Wartość umowy: 292 950 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
292 950 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,8 ofert
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    17 lipca 2026

    Termin ofert: 29 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EMS-EUROMED MEDICAL SOLUTION Sp. z. o.o. (Poznań).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 292 950,00 zł (umowę zawarto 21 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 35 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 010202670

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szczęśliwicka 36

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

02-353

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@szpzlo-ochota.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpzlo-ochota.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1344468

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa aparatu USG wszechstronnego w tym doppler z funkcjami kardio i naczyniowymi oraz z funkcją do badania jamy brzusznej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cb1d17a1-aebc-4bec-ae15-b26f3d221a98

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411459

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00059770/16/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.7 Dostawa aparatu USG do Przychodnia Rejonowo-Specjalistyczna przy ul. Szczęśliwickiej 36

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

w ramach Projektu grantowego nr FENX.06.01-IP.03-0001/23 pod nazwą „Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, wspólfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, realizowanego na podstawie umowy nr FENX.06.01-IP.03-0001/23-00/1374/2024/17

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00349724

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-2511-12-MDM/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

dostawa i uruchomienie aparatu USG oraz przeszkolenie pracowników Zamawiającego. Szkolenia dla pracowników Zamawiającego w zakresie prawidłowej obsługi i dezynfekcji urządzenia, odbędą się w terminie ustalonym z Zamawiającym: 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi (Zestawienie parametrów techniczno-użytkowych, wymaganych i ocenianych) – Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy stanowiącym – Załącznik nr 6 do SWZ. 4. Oferowany przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy wyprodukowany najpóźniej w 2026 roku, niepowystawowy, nierekondycjonowany, nie będący aparatem ,,demo’’– kompletny i gotowy do użytkowania bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych zakupów inwestycyjnych . 5. Zaoferowany sprzęt musi posiadać wymagane świadectwa, certyfikaty oraz oznakowanie przewidziane zapisami ustawy o wyrobach medycznych świadczące o wymaganym dopuszczeniu do stosowania i obrotu na terenie Polski, tj. certyfikat CE i deklarację zgodności zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych. Ponadto oferowany sprzęt musi być wyrobem medycznym dopuszczonym do obrotu i używania na terenie Polski zgodnie z przepisami ustawy z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych. 6. Jeżeli w SWZ wskazany jest znak towarowy, patent, lub pochodzenie przedmiotu zamówienia, dopuszcza się produkt równoważny o parametrach nie gorszych niż we wskazanych przez zamawiającego w załączniku nr 2 do SWZ. 7. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu sporządzonych w języku polskim instrukcji obsługi, konserwacji i serwisowania, a także dokumenty (karty) gwarancyjne i inne niezbędne dokumenty (np. paszporty techniczne, certyfikaty) – wraz z dostawą aparatu . 8. Na oferowany zestaw: (aparat, sondy), Wykonawca udzieli min. 24-miesięcznego okresu gwarancji – kryterium oceniane - zgodnie z SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

33112200-0 - Aparaty ultrasonograficzne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

292950,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

292950,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

292950,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EMS-EUROMED MEDICAL SOLUTION Sp. z. o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7811757396

7.3.4)Miejscowość

Poznań

7.3.5)Kod pocztowy

60-313

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

292950,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

35 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33112200-0Aparaty ultrasonograficzne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
366 315 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
263 973 zł1 333 939 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 069 966 zł
Źródło próbki
CPV 33112200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
263 973 zł
Mediana
366 315 zł
Górny kwartyl
1 333 939 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 292 950 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33112200-0 (Aparaty ultrasonograficzne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EMS-EUROMED MEDICAL SOLUTION Sp. z. o.o. (Poznań). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.