Budowa oświetlenia drogowego w systemie zaprojektuj i wybuduj w wybranych miejscowościach na obszarze gminy Kobierzyce.
Zamawiający Gmina Kobierzyce (Kobierzyce, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa oświetlenia drogowego w systemie zaprojektuj i wybuduj w wybranych miejscowościach…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=6781, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
12 wpisów- Ogłoszenie
02 sierpnia 2024
Termin ofert: 21 sierpnia 2024 13:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
24 października 2024
3 oferty2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
29 lipca 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
06 sierpnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
07 sierpnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
07 sierpnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
07 sierpnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
25 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
28 sierpnia 2026
- Wykonanie umowy
28 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
28 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
28 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Kobierzyce |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 931935075 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Al. Pałacowa 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kobierzyce |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 55-040 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL518 - Wrocławski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zp@ugk.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.ugk.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-2c61d88e-02b6-4534-b18b-9ba08d3a28b3 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00411400 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-28 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00443528 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa oświetlenia drogowego w systemie zaprojektuj i wybuduj w wybranych miejscowościach na obszarze gminy Kobierzyce. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Określenie przedmiotu zamówienia dla części 2 (Zadanie nr 2). |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego 45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego 45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych 45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-09-25 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 6 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Weber System Marzena Łypaczewska |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6341090740 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Asfaltowa 15a/12 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Wrocław |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 52-235 |
| 4.3.6.) | Województwo | dolnośląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 73086,59 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00561740/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-03-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 4 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Powodem wniosku o zmianę terminu realizacji prac projektowych jest przedłużające się uzgodnienia w terenie i na mapach projektowych w związku z zagęszczeniem istniejącej infrastruktury (kolizje). |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Ulega zmianie dotychczasowy zapis umowy § 6, który otrzymuje brzmienie: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Powodem wniosku o zmianę terminu realizacji prac projektowych i odpowiednio robót budowlanych są przestoje i opóźnienia w wykonywaniu dokumentacji projektowej z powodów niezależnych od Wykonawcy tj. przedłużające się uzyskiwanie niezbędnych dokumentów od organów administracji publicznej, w tym Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, a także fakt konieczności odrolnienia działek przeznaczonych pod inwestycję, |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Ulega zmianie dotychczasowy zapis umowy § 6, który otrzymuje brzmienie: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Powodem wniosku o zmianę terminu realizacji robót budowlanych jest przerwa w wykonywaniu prac z powodów niezależnych od Wykonawcy tj.: |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Ulega zmianie dotychczasowy zapis umowy § 6, który otrzymuje brzmienie: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 4 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Powodem wniosku o zmianę terminu realizacji robót budowlanych jest nieustanie przerwy w wykonywaniu prac z powodów niezależnych od Wykonawcy tj.: |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Ulega zmianie dotychczasowy zapis umowy § 6, który otrzymuje brzmienie: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 73086,59 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.