Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa oświetlenia drogowego w systemie zaprojektuj i wybuduj w wybranych miejscowościach na obszarze gminy Kobierzyce.

Zamawiający Gmina Kobierzyce (Kobierzyce, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa oświetlenia drogowego w systemie zaprojektuj i wybuduj w wybranych miejscowościach…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina KobierzyceKobierzyce, Dolnośląskie (powiat Wrocławski →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

12 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kobierzyce

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931935075

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Al. Pałacowa 1

1.4.2.)Miejscowość

Kobierzyce

1.4.3.)Kod pocztowy

55-040

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@ugk.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.ugk.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2c61d88e-02b6-4534-b18b-9ba08d3a28b3

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00404979

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-25

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00443528

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa oświetlenia drogowego w systemie zaprojektuj i wybuduj w wybranych miejscowościach na obszarze gminy Kobierzyce.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Określenie przedmiotu zamówienia dla części 9 (Zadanie nr 9).
1.Przedmiotem zamówienia jest „Budowa oświetlenia drogowego – w ul. Działkowej w miejscowości Bielany Wrocławskie.”
2. Opis dla zaprojektuj i wybuduj: przybliżona długość linii kablowej ok. 270 m, przybliżona ilość słupów 9 szt., lokalizacja: ul. Działkowa- dz. nr 334/3,284/71,

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2025-03-25

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Weber System Marzena Łypaczewska

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6341090740

4.3.3.)Ulica

ul. Asfaltowa 15a/12

4.3.4.)Miejscowość

Wrocław

4.3.5.)Kod pocztowy

52-235

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

93937,63 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00561740/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-27

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

5

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Powodem wniosku o zmianę terminu realizacji prac projektowych jest przedłużające się uzgodnienia w terenie i na mapach projektowych w związku z zagęszczeniem istniejącej infrastruktury (kolizje).

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Ulega zmianie dotychczasowy zapis umowy § 6, który otrzymuje brzmienie:
“Niniejsza umowa zostaje zawarta na okres od podpisania tj. 25.09.2024 r.
do 25.03.2025 r., w tym ustala się następujące terminy realizacji zamówienia: (…)”
Ulega zmianie harmonogram rzeczowo-finansowy stanowiący załącznik nr 5 do umowy z powodu zmiany terminów realizacji poszczególnych zakresów rzeczowych tj. według załączonego jako załącznik nr 1 do niniejszego aneksu harmonogramu rzeczowo-finansowego.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Powodem wniosku o zmianę terminu realizacji prac projektowych i odpowiednio robót budowlanych są przestoje i opóźnienia w wykonywaniu dokumentacji projektowej z powodów niezależnych od Wykonawcy tj. przedłużające się uzyskiwanie niezbędnych dokumentów od organów administracji publicznej, w tym Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, a także fakt konieczności odrolnienia działek przeznaczonych pod inwestycję, a co nie wynikło z winy lub zaniechania Wykonawcy.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Ulega zmianie dotychczasowy zapis umowy § 6, który otrzymuje brzmienie:
“Niniejsza umowa zostaje zawarta na okres od podpisania tj. 25.09.2024 r.
do 31.07.2025 r., w tym ustala się następujące terminy realizacji zamówienia: (…).”


Ulega zmianie harmonogram rzeczowo-finansowy stanowiący załącznik nr 5 do umowy z powodu zmiany terminów realizacji poszczególnych zakresów rzeczowych tj. według załączonego jako załącznik nr 1 do niniejszego aneksu harmonogramu rzeczowo-finansowego.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Powodem wniosku o zmianę terminu realizacji prac projektowych i odpowiednio robót budowlanych są przestoje i opóźnienia w wykonywaniu dokumentacji projektowej z powodów niezależnych od Wykonawcy tj.:
- brak przyłącza energetycznego,
- zablokowanie przez Tauron możliwości budowy infrastruktury po niezabudowanej stronie drogi, mimo, iż zostały przedstawione operatorowi różne koncepcje wykonania projektu,
- brak możliwości technicznych ze względu na istniejącą infrastrukturę zmiany lokalizacji planowanych punktów świetlnych,
- zmniejszenie zakresu prac inwestycji w zakresie działek gminnych - nowy projekt: z 9 szt. słupów oświetlenia na 4 szt. i tym samym długość linii kablowej z ok. 270 m na ok. 182 m;
Ponadto w związku z powyższym następuje zmiana zakresu zamówienia i odpowiednie zmniejszenie wynagrodzenia Wykonawcy.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Ulega zmianie dotychczasowy zapis umowy § 1 ust. 2, który otrzymuje brzmienie:
„2. Opis dla zaprojektuj i wybuduj: przybliżona długość linii kablowej ok. 182 m, przybliżona ilość słupów 4 szt., lokalizacja: ul. Działkowa - dz. nr 334/3,284/71.”
Ulega zmianie dotychczasowy zapis umowy § 6, który otrzymuje brzmienie:
“Niniejsza umowa zostaje zawarta na okres od podpisania tj. 25.09.2024 r.
do 08.12.2025 r., w tym ustala się następujące terminy realizacji zamówienia: (…).”
Ulega zmianie dotychczasowy zapis umowy § 7 ust. 1, który otrzymuje brzmienie:
„1. Wynagrodzenie ryczałtowe Wykonawcy za kompleksową realizację przedmiotu umowy (...) ustala się zgodnie z ofertą Wykonawcy w kwocie brutto: 77.491,32 zł. § 4
Ulega zmianie harmonogram rzeczowo-finansowy stanowiący załącznik nr 5 do umowy (...).

5.4.6.)Wartość zmiany

16446,31

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

4

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Powodem wniosku o zmianę terminu realizacji są przestoje i opóźnienia w wykonywaniu zamówienia z powodów niezależnych od Wykonawcy tj.:
- przedłużająca się procedura uzgodnień w starostwie powiatowym dotycząca odrolnienia działki 334/3- Ps - III: 426 m2 i zmianie oznaczenia na działkę drogową co wiąże się z dodatkowym nieprzewidzianym koniecznym uaktualnieniem dokumentacji przez Wykonawcę,
- brak przyłącza energetycznego (szacowany maksymalny termin wykonania przyłącza wskazany przez Tauron na 17.06.2026 r., po okazaniu dokumentacji projektowej Wykonawcy).

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Ulega zmianie dotychczasowy zapis umowy § 6, który otrzymuje brzmienie:
“Niniejsza umowa zostaje zawarta na okres od podpisania tj. 25.09.2024 r. do 29.05.2026 r.,
Ulega zmianie harmonogram rzeczowo-finansowy stanowiący załącznik nr 5 do umowy z powodu zmiany terminu i zmiany terminów realizacji poszczególnych zakresów rzeczowych robót budowlanych tj. według załączonego jako załącznik nr 1 do niniejszego aneksu harmonogramu rzeczowo-finansowego.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

5

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Powodem wniosku o zmianę terminu realizacji są przestoje i opóźnienia w wykonywaniu zamówienia z powodów niezależnych od Wykonawcy tj.:
- brak przyłącza energetycznego nr UP/125993/2024/O05R01 (szacowany maksymalny termin wykonania przyłącza wskazany przez Tauron to 3 kwartał br.) z uwagi na brak zgody właściciela działki na której stoi ZK.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Ulega zmianie dotychczasowy zapis umowy § 6, który otrzymuje brzmienie:
“Niniejsza umowa zostaje zawarta na okres od podpisania tj. 25.09.2024 r. do 30.09.2026 r.,
Ulega zmianie harmonogram rzeczowo-finansowy stanowiący załącznik nr 5 do umowy z powodu zmiany terminu i zmiany terminów realizacji poszczególnych zakresów rzeczowych robót budowlanych tj. według załączonego jako załącznik nr 1 do niniejszego aneksu harmonogramu rzeczowo-finansowego.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

77491,32 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kobierzyce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kobierzyce.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.