Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa oświetlenia drogowego w systemie zaprojektuj i wybuduj w wybranych miejscowościach na obszarze gminy Kobierzyce.

Zamawiający Gmina Kobierzyce (Kobierzyce, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa oświetlenia drogowego w systemie zaprojektuj i wybuduj w wybranych miejscowościach…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina KobierzyceKobierzyce, Dolnośląskie (powiat Wrocławski →)opublikowano 29 lipca 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

12 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kobierzyce

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931935075

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Al. Pałacowa 1

1.4.2.)Miejscowość

Kobierzyce

1.4.3.)Kod pocztowy

55-040

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ppiwowarski@ugk.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.ugk.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2c61d88e-02b6-4534-b18b-9ba08d3a28b3

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00350070

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-07-29

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00443528

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa oświetlenia drogowego w systemie zaprojektuj i wybuduj w wybranych miejscowościach na obszarze gminy Kobierzyce.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Określenie przedmiotu zamówienia dla części 1 (Zadanie nr 1).
1.Przedmiotem zamówienia jest „Budowa oświetlenia drogowego – w ul. Kolejowej w miejscowości Kobierzyce.”
2.Opis dla zaprojektuj i wybuduj: przybliżona długość linii kablowej ok. 500 m, przybliżona ilość słupów 17 szt., lokalizacja: ul. Kolejowa dz. nr 11/82, 11/81, 25, 11/116, 21/6, 610/7, 24/7, 24/6, 26/20, 26/14, 17/5, 18/1, 19/5, 29/5.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia

6 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Elektrotim S.A.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8942460042

4.3.3.)Ulica

ul. Stargardzka 8

4.3.4.)Miejscowość

Wrocław

4.3.5.)Kod pocztowy

54-156

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

217408,65 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00561740/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-06-30

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wykonawca pismem z dnia 05.11.2024 r. zwrócił się do Zamawiającego z prośbą o zmianę terminu realizacji prac projektowych do umowy nr RŚZiZP.UM.77.2024. Powodem wniosku o zmianę terminu realizacji prac projektowych jest przedłużający się termin uzyskania odstępstw od przepisów ustawy o transporcie kolejowym.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Umowa zostaje zawarta na okres od podpisania tj. 25.09.2024 r. do 25.03.2025 r., ponadto ulega zmianie harmonogram rzeczowo-finansowy stanowiący załącznik nr 5 do umowy z powodu zmiany terminów realizacji poszczególnych zakresów rzeczowych tj. według załączonego jako załącznik nr 1 do niniejszego aneksu harmonogramu rzeczowo-finansowego.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wykonawca pismem z dnia 30.01.2025 r. zwrócił się do Zamawiającego z prośbą o zmianę terminów realizacji zamówienia do umowy nr RŚZiZP.UM.77.2024. Powodem wniosku o zmianę terminu realizacji zamówienia są przedłużające się: procedura uzgodnienia koncepcji i jednocześnie procedura projektowa w związku z wymogiem uzyskania odstępstw od przepisów ustawy o transporcie kolejowym opisane w piśmie Wykonawcy.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Umowa zostaje zawarta na okres od podpisania tj. 25.09.2024 r.
do 30.06.2025 r., ponadto ulega zmianie harmonogram rzeczowo-finansowy stanowiący załącznik nr 5 do umowy z powodu zmiany terminów realizacji poszczególnych zakresów rzeczowych tj. według załączonego jako załącznik nr 1 do niniejszego aneksu harmonogramu rzeczowo-finansowego.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

217408,65 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kobierzyce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kobierzyce.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.