Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Oferta z najniższą ceną, złożona przez NAVIC Engineering Polska Sp. z o.o., podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp z uwagi na niezgodność jej treści z warunkami zamówienia. Jedyną pozostałą ofertą jest oferta APIRIA Rafał Brdyła z ceną 526 440,00 zł brutto, która przewyższa kwotę 250 000,00 zł brutto przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny oferty. W związku z powyższym postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie ekspertyzy technicznej oraz dokumentacji projektowo- kosztorysowej dotyczącej przystosowania pomieszczeń piwnicznych Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewkowie do miejsc doraźnego schronienia

Zamawiający Gmina Gniewkowo (Gniewkowo, Kujawsko-Pomorskie) opublikował wynik postępowania „Opracowanie ekspertyzy technicznej oraz dokumentacji projektowo- kosztorysowej dotyczącej…”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina GniewkowoGniewkowo, Kujawsko-Pomorskie (powiat Inowrocławski →)opublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Oferta z najniższą ceną, złożona przez NAVIC Engineering Polska Sp. z o.o., podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp z uwagi na niezgodność jej treści z warunkami zamówienia. Jedyną pozostałą ofertą jest oferta APIRIA Rafał Brdyła z… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Gniewkowo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350748

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

17 Stycznia

1.5.2.)Miejscowość

Gniewkowo

1.5.3.)Kod pocztowy

88-140

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@gniewkowo.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://gniewkowo.bipgmina.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1356034

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie ekspertyzy technicznej oraz dokumentacji projektowo- kosztorysowej dotyczącej przystosowania pomieszczeń piwnicznych Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewkowie do miejsc doraźnego schronienia

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-13f2a482-3a3b-4b32-ba45-37928217f377

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410936

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00026986/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.7 Opracowanie ekspertyzy technicznej oraz dokumentacji projektowo- kosztorysowej dotyczącej przystosowania pomieszczeń piwnicznych Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewkowie do miejsc doraźnego schronienia

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00383430

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RZp.271.1.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest opracowanie ekspertyzy technicznej oraz dokumentacji projektowo- kosztorysowej dotyczącej przystosowania pomieszczeń piwnicznych Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewkowie do miejsc doraźnego schronienia mieszkańców gminy Gniewkowo wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego wymaganych uzgodnień, opinii i innych dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia oraz przygotowaniem i złożeniem
do właściwego organu kompletnego wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu
na budowę albo dokonaniem zgłoszenia robót budowlanych – w zależności
od wymagań wynikających z obowiązujących przepisów – oraz sprawowaniem nadzoru autorskiego.
2) Zakres zamówienia obejmuje w szczególności
- wykonanie ekspertyzy technicznej istniejącego obiektu wraz z niezbędnymi inwentaryzacjami i badaniami;
- opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej;
- uzyskanie wszelkich wymaganych warunków, uzgodnień, opinii i innych dokumentów niezbędnych do prawidłowego opracowania dokumentacji oraz złożenia kompletnego wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę albo dokonania zgłoszenia robót budowlanych;
- przygotowanie i złożenie do właściwego organu kompletnego wniosku
o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę albo dokonanie zgłoszenia robót budowlanych – w zależności od wymagań wynikających z obowiązujących przepisów;
- opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiarów robót oraz kosztorysów;
- sprawowanie nadzoru autorskiego.

4.5.3.)Główny kod CPV

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Oferta z najniższą ceną, złożona przez NAVIC Engineering Polska Sp. z o.o., podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp z uwagi na niezgodność jej treści z warunkami zamówienia. Jedyną pozostałą ofertą jest oferta APIRIA Rafał Brdyła z ceną 526 440,00 zł brutto, która przewyższa kwotę 250 000,00 zł brutto przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny oferty. W związku z powyższym postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

526440,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

526440,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71221000-3Usługi architektoniczne w zakresie…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gniewkowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gniewkowo.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71221000-3 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.