Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
3 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa boiska lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej im H. Sienkiewicza w Wąsoszu

Zamawiający Gmina Wąsosz (Wąsosz, Podlaskie) opublikował wynik postępowania „Przebudowa boiska lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej im H. Sienkiewicza w Wąsoszu”. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina WąsoszWąsosz, Podlaskieopublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WĄSOSZ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 450669772

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Rzędziana 8

1.5.2.)Miejscowość

Wąsosz

1.5.3.)Kod pocztowy

19-222

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wojt@gminawasosz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminawasosz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8aad1235-32d3-463f-9c1f-1a85030a1417

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa boiska lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej im H. Sienkiewicza w Wąsoszu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8aad1235-32d3-463f-9c1f-1a85030a1417

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410867

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00182266/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Przebudowa boiska lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej im H. Sienkiewicza w Wąsoszu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00346642

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa boiska sportowego przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu. Inwestycja zlokalizowana jest na działce nr ewid. 509/9, położonej w miejscowości Wąsosz przy ulicy Piaskowej 13, zgodnie z przedłożoną koncepcją architektoniczną.
Zadanie obejmuje:
a) Rozbiórkę istniejącej nawierzchni,
b) Niwelację terenu,
c) Uwzględnienie archiwalnej dokumentacji technicznej obiektów istniejących,
d) Szczegółowe sprawdzenie w terenie warunków wykonania zamówienia z wizją lokalną,
e) wykonanie infrastruktury sportowej i rekreacyjnej zgodnie z przedłożoną koncepcją architektoniczną, obejmującej w szczególności:
• bieżnię prostą o długości 60 m,
• bieżnię okrężną,
• skocznię do skoku w dal,
• skatepark,
• rzutnię do pchnięcia kulą,
• elementy małej architektury,
• zagospodarowanie terenów zielonych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

45236110-4 - Wyrównywanie nawierzchni boisk sportowych

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne
Podstawę prawną unieważnienia postępowania stanowi art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne
W przedmiotowym postępowaniu kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wynosi 1 047 053,00 zł brutto.
W przedmiotowym postępowaniu została złożona oferta z najniższą ceną w wysokości 1 338 240,00 zł brutto.
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa zatem kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, o 291 187,00 zł brutto.

Zamawiający, po dokonaniu analizy swoich możliwości finansowych, stwierdził, że nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty.

W związku z powyższym zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

Sformułowanie przepisu „Zamawiający unieważnia” wskazuje na obowiązek unieważnienia postępowania w przypadku zaistnienia wskazanej przesłanki, jeżeli Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty.

Podejmując decyzję o braku możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający wziął pod uwagę w szczególności celowość i efektywność gospodarowania środkami publicznymi oraz możliwości finansowe Zamawiającego. Zwiększenie środków o kwotę 291 187,00 zł brutto nie jest możliwe w ramach zabezpieczonych środków finansowych. Mając na uwadze powyższe, zachodzi przesłanka określona w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, a tym samym Zamawiający zobowiązany jest do unieważnienia postępowania.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1338240,00

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1538656,20 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wąsosz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wąsosz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.