Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający unieważnia postępowanie z uwagi na fakt, że cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
4 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Oświetlenie drogowe i uliczne oraz przejść dla pieszych w Działoszynie"

Zamawiający Miasto i Gmina Działoszyn (Działoszyn, Łódzkie) opublikował wynik postępowania „Oświetlenie drogowe i uliczne oraz przejść dla pieszych w Działoszynie”. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Miasto i Gmina DziałoszynDziałoszyn, Łódzkie (powiat Pajęczański →)opublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 458 993 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający unieważnia postępowanie z uwagi na fakt, że cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto i Gmina Działoszyn

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934743

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Piłsudskiego 21

1.5.2.)Miejscowość

Działoszyn

1.5.3.)Kod pocztowy

98-355

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@dzialoszyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://dzialoszyn.logintrade.net

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://dzialoszyn.logintrade.net/zapytania_email,237320,b99d5d310f370f1351f3b7cb53d0725c.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Oświetlenie drogowe i uliczne oraz przejść dla pieszych w Działoszynie"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-43871c2e-6675-4300-a3cb-db031dfa8291

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410566

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00099654/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.14 Oświetlenie drogowe i uliczne oraz przejść dla pieszych w Działoszynie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamawiający informuje, iż zamówienie jest dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz budżetu Miasta i Gminy Działoszyn.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00374535

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OSO.XII-I.271.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie oświetlenia drogowego i ulicznego oraz przejść dla pieszych w Działoszynie podzielony na II etapy:

I etap obejmuje:
- montaż opraw oświetlenia zewnętrznego na wysięgniku - 107 szt. ;
- montaż wysięgników rurowych -107 szt..

II etap obejmuje:
Budowę linii kablowej 0,4 kV oświetlania ulicznego wraz z montażem słupów stalowych wraz z oprawami typu LED w Działoszynie dz. nr 39/2; 39/11; 40/10; 97; 98/1; 98/3; 98/4; 98/5; 98/6; 98/7; 98/9; 98/10; 98/11; 101/2; 104; 105/1; 105/2; 105/3; 108; 118; 147; 148/2; 149; 174; 175; 196; 197; 217; 218; 220; 221/1; 221/2; 221/4; 221/5; 221/6; 221/7; 221/8; 221/9; 221/10; 221/11; 222; 224; 231; 293; 294; 309; 337; 348 obręb 4 Miasto Działoszyn.

Oświetlenie uliczne wykonać na słupach stalowych 5m i 7m na fundamentach prefabrykowanych. Lokalizację słupów nr L1 do L175 wykonać zgodnie z projektem zagospodarowania terenu – rysunek nr 1. Dla istniejących słupów oznaczonych na L136 i L137 wykonać nowe zasilanie kablowe i podłączyć do istniejącego słupa L136.

Oprawy oświetleniowe tylu LED według zastosowania:
• oświetlenie uliczne słup 7 m – oprawa LED 8525lm 740 RM7HE IP66 IK10 II kl. DALI (50W) INW ;
• oświetlenie uliczne parkowe słup 5 m – oprawa LED SKVER S A 5650lm 840 MLS IP66 II kl. 1DIM B 0 (39W) INW oraz oprawa LED SKVER S L 2850lm 840 RM7 IP66 II kl. DALI ZG B 0 (19W) INW ;
• oświetlenie uliczne przejść dla pieszych słup 5 m - oprawa LED STRADO LED S 5875lm 757 PP1 IP66 IK10 II kl. 1DIM (39W) INW.

Wszystkie oprawy oświetlenia ulicznego i przejść dla pieszych zamontowane na wysięgnikach 1 metrowych. Połączenia pomiędzy oprawą a złączem bezpiecznikowym wykonać przewodem YDY 3x2,5 mm2. Do połączenia kabli zastosować złącza kablowe fazowe, zerowe i bezpiecznikowe. W celu oddzielnego zabezpieczenia opraw stosować wkładki bezpiecznikowe BiWts 2A.

Linii kablowe oświetlenia ulicznego należy wyprowadzić z istniejących złącz sterowania oświetleniem ulicznym SSO1 i SSO2. Słupy nr L1 do L175 połączyć z instalacją uziemiającą o wartości do 30 Ω.

W instalacjach prądu przemiennego 230/400V, 50Hz dla odbiorów należy stosować samoczynne wyłączenie zasilania przy użyciu bezpieczników S301 B16A zainstalowanych w skrzynce SSO1 i SSO2.

Sieć zasilająca wykonana w układzie TN-C. Rozdział przewodu PEN na PE i N należy zlokalizować poza skrzynką.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w dokumentacji projektowej, przedmiarach oraz Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), które stanowią załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45314200-3 - Instalowanie linii telefonicznych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnia postępowanie z uwagi na fakt, że cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1783223,75 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2757660,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45300000-0Roboty instalacyjne w budynkach
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
458 993 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
204 767 zł1 452 053 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 247 286 zł
Źródło próbki
CPV 45300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
204 767 zł
Mediana
458 993 zł
Górny kwartyl
1 452 053 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto i Gmina Działoszyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Działoszyn.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45300000-0 (Roboty instalacyjne w budynkach). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.