Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 484 041 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
260 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 2 484 041 zł – 2 787 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja budynku dawnej Tułowiczanki wraz z utworzeniem przestrzeni aktywności społecznej na terenie Gminy Tułowice

Zamawiający Gmina Tułowice (Tułowice, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja budynku dawnej Tułowiczanki wraz z utworzeniem przestrzeni aktywności…”, wybierając ofertę wykonawcy AMS Budownictwo Sp. z o.o. Wartość umowy: 2 484 041 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina TułowiceTułowice, Opolskie (powiat Opolski →)opublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość umowy
2 484 041 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lipca 2026

    Termin ofert: 24 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy AMS Budownictwo Sp. z o.o. (Wrocław), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 484 041,40 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 2 484 041,40 zł do 2 787 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 260 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Tułowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531413308

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szkolna 1

1.5.2.)Miejscowość

Tułowice

1.5.3.)Kod pocztowy

49-130

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

tulowice@tulowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.tulowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/tulowice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja budynku dawnej Tułowiczanki wraz z utworzeniem przestrzeni aktywności społecznej na terenie Gminy Tułowice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cffd07ab-88c5-4601-83d2-61cbfa159ce6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410372

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00025446/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Modernizacja budynku dawnej Tułowiczanki wraz z utworzeniem przestrzeni aktywności społecznej na terenie Gminy Tułowice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszy Europejskich dla Opolskiego 2021-2027, Działanie 10.2 - Rewitalizacja na obszarach miejskich

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00332470

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.16.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Modernizacja budynku dawnej Tułowiczanki wraz z utworzeniem przestrzeni aktywności społecznej na terenie Gminy Tułowice 2. Dane techniczne: Zadanie obejmuje wykonanie przebudowy wnętrza budynku i rozbudowy o taras budynku dawnej Tułowiczanki i zagospodarowanie placu wokół budynku, w taki sposób żeby zwiększyć powierzchnię biologiczną. W ramach przebudowy budynku zaprojektowano salę główną z możliwością podziału mobilną ścianką na dwie sale, zaprojektowano węzeł higieniczno-sanitarny z toaletą dla osób niepełnosprawnych, wydzielono hol główny (od strony wejścia głównego – elewacja wschodnia), aneks kuchenny, szatnie oraz magazyny podręczne. Powierzchnia użytkowa budynku po przebudowie 172,59 m2, całkowita 191,0 m2 Wysokość budynku 5,85 m, szerokość 9,74 m, kubatura 900,0 m3. 3. Szczegółowy opis robót stanowi: - dokumentacja projektowa – projekt wykonawczy - wymagania podane w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót - przedmiar robót, który stanowi dokument wyłącznie pomocniczy - projektowane postanowienia umowy

4.5.3.)Główny kod CPV

45212000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych, sportowych, kulturalnych, hotelowych i restauracyjnych obiektów budowlanych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2484041,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2787000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2484041,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

AMS Budownictwo Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8952277411

7.3.3)Ulica

Zakładowa 16/23

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

50-231

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2484041,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

260 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45212000-6Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
819 651 zł
Próbka: 71 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
360 744 zł2 436 837 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 076 093 zł
Źródło próbki
CPV 45212· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
360 744 zł
Mediana
819 651 zł
Górny kwartyl
2 436 837 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Tułowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tułowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 484 041 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45212000-6 (Roboty budowlane w zakresie budowy wypoczynkowych. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: AMS Budownictwo Sp. z o.o. (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.