Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
465 569 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 1 września 2026 do 31 marca 2028
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 465 569 zł – 619 428 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Utrzymanie czystości na obiektach administrowanych przez Gdański Ośrodek Sportu od 01.09.2026r. do 31.03.2028r.

Zamawiający Gdański Ośrodek Sportu (Gdańsk, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Utrzymanie czystości na obiektach administrowanych przez Gdański Ośrodek Sportu od…”, wybierając ofertę wykonawcy FUDEKO S.A:. Wartość umowy: 465 569 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gdański Ośrodek SportuGdańsk, Pomorskieopublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość umowy
465 569 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lipca 2026

    Termin ofert: 17 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy FUDEKO S.A: (Gdynia), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 465 569,44 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 465 569,44 zł do 619 428,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2026 r. do 31 marca 2028 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GDAŃSKI OŚRODEK SPORTU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000589228

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Romualda Traugutta 29

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-221

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@sportgdansk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.sportgdansk.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-af1645f4-3831-42bc-934b-010b41f6cb6d

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


sport i rekreacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Utrzymanie czystości na obiektach administrowanych przez Gdański Ośrodek Sportu od 01.09.2026r. do 31.03.2028r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-af1645f4-3831-42bc-934b-010b41f6cb6d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410285

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00044598/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Utrzymanie czystości na obiektach administrowanych przez Gdański Ośrodek Sportu od 01.09.2026r. do 31.03.2028r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00333930

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP1.272.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

475000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje usługę utrzymania czystości na 6 obiektach administrowanych przez Gdański Ośrodek Sportu od 01.09.2026r. do 31.03.2028r. Przedmiot zamówienia obejmuje następujące obiekty położone na terenie Gdańska:

a) Zielonogórska 4,
- 180 mkw. powierzchnia budynku,
- 46,4 mkw. powierzchnia okien/przeszkleń,

b) Wydmy 1,
- 105 mkw. powierzchnia budynku,
- 36,04 mkw. powierzchnia okien/przeszkleń,
c) Kaczyńskiego 13,
- 135 mkw. powierzchnia budynku,
- 32 mkw. powierzchnia okien/przeszkleń,

d) Grunwaldzka 244,
- 182,30 mkw. powierzchnia budynku,
- 15,10 mkw. powierzchnia okien/przeszkleń,

e) Jantarowa 1,
- 139,22 mkw. powierzchnia budynku,
- 17 mkw. powierzchnia okien/przeszkleń,

f) Siedleckiego 14.
- 99,86 mkw. powierzchnia budynku,
- 10 mkw. powierzchnia okien/przeszkleń.

4.5.3.)Główny kod CPV

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

465569,44 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

619428 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

465569,44 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

FUDEKO S.A:

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7010252178

7.3.3)Ulica

Spokojna 4

7.3.4)Miejscowość

Gdynia

7.3.5)Kod pocztowy

81-549

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

465569,44 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2028-03-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90911200-8Usługi sprzątania budynków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
621 000 zł
Próbka: 38 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
263 664 zł941 959 zł
Rozstęp międzykwartylowy
678 294 zł
Źródło próbki
CPV 90911200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
263 664 zł
Mediana
621 000 zł
Górny kwartyl
941 959 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gdański Ośrodek Sportu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 465 569 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90911200-8 (Usługi sprzątania budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: FUDEKO S.A: (Gdynia). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.