Utrzymanie czystości wewnątrz i na zewnątrz budynków OR KRUS Lublin i podległych PT
Zamawiający Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Lublinie (Lublin, Lubelskie) prowadzi postępowanie „Utrzymanie czystości wewnątrz i na zewnątrz budynków OR KRUS Lublin i podległych PT”. Termin składania ofert upływa 2 października 2026, 11:00. Wadium: od 3200 zł do 13 000 zł (zależnie od części).
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 554 360 zł
- Wadium
- od 3200 zł do 13 000 zł (zależnie od części)Usługa polegająca na utrzymaniu czystości w Oddziale Regionalnym Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lublinie oraz 11 podległych Placówkach Terenowych t: 13 000 zł · Usługa polegająca na utrzymaniu czystości w Placówkach Terenowych KRUS w Biłgoraju, Zamościu, Hrubieszowie oraz Tomaszowie Lubelskim Placówkach Terenowych KRUS : 6000 zł · Usługa polegająca na utrzymaniu czystości w Placówkach Terenowych KRUS w Chełmie, Krasnymstawie oraz Włodawie.: 3200 zł · Usługa polegająca na utrzymaniu czystości w Placówkach Terenowych KRUS w Radzyniu Podlaskim, Białej Podlaskiej, Parczewie oraz Łukowie.: 4600 zł
- Termin składania ofert
- 2 października 2026, 11:0029d 10h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=743, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,6 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
01 września 2026
Termin ofert: 2 października 2026 11:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest usługa utrzymania czystości wewnątrz i na zewnątrz budynków OR KRUS w Lublinie oraz podległych Placówek Terenowych, podzielona na 4 części obejmujące różne lokalizacje w województwie lubelskim.
- 2
ZakresOferty można składać na jedną lub więcej części, a wymagania dotyczą zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane czynności zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy.
- 3
ZakresZamówienie obejmuje okres 01.01.2027, 31.12.2027, a miejsce realizacji wskazano w NUTS PL814.
- 4
ZakresWykonawca ma zapewniać środki czystości oraz środki higieniczne i zapachowe, działać własnymi środkami i narzędziami oraz wykonywać prace terminowo i rzetelnie.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2025 r. wygrał Impel Facility Services Sp. z o.o.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Lublinie |
| REGON | 012513262 |
| Adres | Droga Męczenników Majdanka 12, 20-325 Lublin |
| Region (NUTS) | PL814 – Lubelskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Utrzymanie czystości wewnątrz i na zewnątrz budynków OR KRUS Lublin i podległych PT |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90910000-9 - Usługi sprzątania |
| Dodatkowe kody CPV | 90911200-8 - Usługi sprzątania budynków; 90911300-9 - Usługi czyszczenia okien; 90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic; 90620000-9 - Usługi odśnieżania; 90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń; 77314100-5 - Usługi w zakresie trawników |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium — Usługa polegająca na utrzymaniu czystości w Placówkach Terenowych KRUS w Chełmie, Krasnymstawie oraz Włodawie | 3 200,00 PLN |
| Wadium — Usługa polegająca na utrzymaniu czystości w Placówkach Terenowych KRUS w Radzyniu Podlaskim, Białej Podlaskiej, Parczewie oraz Łukowie | 4 600,00 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-10-02 11:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 61 ustawy Prawo
zamówień publicznych (Pzp), za pośrednictwem elektronicznej platformy zakupowej (dalej: „Platforma”) pod adresem: https://ezamowienia.krus.gov.pl, która spełnia wymagania opisane w art. 64 ustawy Pzp. - 2.Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na Platformie. Zarejestrowanie i utrzymywanie konta na Platformie oraz korzystanie z Platformy jest bezpłatne.
- 3.Wymagania techniczne i organizacyjne korzystania z Platformy określa Regulamin Platformy (dostępny pod adresem internetowym https://ezamowienia.krus.gov.pl.) Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, tj. bezpłatnie rejestrując się lub logując (w przypadku posiadania konta w Platformie), akceptuje warunki korzystania z Platformy, określone w Regulaminie oraz uznaje go za wiążący.
- 4.Wszelkie dokumenty, oświadczenia, informacje, o których mowa w SWZ, należy wczytać jako załączniki na Platformie, według Instrukcji korzystania z Platformy, dostępnej dla zalogowanych użytkowników w zakładce „Pomoc” – „Instrukcje”.
- 5.Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wczytania do Platformy.
- 6.Wykonawca składa ofertę według Formularza oferty, którego wzór zawiera Rozdział III SWZ.
- 7.Ofertę należy złożyć w języku polskim, sporządzoną pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) przez osobę/y upoważnioną/e doskładania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy. Treść oferty musi być zgodna z warunkami zamówienia.
- 8.Do oferty należy dołączyć: 1) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy/Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zwane dalej „dokumentami potwierdzającymi umocowanie do reprezentowania”, jeżeli w imieniu Wykonawcy/Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia działa osoba, której umocowanie nie wynika z KRS, CEIDG lub innego właściwego rejestru; 2) dokument wadium, jeżeli wadium zostało wniesione w innej formie niż pieniądz; 3) oświadczenie potwierdzające brak podstaw wykluczenia z postępowania na dzień składania ofert. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3
z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej "jednolitym dokumentem" lub JEDZ wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ; 4) oświadczenie potwierdzające brak podstaw wykluczenia z postępowania w zakresie wskazanym w Sekcji 2.1.6 oraz pkt 11 wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ; 5) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy. - 9.Zamawiający, zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia z postępowania.
- 10.W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenia, o których mowa w pkt 8 ppkt 3) i 4), składa każdy z Wykonawców odrębnie. 11. Zamawiający będzie stosował podstawy wykluczenia określone w art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.