Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
597 500 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 3 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 597 500 zł – 810 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zwiększenie efektywności energetycznej budynków mieszkalnych na terenie Gminy Twardogóra – budynek przy ul. Gdańskiej 5 w Twardogórze

Zamawiający Gmina Twardogóra (Twardogóra, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zwiększenie efektywności energetycznej budynków mieszkalnych na terenie Gminy Twardogóra…”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Instalacji Budowlanych s.c. Aleksander Stahlberger, Teresa Stahlberger. Wartość umowy: 597 500 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina TwardogóraTwardogóra, Dolnośląskie (powiat Oleśnicki →)opublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość umowy
597 500 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 lipca 2026

    Termin ofert: 27 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Instalacji Budowlanych s.c. Aleksander Stahlberger, Teresa Stahlberger (Oleśnica), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 597 500,00 zł (umowę zawarto 25 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 597 500,00 zł do 810 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 3 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA TWARDOGÓRA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931934822

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Ratuszowa 14

1.5.2.)Miejscowość

Twardogóra

1.5.3.)Kod pocztowy

56-416

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 713992248

1.5.8.)Numer faksu

713158142

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

it@twardogora.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

twardogora.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://twardogora.ezamawiajacy.pl/pn/twardogora/demand/304101/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zwiększenie efektywności energetycznej budynków mieszkalnych na terenie Gminy Twardogóra – budynek przy ul. Gdańskiej 5 w Twardogórze

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d6ae32a8-5cda-48b8-bfa8-b85e80d0025a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410269

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt realizowany w ramach dofinansowania z Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego Priorytetu nr 2 „Fundusze Europejskie na rzecz środowiska na Dolnym Śląsku” Działanie nr 2.2 „Efektywność energetyczna w budynkach mieszkalnych” Nabór nr FEDS.02.02-IP.01-043/23 Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, numer projektu: FEDS.02.02-IP.01-0080/23

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00329363

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IT.271.17.2026.AK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

555010,97

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zwiększenie efektywności energetycznej budynków mieszkalnych na terenie Gminy Twardogóra – budynek przy ul. Gdańskiej 5 w Twardogórze
Przedmiotem zamówienia pn.: „Zwiększenie efektywności energetycznej budynków mieszkalnych na terenie Gminy Twardogóra – budynek przy ul. Gdańskiej 5 w Twardogórze” są roboty budowlane obejmujące kompleksową głęboką termomodernizację budynku mieszkalnego. Budynek podlegający termomodernizacji obecnie jest budynkiem częściowo zamieszkanym. Do zadań oraz czynności wykonawcy przedmiotu zamówienia należeć będzie wykonanie prac określonych w dokumentacji projektowej, przedmiarach robót (tabelach ceny ryczałtowej), specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz umowie

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45321000-3 - Izolacja cieplna

45000000-7 - Roboty budowlane

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

597500,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

810000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

597500,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Instalacji Budowlanych s.c. Aleksander Stahlberger, Teresa Stahlberger

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9111940366

7.3.3)Ulica

Lwowska 1

7.3.4)Miejscowość

Oleśnica

7.3.5)Kod pocztowy

56-400

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

597500,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-03

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Twardogóra prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Twardogóra.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 597 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Instalacji Budowlanych s.c. Aleksander Stahlberger, Teresa Stahlberger (Oleśnica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.