„Usługa organizacji i realizacji 22 szkoleń wyjazdowych dla nauczycieli i dyrekcji 10 szkół podstawowych z subregionu ełckiego w ramach projektu „SZKOŁA ZADAŃ PRAWDZIWYCH – program rozwoju szkół ...”
Zamawiający Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr (Białystok, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Usługa organizacji i realizacji 22 szkoleń wyjazdowych dla nauczycieli i dyrekcji 10…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 87 474 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=142, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,0 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | BIAŁOSTOCKA FUNDACJA KSZTAŁCENIA KADR |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 050503972 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Spółdzielcza 8 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Białystok |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 15-441 |
| 1.4.4.) | Województwo | podlaskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL841 - Białostocki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 856537700 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | fundacja@bfkk.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bfkk.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-70dc0bbe-705c-4053-9a5e-92151ff363b0 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00410187 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-27 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00512494 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | „SZKOŁA ZADAŃ PRAWDZIWYCH – program rozwoju szkół podstawowych w subregionie ełckim” (nr Projektu FEWM.06.01-IZ.00-0004/24)” |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Usługa organizacji i realizacji 22 szkoleń wyjazdowych dla nauczycieli i dyrekcji 10 szkół podstawowych z subregionu ełckiego w ramach projektu „SZKOŁA ZADAŃ PRAWDZIWYCH – program rozwoju szkół ...” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest organizacja i realizacja 22 szkoleń (8-12 osobowych) dla łącznej liczby 122-130 uczestników tj. kadry dyrektorskiej i nauczycieli ze szkół podstawowych z subregionu ełckiego z woj. warmińsko-mazurskiego. Subregion ełcki obejmuje obszar powiatów: ełcki, giżycki, gołdapski, olecki, piski, węgorzewski. Każdy uczestnik zrealizuje 36 godzinny cykl szkoleniowy – 2 szkolenia wyjazdowe 18 godzinne, 3 dniowe, z dwoma noclegami). Tematyka szkoleń dotyczyć będzie wdrażania w szkołach podstawowych innowacji pedagogicznych dotyczących rozwijania u uczniów „umiejętności uczenia sią się” oraz „wielojęzyczności” zgodnie z autorskim modelem projektu opracowanym przez Zamawiającego uwzględniającym działania: (1) diagnostyczne, (2) edukacyjne i (3) zarządcze w szkole podstawowej dotyczące: (A) indywidualizacji pracy z uczeniem, (B) doświadczania, w tym grywalizacji oraz (C) zajęć i lekcji, interdyscyplinarnych, wieloprzedmiotowych, w tym wielojęzycznych. Zamawiający przekaże Wykonawcy materiały szkoleniowe i propozycje programów szkoleniowych w tym zakresie opracowane w przedmiotowym projekcie, jednak wymagać będzie od Wykonawcy zapewnienia doświadczonych trenerów, którzy zapewnią atrakcyjność, zrozumiałość i trafność szkoleń w odpowiedzi na potrzeby i zainteresowania zgłaszane przez uczestników szkoleń w trakcie ich realizacji oraz w ankietach ewaluacyjnych. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 80500000-9 - Usługi szkoleniowe |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków 55110000-4 - Hotelarskie usługi noclegowe 60172000-4 - Wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-12-17 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-05-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Instytut ADN sp. z o.o. sp.k. |
| 4.3.1.1.) | Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia | ADN Akademia Biznesu sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7010088170 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Grzybowska 56 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Warszawa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 00-844 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 473000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00017613/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-05-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 472000,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.