Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

„Usługa organizacji i realizacji 22 szkoleń wyjazdowych dla nauczycieli i dyrekcji 10 szkół podstawowych z subregionu ełckiego w ramach projektu „SZKOŁA ZADAŃ PRAWDZIWYCH – program rozwoju szkół ...”

Zamawiający Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr (Białystok, Podlaskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Usługa organizacji i realizacji 22 szkoleń wyjazdowych dla nauczycieli i dyrekcji 10…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Białostocka Fundacja Kształcenia KadrBiałystok, Podlaskieopublikowano 10 listopada 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 87 474 zł
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

BIAŁOSTOCKA FUNDACJA KSZTAŁCENIA KADR

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050503972

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Spółdzielcza 8

1.4.2.)Miejscowość

Białystok

1.4.3.)Kod pocztowy

15-441

1.4.4.)Województwo

podlaskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.4.7.)Numer telefonu

856537700

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

fundacja@bfkk.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bfkk.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00525003

2.2.)Data ogłoszenia

2025-11-10

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2025/BZP 00512494

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.2.Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą

Przedmiotem zamówienia jest organizacja i realizacja 22 szkoleń (8-12 osobowych) dla łącznej liczby 126 uczestników tj. kadry dyrektorskiej i nauczycieli ze szkół podstawowych z subregionu ełckiego z woj. warmińsko-mazurskiego. Subregion ełcki obejmuje obszar powiatów: ełcki, giżycki, gołdapski, olecki, piski, węgorzewski. Każdy uczestnik zrealizuje 36 godzinny cykl szkoleniowy – 2 szkolenia wyjazdowe 18 godzinne, 3 dniowe, z dwoma noclegami). Tematyka szkoleń dotyczyć będzie wdrażania w szkołach podstawowych innowacji pedagogicznych dotyczących rozwijania u uczniów „umiejętności uczenia sią się” oraz „wielojęzyczności” zgodnie z autorskim modelem projektu opracowanym przez Zamawiającego uwzględniającym działania: (1) diagnostyczne, (2) edukacyjne i (3) zarządcze w szkole podstawowej dotyczące: (A) indywidualizacji pracy z uczeniem, (B) doświadczania, w tym grywalizacji oraz (C) zajęć i lekcji, interdyscyplinarnych, wieloprzedmiotowych, w tym wielojęzycznych. Zamawiający przekaże Wykonawcy materiały szkoleniowe i propozycje programów szkoleniowych w tym zakresie opracowane w przedmiotowym projekcie, jednak wymagać będzie od Wykonawcy zapewnienia doświadczonych trenerów, którzy zapewnią atrakcyjność, zrozumiałość i trafność szkoleń w odpowiedzi na potrzeby i zainteresowania zgłaszane przez uczestników szkoleń w trakcie ich realizacji oraz w ankietach ewaluacyjnych. Po zmianie: Przedmiotem zamówienia jest organizacja i realizacja 22 szkoleń (8-12 osobowych) dla łącznej liczby 122-130 uczestników tj. kadry dyrektorskiej i nauczycieli ze szkół podstawowych z subregionu ełckiego z woj. warmińsko-mazurskiego. Subregion ełcki obejmuje obszar powiatów: ełcki, giżycki, gołdapski, olecki, piski, węgorzewski. Każdy uczestnik zrealizuje 36 godzinny cykl szkoleniowy – 2 szkolenia wyjazdowe 18 godzinne, 3 dniowe, z dwoma noclegami). Tematyka szkoleń dotyczyć będzie wdrażania w szkołach podstawowych innowacji pedagogicznych dotyczących rozwijania u uczniów „umiejętności uczenia sią się” oraz „wielojęzyczności” zgodnie z autorskim modelem projektu opracowanym przez Zamawiającego uwzględniającym działania: (1) diagnostyczne, (2) edukacyjne i (3) zarządcze w szkole podstawowej dotyczące: (A) indywidualizacji pracy z uczeniem, (B) doświadczania, w tym grywalizacji oraz (C) zajęć i lekcji, interdyscyplinarnych, wieloprzedmiotowych, w tym wielojęzycznych. Zamawiający przekaże Wykonawcy materiały szkoleniowe i propozycje programów szkoleniowych w tym zakresie opracowane w przedmiotowym projekcie, jednak wymagać będzie od Wykonawcy zapewnienia doświadczonych trenerów, którzy zapewnią atrakcyjność, zrozumiałość i trafność szkoleń w odpowiedzi na potrzeby i zainteresowania zgłaszane przez uczestników szkoleń w trakcie ich realizacji oraz w ankietach ewaluacyjnych.

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
6.4.1.Informacje dotyczące wadium Przed zmianą

26.1. Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 6 000,00 zł (słownie: sześć tysięcy złotych), 26.2. Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą tj. do dnia 11.12.2025r. 26.3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp. 26.4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy w banku Pekao S.A., numer rachunku 28 1240 5211 1111 0010 8397 8776. Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek ban-kowy zamawiającego najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy zamawiającego). W tytule przelewu należy wskazać: „Wadium – znak postępo-wania 12/SZK/SZP/FEWM/2025”. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na ra-chunku bankowym. 26.5. Wadium wnoszone w poręczeniach lub gwarancjach należy załączyć do oferty w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu i powinno zawierać następujące elementy: a) nazwę dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji (zamawiającego), gwaran-ta/poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib. Beneficjentem wskazanym w gwarancji lub poręczeniu musi być Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr. b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem, c) kwotę gwarancji/poręczenia, d) termin ważności gwarancji/poręczenia, e) zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia bezwarunkowo, na pierwsze pi-semne żądanie zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 26.6. W przypadku, gdy wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzy-mywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp. 26.7. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1–5 ustawy Pzp. 26.8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami na podstawie art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. Po zmianie: 26.1. Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 6 000,00 zł (słownie: sześć tysięcy złotych), 26.2. Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą tj. do dnia 13.12.2025r. 26.3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp. 26.4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy w banku Pekao S.A., numer rachunku 28 1240 5211 1111 0010 8397 8776. Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek ban-kowy zamawiającego najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy zamawiającego). W tytule przelewu należy wskazać: „Wadium – znak postępo-wania 12/SZK/SZP/FEWM/2025”. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na ra-chunku bankowym. 26.5. Wadium wnoszone w poręczeniach lub gwarancjach należy załączyć do oferty w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu i powinno zawierać następujące elementy: a) nazwę dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji (zamawiającego), gwaran-ta/poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib. Beneficjentem wskazanym w gwarancji lub poręczeniu musi być Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr. b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem, c) kwotę gwarancji/poręczenia, d) termin ważności gwarancji/poręczenia, e) zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia bezwarunkowo, na pierwsze pi-semne żądanie zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 26.6. W przypadku, gdy wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzy-mywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp. 26.7. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1–5 ustawy Pzp. 26.8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami na podstawie art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
7.4.Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia Przed zmianą

ZMIANY W UMOWIE 1. Zmiana Umowy dopuszczalna jest w zakresie i na warunkach przewidzianych przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych. 2. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia do Umowy zmian opisanych poniżej: 1) dopuszczalna jest zmiana terminu realizacji umowy lub terminów częściowych, jeżeli konieczność zmiany terminu będzie spowodowana obiektywnymi czynnikami, które uniemożliwiają realizację umowy lub określonej części umowy w terminie umownym oraz wynika z okoliczności obiektywnych, których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy, 2) dopuszczalna jest zmiana terminu realizacji umowy lub terminów częściowych, jeżeli konieczność zmiany terminu będzie spowodowana przedłużeniem się procesu akceptacji scenariuszy przez Zamawiającego, 3) dopuszczalna jest zmiana, w przypadku zaistnienia okoliczności, z powodu których osoba wskazany do realizacji zamówienia nie będzie mogła uczestniczyć w realizacji przedmiotu umowy, Wykonawca może powierzyć wykonanie przedmiotu umowy innej osobie spełniającej wymagania określone w SWZ. Zmiana osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia nie może powodować zmiany Wykonawcy. Zmiana o której mowa powyżej będzie mogła zostać dokonana na pisemny i umotywowany wniosek Wykonawcy oraz za uprzednią pisemną zgodą Zamawiającego. 3. Zgodnie z art. 439 ustawy Prawo zamówień publicznych, wysokość wynagrodzenia należnego Wykonawcy może podlegać waloryzacji w przypadku zmiany ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia. 4. Przez zmianę ceny materiałów lub kosztów rozumie się wzrost odpowiednio cen lub kosztów, jak i ich obniżenie, względem ceny lub kosztu przyjętych w celu ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy zawartego w ofercie. 6. Zamawiający ustala następujące zasady, stanowiące podstawę wprowadzenia zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy: 1) poziom zmiany ceny materiałów lub kosztów, uprawniający Strony umowy do żądania zmiany wynagrodzenia należnego Wykonawcy, ustala się na poziomie powyżej 15% w stosunku do cen lub kosztów obowiązujących w terminie składania oferty, 2) początkowy termin ustalania zmiany wynagrodzenia należnego Wykonawcy .... wiecej w SWZ i załącznikach do SWZ Po zmianie: ZMIANY W UMOWIE 1. Zmiana Umowy dopuszczalna jest w zakresie i na warunkach przewidzianych przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych. 2. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia do Umowy zmian opisanych poniżej: 1) dopuszczalna jest zmiana terminu realizacji umowy lub terminów częściowych, jeżeli konieczność zmiany terminu będzie spowodowana obiektywnymi czynnikami, które uniemożliwiają realizację umowy lub określonej części umowy w terminie umownym oraz wynika z okoliczności obiektywnych, których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy, 2) dopuszczalna jest zmiana, w przypadku zaistnienia okoliczności, z powodu których osoba wskazany do realizacji zamówienia nie będzie mogła uczestniczyć w realizacji przedmiotu umowy, Wykonawca może powierzyć wykonanie przedmiotu umowy innej osobie spełniającej wymagania określone w SWZ. Zmiana osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia nie może powodować zmiany Wykonawcy. Zmiana o której mowa powyżej będzie mogła zostać dokonana na pisemny i umotywowany wniosek Wykonawcy oraz za uprzednią pisemną zgodą Zamawiającego. 3. Zgodnie z art. 439 ustawy Prawo zamówień publicznych, wysokość wynagrodzenia należnego Wykonawcy może podlegać waloryzacji w przypadku zmiany ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia. 4. Przez zmianę ceny materiałów lub kosztów rozumie się wzrost odpowiednio cen lub kosztów, jak i ich obniżenie, względem ceny lub kosztu przyjętych w celu ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy zawartego w ofercie. 6. Zamawiający ustala następujące zasady, stanowiące podstawę wprowadzenia zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy: 1) poziom zmiany ceny materiałów lub kosztów, uprawniający Strony umowy do żądania zmiany wynagrodzenia należnego Wykonawcy, ustala się na poziomie powyżej 15% w stosunku do cen lub kosztów obowiązujących w terminie składania oferty, 2) początkowy termin ustalania zmiany wynagrodzenia należnego Wykonawcy .... wiecej w SWZ i załącznikach do SWZ

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.1.Termin składania ofert Przed zmianą

2025-11-12 12:00 Po zmianie: 2025-11-14 12:00

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.3.Termin otwarcia ofert Przed zmianą

2025-11-12 12:05 Po zmianie: 2025-11-14 12:05

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.4.Termin związania ofertą Przed zmianą

2025-12-11 Po zmianie: 2025-12-13

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80500000-9Usługi szkoleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
87 474 zł
Próbka: 131 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
39 734 zł288 514 zł
Rozstęp międzykwartylowy
248 781 zł
Źródło próbki
CPV 80500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
39 734 zł
Mediana
87 474 zł
Górny kwartyl
288 514 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białystok.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80500000-9 (Usługi szkoleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.