Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Stachoń” Krzysztof Stachoń

Wartość umowy
237 267 zł
Umowa zawarta
19 sierpnia 2026
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 237 267 zł – 333 926 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Ochrona Parku przed pożarami polegająca na remoncie i konserwacji infrastruktury drogowej oraz mostowej służącej ochronie przeciwpożarowej na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego.

Zamawiający Babiogórski Park Narodowy z Siedzibą w Zawoi (Zawoja, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Ochrona Parku przed pożarami polegająca na remoncie i konserwacji infrastruktury drogowej…”, wybierając ofertę wykonawcy Grupa Stachoń Sp. z o.o. Wartość umowy: 237 267 zł. Złożono 5 ofert.

Wartość umowy
237 267 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 czerwca 2026

    Termin ofert: 7 lipca 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Grupa Stachoń Sp. z o.o (Zakopane), wspólnie z: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Stachoń” Krzysztof Stachoń.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 237 267,16 zł (umowę zawarto 19 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 237 267,16 zł do 333 925,96 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

BABIOGÓRSKI PARK NARODOWY Z SIEDZIBĄ W ZAWOI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 122462192

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

1403

1.5.2.)Miejscowość

Zawoja

1.5.3.)Kod pocztowy

34-222

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@bgpn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bgpn.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ba62dc53-a983-480e-97aa-9a6e43acb22b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Ochrona Parku przed pożarami polegająca na remoncie i konserwacji infrastruktury drogowej oraz mostowej służącej ochronie przeciwpożarowej na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ba62dc53-a983-480e-97aa-9a6e43acb22b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410109

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00115800/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Ochrona Parku przed pożarami polegająca na remoncie i konserwacji infrastruktury drogowej oraz mostowej służącej ochronie przeciwpożarowej na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00301350

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-2/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

473496,46 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie, modernizacji dróg i utrzymaniu bieżącym dróg i dojazdów ppoż. na terenie Parku. Zamówienie podzielono na dwie części.
4.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 (plik w formacie .zip). W skład załącznika wchodzą: specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (dla obu części) oraz przedmiary robót właściwe dla poszczególnych części zamówienia:
 dla części I: załączniki od 1a do 1c;
 dla części II: załączniki od 1a do 1d.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45221110-6 - Roboty budowlane w zakresie mostów

45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45122000-8 - Próbne wykopy

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

237267,16 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

333925,96 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

237267,16 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Grupa Stachoń Sp. z o.o

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Stachoń” Krzysztof Stachoń

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7361748433

7.3.3)Ulica

Ustup 23B

7.3.4)Miejscowość

Zakopane

7.3.5)Kod pocztowy

34-500

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

237267,16 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

II część. wygrał FUHIP Pniaczek Robert Pniaczek, 34-483 Lipnica Wielka 800, małopolskie, mikroprzedsiębiorca, brak podwykonawcy, cena: 214020,00 (też najniższa), najwyższa z 6 ofert: 252150,00. uwzględnia aspekty z art. 95 PZP, czas realizacji 60 dni. Umowa nr 77/2026 z dnia 05.09.2026 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
343 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 582 zł1 042 417 zł
Rozstęp międzykwartylowy
809 835 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 582 zł
Mediana
343 000 zł
Górny kwartyl
1 042 417 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Babiogórski Park Narodowy z Siedzibą w Zawoi prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zawoja.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 237 267 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Grupa Stachoń Sp. z o.o (Zakopane). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.