Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
130 125 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
120 dni
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja lokalu mieszkalnego – pustostanu przy ul. Konstantego Damrota 11/5 w Bielsku-Białej, stanowiącego zasób Gminy Bielsko-Biała, zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Zamawiający Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej (Bielsko-Biała, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja lokalu mieszkalnego – pustostanu przy ul. Konstantego Damrota 11/5 w…”, wybierając ofertę wykonawcy POSCONTROL Piotr Matonóg. Wartość umowy: 130 125 zł.

Zamawiający: Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki MieszkaniowejBielsko-Biała, Śląskieopublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość umowy
130 125 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    05 sierpnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy POSCONTROL Piotr Matonóg (Bielsko-Biała), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 130 125,00 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 120 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 070019077

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lipnicka 26

1.5.2.)Miejscowość

Bielsko-Biała

1.5.3.)Kod pocztowy

43-300

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zgm.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zgm.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d1fb8bd3-d0aa-4855-a47c-45072bddb07d

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja lokalu mieszkalnego – pustostanu przy ul. Konstantego Damrota 11/5 w Bielsku-Białej, stanowiącego zasób Gminy Bielsko-Biała, zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d1fb8bd3-d0aa-4855-a47c-45072bddb07d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410060

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00044075/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Modernizacja lokali mieszkalnych - pustostanów stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00378940

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zgodnie z art. 305 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych , Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty (art. 255 pkt 1) , a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
Zamawiający w dniu 10.07.2026 r. wszczął postępowanie w trybie podstawowym bez negocjacji na ww. przedmiot zamówienia (nr postępowania: DZ.261.011.2026.NU) zgodnie z art. 275 pkt. 1 ustawy, Ogłoszenie o zamówieniu nr 2026/BZP 00262867 Link do postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-34c2fd52-aa3f-4dcf-9334-1e7f2c3ff302
W terminie do dnia 27.07.2026 r. w przedmiotowym postępowaniu na część 3 (modernizacja lokalu mieszkalnego - pustostanu ul. Damrota 11/5 o ) nie została złożona żadna oferta .

3.1.2.)Identyfikator wcześniejszego postępowania

ocds-148610-34c2fd52-aa3f-4dcf-9334-1e7f2c3ff302

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZ.261.028.2026.DS

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

115096,99 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegającej modernizacji pustostanu znajdującego się przy ul. Damrota 11/5 o powierzchni użytkowej 33,74 m2 w Bielsku-Białej będącego w zarządzie Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, przeznaczonego na lokal mieszkalny.

4.5.3.)Główny kod CPV

45211341-1 - Roboty budowlane w zakresie mieszkań

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45442100-8 - Roboty malarskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

POSCONTROL Piotr Matonóg

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9372319530

7.3.4)Miejscowość

Bielsko-Biała

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

130125,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45211341-1Roboty budowlane w zakresie mieszka…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
849 512 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
193 074 zł6 422 046 zł
Rozstęp międzykwartylowy
6 228 972 zł
Źródło próbki
CPV 45211· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
193 074 zł
Mediana
849 512 zł
Górny kwartyl
6 422 046 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bielsko-Biała.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 130 125 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45211341-1 (Roboty budowlane w zakresie mieszkań). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: POSCONTROL Piotr Matonóg (Bielsko-Biała). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.