Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
252 000 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    135 000 zł
    9 ofert
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    117 000 zł
    9 ofert
Oferty w postępowaniu
18 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia pojazdu zastępczego w przypadku wystąpienia awarii40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług przewozu dzieci w roku szkolnym 2026/2027 do placówek oświatowych realizowane w ramach dwóch części:

Zamawiający Gmina Poręba (Poręba, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług przewozu dzieci w roku szkolnym 2026/2027 do placówek oświatowych…”, wybierając ofertę wykonawcy F.U. Mati Praktyka Pedagogiczna Przewóz osób Martyna Gajek. Łączna wartość umów: 252 000 zł. Złożono 18 ofert.

Zamawiający: Gmina PorębaPoręba, Śląskie (powiat Zawierciański →)opublikowano 27 sierpnia 2026
Łączna wartość umów
252 000 zł
Liczba ofert
18 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    03 sierpnia 2026

    Termin ofert: 11 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    9 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: F.U. Mati Praktyka Pedagogiczna Przewóz osób Martyna Gajek (część 1); F.U. Mai Praktyka Pedagogiczna Przewóz Osób Martyna Gajek (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 252 000,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 18 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Poręba

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258894

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Dworcowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Poręba

1.5.3.)Kod pocztowy

42-480

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.)Numer telefonu

326771203

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

akubaczynska@umporeba.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.umporeba.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://poreba.ezamawiajacy.pl/pn/POREBA/demand/310694/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług przewozu dzieci w roku szkolnym 2026/2027 do placówek oświatowych realizowane w ramach dwóch części:

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c5902c75-6890-40cc-bdcd-db58d25c2812

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409883

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00054304/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Dowóz dzieci do szkół i przedszkoli

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00375316

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

NiGK.271.0007.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ I
1. Przedmiotem zamówienia części I jest:
a. Dowóz do szkół i opieka oraz powrót dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Porębie (kurs nr 1).
Szacowana liczba miejsc: 30 dzieci, 1 miejsce dla opiekuna zapewnionego przez Wykonawcę oraz kierowca, co daje łączną ilość miejsc siedzących 32.
Odbiór i odwóz dzieci odbywać się będzie z przystanków autobusowych w dzielnicach Poręby: Niwki, Krawce, Dziechciarze, Krzemienda, Poręba Szkoła (Górka), w następujących godzinach:
 rozpoczęcie dowozu od godz. 7.15
 powrót od godz. 14.00
b. Dowóz uczniów do przedszkola, opieka, powrót dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Porębie (kurs nr 2).
Szacowana liczba miejsc: 23 dzieci, 1 miejsce dla opiekuna zapewnionego przez Wykonawcę oraz kierowca, co daje łączną ilość miejsc siedzących 25.
Odbiór i odwóz odbywać się będzie z przystanków autobusowych w dzielnicach Poręby: Niwki, Krawce, Dziechciarze, Krzemienda, Poręba Szkoła (Górka) w następujących godzinach:
 rozpoczęcie dowozu od godz. ok 7.45
 powrót od godz. ok. 13.45.
2. Transport będzie realizowany w dni zajęć dydaktyczno – wychowawczych w roku szkolnym 2026/2027 (od września 2026 r. do czerwca 2027 r., w przypadku dowozu do szkół maksymalna ilość świadczenia usługi wynosi 187 dni, w przypadku dowozu do przedszkola maksymalna ilość świadczenia usługi wynosi 209 dni).
3. Transport wykonywany będzie pojazdami Wykonawcy. Przewozy uczniów odbywać się mogą wyłącznie środkami transportu wyposażonymi w sprawną klimatyzację i przystosowanymi do przewozu osób, spełniającymi wymagania techniczne określone w Ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1251), ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t. j. Dz. z 2025 r. poz. 1490 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 502 z późn. zm.) i innych przepisach związanych z transportem osób. Przewóz dzieci powinien odbywać się dopuszczonymi do ruchu, odpowiednio oznakowanymi pojazdami, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
4. Wykonawca zapewni opiekę nad uczniami podczas przejazdu oraz wsiadania i wysiadania z pojazdu. Opiekunem musi być osoba:
 pełnoletnia, mająca zdolność do czynności prawnych, dająca rękojmię szczególnej opieki nad dziećmi podczas dojazdu do placówek oświatowych i ich powrotu,
 legitymująca się zaświadczeniem o niekaralności,
 niefigurująca w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym,
 posiadającą zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania powierzonych obowiązków,
 posiadająca uprawnienia w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.
5. Pozostałe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia:
a. Przewoźnik zobowiązany jest do zapewnienia warunków bezpieczeństwa, czystości i estetyki pojazdów, służących do przewozu dzieci oraz do niezwłocznego powiadomienia Zamawiającego o wszystkich zaistniałych, w tym nieprzewidzianych przeszkodach w należytym wykonaniu umowy.
b. Wykonawca w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia jest odpowiedzialny za:
 zapewnienie transportu dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami, szczególnie zapewnienie kierowców z odpowiednimi kwalifikacjami zawodowymi,
 stan techniczny pojazdów, aktualne przeglądy techniczne, ubezpieczenie oraz punktualność dowozów.
c. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących transportowanych dzieci, pracowników i osób trzecich, a powstałych w związku ze świadczonymi usługami, w tym także związanych z ruchem pojazdów mechanicznych.
d. Przy każdym transporcie Wykonawca zobowiązany jest na prośbę osoby odpowiedzialnej, ustanowionej przez Zamawiającego, do przedłożenia aktualnych dokumentów i uprawnień potrzebnych do realizacji zamówienia (oryginały: prawo jazdy, oświadczenie – poświadczenie spełnienia przez kierowcę wymagań dotyczących transportu osób, dowód rejestracyjny, zezwolenie na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób – obszar prowadzenia przewozów: Rzeczpospolita Polska).
e. Stan techniczny pojazdów musi spełniać warunki dopuszczenia do ruchu drogowego, zgodnie z obowiązującymi przepisami o transporcie drogowym. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić dzieciom bezpieczny przewóz, tzn. odpowiednie warunki bezpieczeństwa i higieny, w tym miejsc siedzących oraz wygody i należytej obsługi, a w szczególności czystości, estetyki wewnątrz i na zewnątrz pojazdów.
f. Wykonawca zobowiązany jest, w przypadku awarii pojazdu, do zapewnienia w ciągu 1 godziny od uzyskania informacji o awarii, pojazdu zastępczego o przynajmniej równorzędnym standardzie i ilości miejsc, dostosowanego do przewozu dzieci. Jeżeli Wykonawca nie wywiąże się z tego obowiązku, Zamawiający na koszt Wykonawcy podstawi sprawny pojazd o wymaganym standardzie od innego podmiotu.
g. Zamawiający zastrzega sobie prawo sprawdzenia trzeźwości kierowcy oraz stanu technicznego pojazdów Wykonawcy w trakcie realizacji umowy.
h. Zamawiający zastrzega sobie prawo wezwania odpowiednich służb, celem sprawdzenia stanu technicznego pojazdów. W przypadku stwierdzenia, iż pojazd jest niesprawny technicznie lub nie spełnia wymaganego standardu, Zamawiający ma prawo żądać podstawienia w najszybszym możliwym czasie pojazdu sprawnego o wymaganym standardzie, a Wykonawca ma to żądanie spełnić. Jeżeli Wykonawca nie wywiąże się z tego obowiązku, Zamawiający na koszt Wykonawcy podstawi sprawny pojazd o wymaganym standardzie od innego podmiotu.
i. Rozliczenie zamówienia będzie następowało w okresach miesięcznych zgodnie z rzeczywistą ilością dni, kiedy świadczona była usługa.
j. Wykonawca jest zobowiązany przez okres realizacji zamówienia do posiadania:
 aktualnego zezwolenia uprawniającego do podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej w zakresie krajowego lub międzynarodowego transportu drogowego osób zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym,
 aktualnego prawa jazdy każdego z kierowców uprawnionych do kierowania pojazdami, którymi będzie zapewniony dowóz,
 dokumenty lub oświadczenia Wykonawcy o posiadaniu przez kierowców ważnego orzeczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy,
 dokumentów ukończenia kursu dokształcającego w zakresie przewozu osób oraz o posiadaniu zaświadczenia o niekaralności,
 polisy ubezpieczeniowej od następstw nieszczęśliwych wypadków,
 Standardy ochrony małoletnich, na podstawie Ustawy z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1606).
k. Zamawiający nie dopuszcza możliwości korzystania ze środków transportu zbiorowego.
l. Kierowcy realizujący wykonanie przedmiotu zamówienia powinni posiadać odpowiednie uprawnienia, wiedzę oraz umiejętności.
m. Nie dopuszcza się, aby Wykonawca w trakcie realizowania przewozu przewoził inne osoby niż dzieci wskazane przez Zamawiającego oraz inne osoby niż wyznaczone do realizacji zamówienia.
n. Pojazdy służące do przewozu dzieci muszą być w pełni sprawne, spełniać wymogi bezpieczeństwa (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa), posiadać pasy bezpieczeństwa oraz aktualne badania techniczne i aktualną polisę ubezpieczeniową.
o. Zmiana osób wyznaczonych przez Wykonawcę do świadczenia usług (kierowców/opiekunów) na inne osoby jest możliwa w uzasadnionych przypadkach (na skutek zdarzeń losowych, utraty uprawnień itp.) pod warunkiem wykazania uprawnień i spełnienia innych wymogów w zakresie nie mniejszym niż wskazane w SWZ.
6. Obowiązki Wykonawcy wynikające z realizacji przedmiotu zamówienia zawierają także Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy w sprawie zamówienia stanowiącym załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.5.5.)Wartość części

138000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ II
1. Przedmiotem zamówienia części II jest:
Dowóz do szkoły, opieka, powrót uczniów niepełnosprawnych na terenie Gminy Poręba oraz Gminy Zawiercie (kurs).
Szacowana liczba miejsc: 14 uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych w Porębie, opiekun zapewniony przez Wykonawcę oraz kierowca, co daje łączną ilość miejsc siedzących 16.
Rozpoczęcie dowozu od godz. ok. 7.10, powrót godz. ok. 14.15 (1 kurs) oraz po godz. 16.00 (2 kurs).
Planowana trasa oraz punkty docelowe:
 Szkoła Podstawowa nr 1 w Porębie,
 Szkoła Podstawowa nr 2 w Porębie,
 Zespół Szkół i Placówek im. H. Kołłątaja w Zawierciu – ul. Miodowa 1,
 Zespół Szkół i Placówek Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Zawierciu – ul. Rataja 29a,
 Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Zawiercie, ul. Powstańców Śląskich 18,
 Szkoła Podstawowa nr 11 w Zawierciu – ul. Zarzecze 2 (Zawiercie – Marciszów).
2. Transport będzie realizowany w dni zajęć dydaktyczno – wychowawczych w roku szkolnym 2026/2027 (od września 2026 r. do czerwca 2027 r., w przypadku dowozu do szkół maksymalna ilość świadczenia usługi wynosi 187 dni, w przypadku dowozu do przedszkola maksymalna ilość świadczenia usługi wynosi 209 dni).
3. Transport wykonywany będzie pojazdami Wykonawcy. Przewozy uczniów odbywać się mogą wyłącznie środkami transportu wyposażonymi w sprawną klimatyzację i przystosowanymi do przewozu osób, spełniającymi wymagania techniczne określone w Ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1251), ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t. j. Dz. z 2025 r. poz. 1490 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 502 z późn. zm.) i innych przepisach związanych z transportem osób. Przewóz dzieci powinien odbywać się dopuszczonymi do ruchu, odpowiednio oznakowanymi pojazdami, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
4. Wykonawca zapewni opiekę nad uczniami podczas przejazdu oraz wsiadania i wysiadania z pojazdu. Opiekunem musi być osoba:
a. pełnoletnia, mająca zdolność do czynności prawnych, dająca rękojmię szczególnej opieki nad dziećmi podczas dojazdu do placówek oświatowych i ich powrotu,
b. legitymująca się zaświadczeniem o niekaralności,
c. niefigurująca w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym,
d. posiadającą zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania powierzonych obowiązków,
e. posiadająca uprawnienia w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.
5. Pozostałe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia:
a. Przewoźnik zobowiązany jest do zapewnienia warunków bezpieczeństwa, czystości i estetyki pojazdów, służących do przewozu dzieci oraz do niezwłocznego powiadomienia Zamawiającego o wszystkich zaistniałych, w tym nieprzewidzianych przeszkodach w należytym wykonaniu umowy.
b. Wykonawca w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia jest odpowiedzialny za:
 zapewnienie transportu dzieci zgodnie z obowiązującymi przepisami, szczególnie zapewnienie kierowców z odpowiednimi kwalifikacjami zawodowymi,
 stan techniczny pojazdów, aktualne przeglądy techniczne, ubezpieczenie oraz punktualność dowozów.
b. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących transportowanych dzieci, pracowników i osób trzecich, a powstałych w związku ze świadczonymi usługami, w tym także związanych z ruchem pojazdów mechanicznych.
c. Przy każdym transporcie Wykonawca zobowiązany jest na prośbę osoby odpowiedzialnej, ustanowionej przez Zamawiającego, do przedłożenia aktualnych dokumentów i uprawnień potrzebnych do realizacji zamówienia (oryginały: prawo jazdy, oświadczenie – poświadczenie spełnienia przez kierowcę wymagań dotyczących transportu osób, dowód rejestracyjny, zezwolenie na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób – obszar prowadzenia przewozów: Rzeczpospolita Polska).
d. Stan techniczny pojazdów musi spełniać warunki dopuszczenia do ruchu drogowego, zgodnie z obowiązującymi przepisami o transporcie drogowym. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić dzieciom bezpieczny przewóz, tzn. odpowiednie warunki bezpieczeństwa i higieny, w tym miejsc siedzących oraz wygody i należytej obsługi, a w szczególności czystości, estetyki wewnątrz i na zewnątrz pojazdów.
e. Wykonawca zobowiązany jest, w przypadku awarii pojazdu, do zapewnienia w ciągu 1 godziny od uzyskania informacji o awarii, pojazdu zastępczego o przynajmniej równorzędnym standardzie i ilości miejsc, dostosowanego do przewozu dzieci. Jeżeli Wykonawca nie wywiąże się z tego obowiązku, Zamawiający na koszt Wykonawcy podstawi sprawny pojazd o wymaganym standardzie od innego podmiotu.
f. Zamawiający zastrzega sobie prawo sprawdzenia trzeźwości kierowcy oraz stanu technicznego pojazdów Wykonawcy w trakcie realizacji umowy.
g. Zamawiający zastrzega sobie prawo wezwania odpowiednich służb, celem sprawdzenia stanu technicznego pojazdów. W przypadku stwierdzenia, iż pojazd jest niesprawny technicznie lub nie spełnia wymaganego standardu, Zamawiający ma prawo żądać podstawienia w najszybszym możliwym czasie pojazdu sprawnego o wymaganym standardzie, a Wykonawca ma to żądanie spełnić. Jeżeli Wykonawca nie wywiąże się z tego obowiązku, Zamawiający na koszt Wykonawcy podstawi sprawny pojazd o wymaganym standardzie od innego podmiotu.
h. Rozliczenie zamówienia będzie następowało w okresach miesięcznych zgodnie z rzeczywistą ilością dni, kiedy świadczona była usługa.
i. Wykonawca jest zobowiązany przez okres realizacji zamówienia do posiadania:
 aktualnego zezwolenia uprawniającego do podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej w zakresie krajowego lub międzynarodowego transportu drogowego osób zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym,
 aktualnego prawa jazdy każdego z kierowców uprawnionych do kierowania pojazdami, którymi będzie zapewniony dowóz,
 dokumenty lub oświadczenia Wykonawcy o posiadaniu przez kierowców ważnego orzeczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy,
 dokumentów ukończenia kursu dokształcającego w zakresie przewozu osób oraz o posiadaniu zaświadczenia o niekaralności,
 polisy ubezpieczeniowej od następstw nieszczęśliwych wypadków,
 Standardy ochrony małoletnich, na podstawie Ustawy z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1606).
l. Zamawiający nie dopuszcza możliwości korzystania ze środków transportu zbiorowego.
m. Kierowcy realizujący wykonanie przedmiotu zamówienia powinni posiadać odpowiednie uprawnienia, wiedzę oraz umiejętności.
n. Nie dopuszcza się, aby Wykonawca w trakcie realizowania przewozu przewoził inne osoby niż dzieci wskazane przez Zamawiającego oraz inne osoby niż wyznaczone do realizacji zamówienia.
o. Pojazdy służące do przewozu dzieci muszą być w pełni sprawne, odpowiednio oznakowane, specjalnie dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażone w szyny do mocowania wózków inwalidzkich dla osób niepełnosprawnych oraz rampę/podjazd lub windę umożliwiającą wjazd/zjazd wózkiem z osobą niepełnosprawną do pojazdu, w warunkach bezpiecznych i higienicznych. Pojazdy muszą ponadto spełniać wymogi bezpieczeństwa (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa), posiadać pasy bezpieczeństwa oraz aktualne badania techniczne i aktualną polisę ubezpieczeniową.
p. Zmiana osób wyznaczonych przez Wykonawcę do świadczenia usług (kierowców/opiekunów) na inne osoby jest możliwa w uzasadnionych przypadkach (na skutek zdarzeń losowych, utraty uprawnień itp.) pod warunkiem wykazania uprawnień i spełnienia innych wymogów w zakresie nie mniejszym niż wskazane w SWZ.
6. Obowiązki Wykonawcy wynikające z realizacji przedmiotu zamówienia zawierają także Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy w sprawie zamówienia stanowiącym załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.)Wartość części

258000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

135000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

171072,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

135000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

F.U. Mati Praktyka Pedagogiczna Przewóz osób Martyna Gajek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6492044330

7.3.3)Ulica

Mrzygłodzka

7.3.4)Miejscowość

Zawiercie

7.3.5)Kod pocztowy

42-400

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

135000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-30

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

117000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

164373,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

117000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

F.U. Mai Praktyka Pedagogiczna Przewóz Osób Martyna Gajek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6492044330

7.3.3)Ulica

Mrzygłodzka

7.3.4)Miejscowość

Zawiercie

7.3.5)Kod pocztowy

42-400

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

117000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-02 do 2027-06-25

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Poręba prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poręba.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 252 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: F.U. Mati Praktyka Pedagogiczna Przewóz osób Martyna Gajek (Zawiercie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.