Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 631 442 zł
Umowa zawarta
5 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 31 marca 2027
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 3 631 442 zł – 4 650 024 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa dróg gminnych ulic Słonecznej, Dworcowej oraz Spółdzielczej w Dobrodzieniu

Zamawiający Gmina Dobrodzień (Dobrodzień, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa dróg gminnych ulic Słonecznej, Dworcowej oraz Spółdzielczej w Dobrodzieniu”, wybierając ofertę wykonawcy Arkadiusz Mika Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe "DOMAX". Wartość umowy: 3 631 442 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina DobrodzieńDobrodzień, Opolskie (powiat Oleski →)opublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość umowy
3 631 442 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    25 czerwca 2026

    Termin ofert: 10 lipca 2026 09:55
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    9 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Arkadiusz Mika Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe "DOMAX" (Boronów), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 631 442,27 zł (umowę zawarto 5 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 3 631 442,27 zł do 4 650 024,45 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 marca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Dobrodzień

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398630

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Wolności 1

1.5.2.)Miejscowość

Dobrodzień

1.5.3.)Kod pocztowy

46-380

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.7.)Numer telefonu

343575100

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@dobrodzien.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.dobrodzien.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5786e382-5891-4e58-9b47-c36435ae5b43

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa dróg gminnych ulic Słonecznej, Dworcowej oraz Spółdzielczej w Dobrodzieniu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5786e382-5891-4e58-9b47-c36435ae5b43

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409833

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00073444/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Budowa dróg gminnych ulic Słonecznej, Dworcowej oraz Spółdzielczej w Dobrodzieniu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00309287

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

3739837,40 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa dróg gminnych ulic Słonecznej, Dworcowej oraz Spółdzielczej w Dobrodzieniu.
Zakres robót:
Projektowana droga składa się z trzech odcinków oznaczonych na projekcie
zagospodarowania terenu jako:
- odcinek A-B o długości jezdni 376,87 [m];
- odcinek C-D o długości jezdni 386,17 [m];
- odcinek E-F o długości jezdni 236,45 [m];
Całkowita długość projektowanych dróg wynosi 999,49 [m].
Zakres rzeczowy branży drogowej obejmuje:
- budowę dróg klasy technicznej D;
- wykonanie nowej konstrukcji jezdni z betonu asfaltowego;
- wykonanie ciągów pieszych w obrębie włączenia dróg do ul. Powstańców Śląskich;
- przebudowę lub korektę zjazdów zwykłych z wykonaniem nawierzchni z betonowej
kostki brukowej;
Parametry techniczne projektowanej drogi:
- klasa techniczna – D;
- kategoria ruchu - KR2
- prędkość projektowa - Vp= 30km/h, teren zabudowany;
- szerokość jezdni 5,0 [m] na odcinkach A-B, C-D i E-F od km 0+000,00 do km 0+168,79;
- szerokość jezdni 3,5 [m] na odcinku E-F od km 0+168,79 do km 0+236,45
- szerokość chodnika usytuowanego bezpośrednio przy jezdni – 2,0 [m]
- szerokość poboczy - 0,75 [m]
- minimalne pochylenie podłużne jezdni - 0,35 [%]
- minimalne pochylenie podłużne chodników - 0,35 [%]
- maksymalne pochylenie podłużne jezdni - 5,23 [%]
- maksymalne pochylenie podłużne chodników - 4,60 [%]
Zakres rzeczowy branży sanitarnej obejmuje wykonanie:
- studni rewizyjny kanalizacji deszczowej DN1000 z betonu - 14 szt.
- studni rewizyjny kanalizacji sanitarnej DN1000 z betonu - 16 szt.
- studni DN500 bet. z wpustem ulicznym i osadnikiem - 42 szt.
- studzienek przyłączeniowych kanalizacji sanitarnej Ø425 - 35 szt.
- kanałów deszczowych z rur kanalizacyjnych DN315 PVC - 394,50m.
- kanałów deszczowych z rur kanalizacyjnych DN250 PVC - 119,00m.
- kanałów grawitacyjnych kanalizacji sanitarnej DN200 PVC - 623,80m.
- przyłączy z w wpustów ulicznych DN150 PVC - 173,70m.
- rurociągu sieci wodociągowej Ø 110 - 378,63m.
- podłączeń z hydrantów Ø 90 - 13,8m.
- hydrantów podziemny DN80 - 2 szt.
- hydrantów nadziemnych DN80 - 1 szt.
Zakres rzeczowy branży elektrycznej obejmuje:
- montaż słupów oświetleniowych - 29 szt.
- zabudowę lamp oświetleniowych na projektowanych słupach - 29 szt.
- linii kablowej nN typu YAKXS 4X25mm – 1114,10m.
Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia określa dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3631442,27 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4650024,45 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3631442,27 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Arkadiusz Mika Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe "DOMAX"

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 150320725

7.3.3)Ulica

ul. Grabińska 8

7.3.4)Miejscowość

Boronów

7.3.5)Kod pocztowy

42-283

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3631442,27 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-03-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
835 394 zł
Próbka: 62 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
388 348 zł1 832 229 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 443 881 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
388 348 zł
Mediana
835 394 zł
Górny kwartyl
1 832 229 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dobrodzień prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dobrodzień.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 631 442 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Arkadiusz Mika Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe "DOMAX" (Boronów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.