WM/SZP/TP/42/2024/G_Wykonanie robót remontowych wolnych lokali mieszkalnych (pustostanów) stanowiących własność Gminy Wrocław, położonych w budynku mieszkalnym we Wrocławiu.
Zamawiający Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o. (Wrocław, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „WM/SZP/TP/42/2024/G_Wykonanie robót remontowych wolnych lokali mieszkalnych (pustostanów)…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 318 651 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=6781, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie
02 września 2024
Termin ofert: 17 września 2024 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
27 listopada 2024
3 oferty2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
27 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
27 sierpnia 2026
- Wykonanie umowy
27 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o. |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 020610504 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Namysłowska 8 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Wrocław |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 50-304 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL514 - Miasto Wrocław |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@wm.wroc.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.wm.wroc.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-ca364569-2cbf-404f-8497-4001ff9bc5f2 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00409789 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-27 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00481123 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | WM/SZP/TP/42/2024/G_Wykonanie robót remontowych wolnych lokali mieszkalnych (pustostanów) stanowiących własność Gminy Wrocław, położonych w budynku mieszkalnym we Wrocławiu. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Zadanie nr 1: Wykonanie robót remontowych wolnego lokalu mieszkalnego (pustostanu) stanowiącego własność Gminy Wrocław, położonego we Wrocławiu przy ul. Trzebnicka 64/1. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane 45232460-4 - Roboty sanitarne 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45320000-6 - Roboty izolacyjne 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania 45331110-0 - Instalowanie kotłów 45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45431100-8 - Kładzenie terakoty 45432110-8 - Kładzenie podłóg 45442100-8 - Roboty malarskie 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-11-25 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 90 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | MG GRUPA Marcin Grzanka |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5981564726 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Strzelińska 8 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Stary Śleszów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 55-020 |
| 4.3.6.) | Województwo | dolnośląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 57510,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00620084/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-06-12 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Nieterminowe przekazanie terenu budowy przez Zamawiającego. Zgodnie z § 3 ust. 9 pkt 1 Umowy Zamawiający zobowiązany był protokolarnie przekazać teren budowy w terminie 5 dni od daty podpisania umowy, jednak z uwagi na konieczność uprzątnięcia przez Zamawiającego zalegających w lokalu przy ul. Trzebnickiej 64/1 we Wrocławiu dużych ilości mebli, które uniemożliwiały przeprowadzenie remontu, przekazanie terenu budowy w stanie zdatnym do prowadzenia robót budowlanych nastąpiło dopiero w dniu 21.01.2025r. Wykonawca złożył wniosek o zawarcie aneksu terminowego w związku z powyższym opóźnieniem |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Bez zmian w zakresie przedmiotowym umowy. Zmianie ulega wyłącznie termin wykonania przedmiotu umowy, który zostaje ustalony na dzień 22.04.2025r., zgodnie z zaktualizowanym harmonogramem wykonania robót stanowiącym załącznik nr 5 do umowy. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 57510,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.