Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

WM/SZP/TP/42/2024/G_Wykonanie robót remontowych wolnych lokali mieszkalnych (pustostanów) stanowiących własność Gminy Wrocław, położonych w budynku mieszkalnym we Wrocławiu.

Zamawiający Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o. (Wrocław, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „WM/SZP/TP/42/2024/G_Wykonanie robót remontowych wolnych lokali mieszkalnych (pustostanów)…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.Wrocław, Dolnośląskieopublikowano 27 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 317 225 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 020610504

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Namysłowska 8

1.4.2.)Miejscowość

Wrocław

1.4.3.)Kod pocztowy

50-304

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@wm.wroc.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wm.wroc.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ca364569-2cbf-404f-8497-4001ff9bc5f2

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410072

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-27

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00481123

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

WM/SZP/TP/42/2024/G_Wykonanie robót remontowych wolnych lokali mieszkalnych (pustostanów) stanowiących własność Gminy Wrocław, położonych w budynku mieszkalnym we Wrocławiu.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 3: Wykonanie robót remontowych wolnego lokalu mieszkalnego (pustostanu) stanowiącego własność Gminy Wrocław, położonego we Wrocławiu: przy ul. Prądzyńskiego 20a/29, ul. Św. Jerzego 13/20
Zakres zamówienia i obowiązki Stron określają: projektowane postanowienia umowy (zał. nr 7 do SWZ), oraz Opis Przedmiotu Zamówienia (zał. nr 8 do SWZ).

3.9.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45232460-4 - Roboty sanitarne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45431100-8 - Kładzenie terakoty

45431200-9 - Kładzenie glazury

45432110-8 - Kładzenie podłóg

45442100-8 - Roboty malarskie

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia

90 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

NOMYT MARTA ŁAKOTA

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9121723216

4.3.3.)Ulica

ul. Wiosenna 2/13

4.3.4.)Miejscowość

OŁAWA

4.3.5.)Kod pocztowy

55-200

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

140400,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00620084/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-05-16

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Ujawnienie w trakcie realizacji robót okoliczności niemożliwych do przewidzenia na etapie postępowania, potwierdzonych. Konieczność wykonania robót dodatkowych i zamiennych. Protokołem konieczności nr 1 z dnia 17.01.2025r. dla lokalu mieszkalnego nr 29 (pustostan) przy ul. Prądzyńskiego 20a we Wrocławiu: zły stan instalacji kanalizacji żeliwnej i jej rzędnych, zły stan konstrukcji ścianki działowej grożący zawaleniem (stwierdzony po wykonaniu odkrywek), zły stan techniczny drzwi wejściowych (problem z zamykaniem, wypaczona ościeżnica), spróchnienie desek podłogowych, niedrożność istniejącego kanału wentylacyjnego.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Rozszerzenie zakresu przedmiotu umowy o roboty dodatkowe i zamienne: budowlane: licowanie ścian płytkami „fartucha" w kuchni i ścian łazienki, wyburzenie ścianki działowej i wykonanie nowej w technologii GK z nowymi ościeżnicami i skrzydłami drzwiowymi, wymiana drzwi na przeciwwłamaniowe, ułożenie płyt OSB na istniejącej podłodze z desek, wykucie otworów w ścianach pod kanały wentylacyjne i w stropie pod odpływy kanalizacyjne, wykonanie opinii kominiarskiej dla wskazania drożnych kanałów wentylacyjnych; instalacyjne: dodatkowa instalacja gazowa (przesunięcie odbiorników gazu), demontaż części pionu kanalizacji żeliwnej i wykonanie nowego odcinka w technologii PCV, usunięcie gruzu i utylizacja. Jednocześnie przedłużeniu ulega termin wykonania przedmiotu umowy — do 140 dni od dnia podpisania umowy, tj. od 25.10.2024r

5.4.6.)Wartość zmiany

21003,12

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

161403,12 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

wartość umowy wzrosła o 14,96%

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
317 225 zł
Próbka: 147 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
195 204 zł631 827 zł
Rozstęp międzykwartylowy
436 624 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
195 204 zł
Mediana
317 225 zł
Górny kwartyl
631 827 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.