Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
TPB ŁUKASZCZYK SP. K.· Szaflarymała firma
Wartość umowy
1 140 532 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 15 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 1 140 532 zł – 1 956 702 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na wykonane roboty40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Budowa budynku magazynu obrony cywilnej wraz z pomieszczeniami garażowymi"

Zamawiający Gmina Szaflary (Szaflary, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa budynku magazynu obrony cywilnej wraz z pomieszczeniami garażowymi”, wybierając ofertę wykonawcy TPB ŁUKASZCZYK SP. K. Wartość umowy: 1 140 532 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina SzaflarySzaflary, Małopolskie (powiat Nowotarski →)opublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość umowy
1 140 532 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 lipca 2026

    Termin ofert: 10 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    8 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TPB ŁUKASZCZYK SP. K. (Szaflary), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 140 532,18 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 1 140 532,18 zł do 1 956 701,81 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Szaflary

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892713

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Zakopiańska 18

1.5.2.)Miejscowość

Szaflary

1.5.3.)Kod pocztowy

34-424

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.7.)Numer telefonu

182612314

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@szaflary.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szaflary.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1338862

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Budowa budynku magazynu obrony cywilnej wraz z pomieszczeniami garażowymi"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4178fefa-fa3d-47d3-84ab-017e70dbf0b5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409576

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00112403/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 "Budowa budynku magazynu obrony cywilnej wraz z pomieszczeniami garażowymi"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00359893

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RGGZ.271.1.16.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1159565,49 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie budynku magazynu obrony cywilnej wraz z pomieszczeniami garażowymi w miejscowości Szaflary przy ul. Augustyna Suskiego. Zakres zamówienia obejmuje kompleksową realizację robót budowlanych wraz z wykonaniem instalacji wewnętrznych, robót wykończeniowych, zagospodarowania terenu, wykonaniem wszystkich wymaganych badań, prób i odbiorów, sporządzeniem dokumentacji powykonawczej oraz uzyskaniem w imieniu Zamawiającego ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie albo skutecznym dokonaniem zawiadomienia o zakończeniu budowy, zgodnie z dokumentacją projektową, SWZ oraz obowiązującymi przepisami prawa.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45213221-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy magazynów

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45314310-7 - Układanie kabli

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1140532,18 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1956701,81 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1140532,18 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TPB ŁUKASZCZYK SP. K.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7350001318

7.3.3)Ulica

ul. Kolejowa

7.3.4)Miejscowość

Szaflary

7.3.5)Kod pocztowy

34-424

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1140532,18 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-15

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Szaflary prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szaflary.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 140 532 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TPB ŁUKASZCZYK SP. K. (Szaflary). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.