Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ· Zwoleńśrednia firma
Wartość umowy
396 184 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 396 184 zł – 528 614 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa dróg gminnych nr 107408L od km 0+318,00 do km 0+568,20 oraz nr 124058L od km 0+002,50 do km 0+321,50 w miejscowości Baranów

Zamawiający Gmina Baranów (Baranów, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa dróg gminnych nr 107408L od km 0+318,00 do km 0+568,20 oraz nr 124058L od km…”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 396 184 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina BaranówBaranów, Lubelskieopublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość umowy
396 184 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    23 lipca 2026

    Termin ofert: 7 sierpnia 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    9 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Zwoleń), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 396 184,28 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 396 184,28 zł do 528 613,83 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Baranów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019891

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 14

1.5.2.)Miejscowość

Baranów

1.5.3.)Kod pocztowy

24-105

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.7.)Numer telefonu

81 883 40 27

1.5.8.)Numer faksu

81 883 40 41

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@gminabaranow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.gminabaranow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7c3eab76-67ce-4d20-a7e1-aecbdd10688e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa dróg gminnych nr 107408L od km 0+318,00 do km 0+568,20 oraz nr 124058L od km 0+002,50 do km 0+321,50 w miejscowości Baranów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7c3eab76-67ce-4d20-a7e1-aecbdd10688e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409553

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00000098/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Przebudowa dróg gminnych nr 107408L od km 0+318,00 do km 0+568,20 oraz nr 124058L od km0+002,50 do km 0+321,50 w miejscowości Baranów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00358516

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SG.271.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

436994,97 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa dróg gminnych nr 107408L od km 0+318,00 do km 0+568,20 oraz nr 124058L od km 0+002,50 do km 0+321,50 w miejscowości Baranów” o łącznej długości 569 m.
2. Zakres robót obejmuje przebudowę dwóch odcinków dróg gminnych w miejscowości Baranów, w tym:
a) droga gminna nr 107408L (ul. Powstania Styczniowego):
• roboty pomiarowe i przygotowawcze;
• wykonanie wzdłuż jezdni po obu stronach opornika z kruszywa łamanego 0-31,5 mm o grubości 15 cm i szerokości 50 cm na odcinku wzmocnienia nawierzchni od km 0+346,00 do km 0+568,20;
• wykonanie na odcinku od km 0+346,00 do km 0+546,00 wzmocnienia istniejącej nawierzchni z kruszywa poprzez wykonanie:
 warstwy podbudowy wyrównawczej z kruszywa łamanego 0-31,5 mm o średniej grubości 15 cm;
 warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC11W KR1/2 o grubości 4 cm;
 warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11S KR1/2 o grubości 4 cm;
• wykonanie na poszerzonych odcinkach drogi nowej konstrukcji poprzez wykonanie:
 warstwy dolnej podbudowy z kruszywa łamanego 0-63,0 mm o grubości 15 cm;
 warstwy górnej podbudowy z kruszywa łamanego 0-31,5 mm o grubości 10 cm;
 warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC11W KR1/2 o grubości 4 cm;
 warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11S KR1/2 o grubości 4 cm;
• wykonanie wzdłuż krawędzi jezdni asfaltowej poboczy ulepszonych kruszywem łamanym o szerokości 0,75 m;
• wykonanie nowego oznakowania pionowego;
b) droga gminna nr 124058L (ul. Kruka-Heydenreicha):
• roboty przygotowawcze i pomiarowe,
• wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne jezdni o głębokości 20-25 cm;
• wykonanie na całym odcinku drogi nowej konstrukcji jezdni poprzez wykonanie:
 warstwy dolnej podbudowy z kruszywa łamanego 0-63,0 mm o grubości 15 cm;
 warstwy górnej podbudowy z kruszywa łamanego 0-31,5 mm o grubości 10 cm;
 warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC11W KR1/2 o grubości 4 cm;
 warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11S KR1/2 o grubości 4 cm;
• wykonanie wzdłuż krawędzi jezdni asfaltowej poboczy ulepszonych kruszywem łamanym o szerokości 0,75 m;
• wykonanie nowego oznakowania pionowego,
c) przeprowadzenie wszelkich niezbędnych prób i badań;
d) zagospodarowanie i zasilenie terenu budowy;
e) obsługę geodezyjną zadania, w tym wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej w 3 egz. dla Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

396184,28 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

528613,83 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

396184,28 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 671922286

7.3.3)Ulica

ul. Doktora Perzyny 84 a

7.3.4)Miejscowość

Zwoleń

7.3.5)Kod pocztowy

26-700

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

396184,28 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Baranów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Baranów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 396 184 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Zwoleń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.