Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1580R Gorliczyna - Wólka Pełkińska

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku, ul. Słowackiego 17, 37-200 Przeworsk (Przeworsk, Podkarpackie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1580R Gorliczyna - Wólka Pełkińska”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 484 925 zł
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku, ul. Słowackiego 17, 37-200 Przeworsk

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650903291

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Słowackiego 17

1.4.2.)Miejscowość

Przeworsk

1.4.3.)Kod pocztowy

37-200

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.4.7.)Numer telefonu

016 648 97 24

1.4.8.)Numer faksu

016 648 97 24

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@pzd-przeworsk.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.powiatprzeworsk.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4fa3c81f-309b-464e-a3d1-b5effd75084b

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409422

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-27

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00129669

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1580R Gorliczyna - Wólka Pełkińska

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1580R Gorliczyna - Wólka Pełkińska w km 3+031 - km 4+521 w m. Chałupki.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:

1. Roboty przygotowawcze:
• Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych – trasa dróg w terenie równinnym
• Przeprowadzenie pomiarów geodezyjnych, geodezja powykonawcza
• Ręczne ścinanie i karczowanie, krzaki i podszycie średniej gęstości
• Rozebranie przepustów rurowych - rury betonowe o śr. 40 cm
• Rozebranie przepustów rurowych - ścianki czołowe i ławy betonowe
• Załadowanie gruzu koparko-ładowarką przy obsłudze na zmianę roboczą przez 3 samochody samowyładowcze
• Wywiezienie gruzu z terenu rozbiórki przy mechanicznym załadowaniu i wyładowaniu samochodem samowyładowczym na odległość 1 km

2. POSZERZENIA JEZDNI:
• Podbudowa zasadnicza dolna z mieszanki kruszywa w technologii recyklingu na zimno, recykling głęboki na miejscu istn. warstw konstrukcyjnych związanych spoiwem hydraulicznym C3/4 (<=6MPa), po zagęszczeniu 35-40 cm
• Podbudowa zasadnicza górna z kruszywa 0/31.5 niezwiązanego C90/3 stabilizowane mechanicznie 80 MPa, po zagęszczeniu 15 cm
• Wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC 16 W 35/50 gr. średnio 6 cm
• Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 11S gr. warstwy 4 cm

3. ZJAZDY Z MIESZANKI BITUMICZNEJ:
• Oczyszczenie mechaniczne nawierzchni drogowych bitumicznych
• Skropienie warstw konstrukcyjnych nawierzchni emulsją asfaltową modyfikowaną
• Wykonanie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego AC 16 W 50/70 gr. warstwy 5 cm
• Oczyszczenie mechaniczne nawierzchni drogowych bitumicznych
• Skropienie warstw konstrukcyjnych nawierzchni emulsją asfaltową modyfikowaną
• Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 11 S 50/70 gr. warstwy 4 cm

4. ZJAZDY Z BETONOWEJ KOSTKI BRUKOWEJ:
• Koryta gł. 46 cm
• Podbudowa dolna - stabilizacja gruntu cementem o Rm=2,50 MPa, gr. po zagęszczeniu 20 cm
• Podbudowa górna z kruszywa 0/31.5 niezwiązanego C90/3 stabilizowane mechanicznie 80 MPa, po zagęszczeniu 15 cm
• Chodniki z kostki brukowej betonowej, grubość 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej 1:4 z wypełnieniem spoin piaskiem grubość 3 cm
• Rowki pod krawężniki i obrzeża
• Krawężniki betonowe z wykonaniem ław na płask 15x30 cm, podsypka cementowo-piaskowa
• Krawężniki betonowe z wykonaniem ław obniżone 15x30 cm, podsypka cementowo-piaskowa
• Obrzeża betonowe 30 x 8 cm, podsypka cementowo-piaskowa, wypełnienie spoin zaprawą cementową wraz z wykonaniem ław betonowych

5. CHODNIKI Z KOSTKI BETNOWOWEJ:
• Koryta gł. 46 cm
• Podbudowa dolna - stabilizacja gruntu cementem o Rm=2,5 MPa, gr. po zagęszczeniu 20 cm
• Podbudowa górna z kruszywa 0/31.5 niezwiązanego C90/3 stabilizowane mechanicznie 80 MPa, po zagęszczeniu 15 cm
• Chodniki z kostki brukowej betonowej, grubość 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej 1:4 z wypełnieniem spoin piaskiem grubość 3 cm
• Obrzeża betonowe wym. 30 x 8 cm, podsypka cementowo - piaskowa, wypełnienie spoin zaprawa cementowa wraz z wykonaniem ław betonowych
• Krawężniki wraz z wykonaniem ław, betonowe wystające 15 x 30 cm, ława betonowa, podsypka cementowo-piaskowa
• Rowki pod krawężniki i obrzeża

6. ODWODNIENIE – KANALIZACJA DESZCZOWA
• Rurociągi z PP strukturalne śr. zewn. 400 mm
• Rurociągi z PVC śr. zewn. 200 mm
• Studzienki ściekowe uliczne, żelbetowe, śr. zewn. 800 mm
• Włazy kanałowe żeliwne okrągłe typu ciężkiego
• Studzienki odpływowe żelbetowe odwodnienia liniowego o szerokości w świetle 1000 mm; klasa obciążenia D400 - studzienki wieloczęściowe komplet
• Montaż wpustów żeliwnych

7. OZNAKOWANIE I URZĄDZENIE BRD
• Pionowe znaki drogowe - znaki zakazu, nakazu, ostrzegawcze i informacyjne o pow. do 0.3 m2 - projektowane znaki drogowe
• Pionowe znaki drogowe - słupki z rur stalowych
• Pionowe znaki drogowe - zdjęcie znaków lub drogowskazów
• Pionowe znaki drogowe - przeniesienie znaków
• Oznakowanie poziome jezdni farbą chlorokauczukową – linie segregacyjne i krawędziowe ciągłe malowane mechanicznie
• Oznakowanie poziome jezdni farbą chlorokauczukową – linie segregacyjne i krawędziowe przerywane malowane mechanicznie
• Przejście dla pieszych

4.1 Szczegółowy zakres robót określają kosztorysy ofertowe, przedmiary robót, dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załącznik do niniejszej SWZ.
4.2. Przy realizacji zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do stosowania jedynie wyrobów dopuszczonych do używania w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 418 z późn.zm.) oraz ustawy o wyrobach budowlanych (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1213) oraz innych przepisów, o ile mają zastosowanie.
4.3. Materiały do wykonania zamówienia należy przyjmować w kategorii i jakości nie niższej (równoważne) niż te wskazane w SWZ i załącznikach do niej.
4.4. Wykonawca odpowiedzialny jest za powstałe w toku własnych prac odpady oraz za właściwy sposób postępowania z nimi, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733). Wywóz i utylizacja odpadów budowlanych odbywa się na koszt Wykonawcy.

3.8.)Główny kod CPV

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-04-14

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

6 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

DROSEKO Krzysztof Wojtuń

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7941834959

4.3.3.)Ulica

Gniewczyna Łańcucka 94

4.3.4.)Miejscowość

Gniewczyna Łańcucka

4.3.5.)Kod pocztowy

37-203

4.3.6.)Województwo

podkarpackie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

1139743,22 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00218204/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-07-08

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Podczas wykonywania prac pojawiły się konieczne nie przewidziane roboty bez wykonania, których wykonania niemożliwe jest kontynuowanie realizacji robót. Wykonanie zakresu dodatkowego nie jest możliwe przez innego wykonawcę.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

§ 1
1. Do umowy wprowadza się zmiany:

§ 5 ust. 1. przyjmuje brzmienie:
1. Wartość wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu zamówienia wynosi:
a) roboty podstawowe - brutto: 1 139 743,22 zł, netto: 926 620,50 zł, podatek VAT 23% kwota: 213 122,72 zł.

b) roboty dodatkowe - brutto: 31 675,82 zł, netto: 25 752,70 zł, podatek VAT 23% kwota: 5 923,12 zł.
c) łączna wartość - brutto: 1 171 419,04 zł, netto: 952 373,20 zł, podatek VAT 23% kwota: 219 045,84 zł.
§ 2
Pozostałe zapisy umowy nie ulegają zmianie.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

31675,82

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233222-1Roboty budowlane w zakresie układan…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
484 925 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
287 876 zł867 877 zł
Rozstęp międzykwartylowy
580 001 zł
Źródło próbki
CPV 45233222· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
287 876 zł
Mediana
484 925 zł
Górny kwartyl
867 877 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku, ul. Słowackiego 17, 37-200 Przeworsk prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Przeworsk.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233222-1 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.