Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1580R Gorliczyna - Wólka Pełkińska
Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku, ul. Słowackiego 17, 37-200 Przeworsk (Przeworsk, Podkarpackie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1580R Gorliczyna - Wólka Pełkińska”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 470 488 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4905, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,1 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku, ul. Słowackiego 17, 37-200 Przeworsk |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 650903291 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Słowackiego 17 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Przeworsk |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 37-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | podkarpackie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL822 - Przemyski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 016 648 97 24 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 016 648 97 24 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | biuro@pzd-przeworsk.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.powiatprzeworsk.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Budownictwo i obiekty komunalne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00150136 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-03-11 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00129669 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | Przedmiotem zamówienia jest: Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1580R Gorliczyna - Wólka Pełkińska w km 3+031 - km 4+521 w m. Chałupki. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1. Roboty przygotowawcze: • Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych – trasa dróg w terenie równinnym • Przeprowadzenie pomiarów geodezyjnych, geodezja powykonawcza • Ręczne ścinanie i karczowanie, krzaki i podszycie średniej gęstości • Rozebranie przepustów rurowych - rury betonowe o śr. 40 cm • Rozebranie przepustów rurowych - ścianki czołowe i ławy betonowe • Załadowanie gruzu koparko-ładowarką przy obsłudze na zmianę roboczą przez 3 samochody samowyładowcze • Wywiezienie gruzu z terenu rozbiórki przy mechanicznym załadowaniu i wyładowaniu samochodem samowyładowczym na odległość 1 km 2. POSZERZENIA JEZDNI: • Podbudowa zasadnicza dolna z mieszanki kruszywa w technologii recyklingu na zimno, recykling głęboki na miejscu istn. warstw konstrukcyjnych związanych spoiwem hydraulicznym C3/4 (<=6MPa), po zagęszczeniu 35-40 cm • Podbudowa zasadnicza górna z kruszywa 0/31.5 niezwiązanego C90/3 stabilizowane mechanicznie 80 MPa, po zagęszczeniu 15 cm • Wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC 16 W 35/50 gr. średnio 6 cm • Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 11S gr. warstwy 4 cm 3. ZJAZDY Z MIESZANKI BITUMICZNEJ: • Oczyszczenie mechaniczne nawierzchni drogowych bitumicznych • Skropienie warstw konstrukcyjnych nawierzchni emulsją asfaltową modyfikowaną • Wykonanie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego AC 16 W 50/70 gr. warstwy 5 cm • Oczyszczenie mechaniczne nawierzchni drogowych bitumicznych • Skropienie warstw konstrukcyjnych nawierzchni emulsją asfaltową modyfikowaną • Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 11 S 50/70 gr. warstwy 4 cm 4. ZJAZDY Z BETONOWEJ KOSTKI BRUKOWEJ: • Koryta gł. 46 cm • Podbudowa dolna - stabilizacja gruntu cementem o Rm=2,50 MPa, gr. po zagęszczeniu 20 cm • Podbudowa górna z kruszywa 0/31.5 niezwiązanego C90/3 stabilizowane mechanicznie 80 MPa, po zagęszczeniu 15 cm • Chodniki z kostki brukowej betonowej, grubość 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej 1:4 z wypełnieniem spoin piaskiem grubość 3 cm • Rowki pod krawężniki i obrzeża • Krawężniki betonowe z wykonaniem ław na płask 20x30 cm, podsypka cementowo-piaskowa • Krawężniki betonowe z wykonaniem ław obniżone 20x30 cm, podsypka cementowo-piaskowa • Obrzeża betonowe 30 x 8 cm, podsypka cementowo-piaskowa, wypełnienie spoin zaprawą cementową wraz z wykonaniem ław betonowych 5. CHODNIKI Z KOSTKI BETNOWOWEJ: • Koryta gł. 46 cm • Podbudowa dolna - stabilizacja gruntu cementem o Rm=2,5 MPa, gr. po zagęszczeniu 20 cm • Podbudowa górna z kruszywa 0/31.5 niezwiązanego C90/3 stabilizowane mechanicznie 80 MPa, po zagęszczeniu 15 cm • Chodniki z kostki brukowej betonowej, grubość 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej 1:4 z wypełnieniem spoin piaskiem grubość 3 cm • Obrzeża betonowe wym. 30 x 8 cm, podsypka cementowo - piaskowa, wypełnienie spoin zaprawa cementowa wraz z wykonaniem ław betonowych • Krawężniki wraz z wykonaniem ław, betonowe wystające 20 x 30 cm, ława betonowa, podsypka cementowo-piaskowa • Rowki pod krawężniki i obrzeża 6. ODWODNIENIE – KANALIZACJA DESZCZOWA • Rurociągi z PP strukturalne śr. zewn. 400 mm • Rurociągi z PVC śr. zewn. 200 mm • Studzienki ściekowe uliczne, żelbetowe, śr. zewn. 800 mm • Włazy kanałowe żeliwne okrągłe typu ciężkiego • Studzienki odpływowe żelbetowe odwodnienia liniowego o szerokości w świetle 1000 mm; klasa obciążenia D400 - studzienki wieloczęściowe komplet • Montaż wpustów żeliwnych 7. OZNAKOWANIE I URZĄDZENIE BRD • Pionowe znaki drogowe - znaki zakazu, nakazu, ostrzegawcze i informacyjne o pow. do 0.3 m2 - projektowane znaki drogowe • Pionowe znaki drogowe - słupki z rur stalowych • Pionowe znaki drogowe - zdjęcie znaków lub drogowskazów • Pionowe znaki drogowe - przeniesienie znaków • Oznakowanie poziome jezdni farbą chlorokauczukową – linie segregacyjne i krawędziowe ciągłe malowane mechanicznie • Oznakowanie poziome jezdni farbą chlorokauczukową – linie segregacyjne i krawędziowe przerywane malowane mechanicznie • Przejście dla pieszych 4.1 Szczegółowy zakres robót określają kosztorysy ofertowe, przedmiary robót, dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załącznik do niniejszej SWZ. 4.2. Przy realizacji zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do stosowania jedynie wyrobów dopuszczonych do używania w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 418 z późn.zm.) oraz ustawy o wyrobach budowlanych (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1213) oraz innych przepisów, o ile mają zastosowanie. 4.3. Materiały do wykonania zamówienia należy przyjmować w kategorii i jakości nie niższej (równoważne) niż te wskazane w SWZ i załącznikach do niej. 4.4. Wykonawca odpowiedzialny jest za powstałe w toku własnych prac odpady oraz za właściwy sposób postępowania z nimi, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733). Wywóz i utylizacja odpadów budowlanych odbywa się na koszt Wykonawcy. Po zmianie: Przedmiotem zamówienia jest: Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1580R Gorliczyna - Wólka Pełkińska w km 3+031 - km 4+521 w m. Chałupki. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1. Roboty przygotowawcze: • Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych – trasa dróg w terenie równinnym • Przeprowadzenie pomiarów geodezyjnych, geodezja powykonawcza • Ręczne ścinanie i karczowanie, krzaki i podszycie średniej gęstości • Rozebranie przepustów rurowych - rury betonowe o śr. 40 cm • Rozebranie przepustów rurowych - ścianki czołowe i ławy betonowe • Załadowanie gruzu koparko-ładowarką przy obsłudze na zmianę roboczą przez 3 samochody samowyładowcze • Wywiezienie gruzu z terenu rozbiórki przy mechanicznym załadowaniu i wyładowaniu samochodem samowyładowczym na odległość 1 km 2. POSZERZENIA JEZDNI: • Podbudowa zasadnicza dolna z mieszanki kruszywa w technologii recyklingu na zimno, recykling głęboki na miejscu istn. warstw konstrukcyjnych związanych spoiwem hydraulicznym C3/4 (<=6MPa), po zagęszczeniu 35-40 cm • Podbudowa zasadnicza górna z kruszywa 0/31.5 niezwiązanego C90/3 stabilizowane mechanicznie 80 MPa, po zagęszczeniu 15 cm • Wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC 16 W 35/50 gr. średnio 6 cm • Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 11S gr. warstwy 4 cm 3. ZJAZDY Z MIESZANKI BITUMICZNEJ: • Oczyszczenie mechaniczne nawierzchni drogowych bitumicznych • Skropienie warstw konstrukcyjnych nawierzchni emulsją asfaltową modyfikowaną • Wykonanie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego AC 16 W 50/70 gr. warstwy 5 cm • Oczyszczenie mechaniczne nawierzchni drogowych bitumicznych • Skropienie warstw konstrukcyjnych nawierzchni emulsją asfaltową modyfikowaną • Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 11 S 50/70 gr. warstwy 4 cm 4. ZJAZDY Z BETONOWEJ KOSTKI BRUKOWEJ: • Koryta gł. 46 cm • Podbudowa dolna - stabilizacja gruntu cementem o Rm=2,50 MPa, gr. po zagęszczeniu 20 cm • Podbudowa górna z kruszywa 0/31.5 niezwiązanego C90/3 stabilizowane mechanicznie 80 MPa, po zagęszczeniu 15 cm • Chodniki z kostki brukowej betonowej, grubość 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej 1:4 z wypełnieniem spoin piaskiem grubość 3 cm • Rowki pod krawężniki i obrzeża • Krawężniki betonowe z wykonaniem ław na płask 20x15 cm, podsypka cementowo-piaskowa • Krawężniki betonowe z wykonaniem ław obniżone 20x15 cm, podsypka cementowo-piaskowa • Obrzeża betonowe 30 x 8 cm, podsypka cementowo-piaskowa, wypełnienie spoin zaprawą cementową wraz z wykonaniem ław betonowych 5. CHODNIKI Z KOSTKI BETNOWOWEJ: • Koryta gł. 46 cm • Podbudowa dolna - stabilizacja gruntu cementem o Rm=2,5 MPa, gr. po zagęszczeniu 20 cm • Podbudowa górna z kruszywa 0/31.5 niezwiązanego C90/3 stabilizowane mechanicznie 80 MPa, po zagęszczeniu 15 cm • Chodniki z kostki brukowej betonowej, grubość 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej 1:4 z wypełnieniem spoin piaskiem grubość 3 cm • Obrzeża betonowe wym. 30 x 8 cm, podsypka cementowo - piaskowa, wypełnienie spoin zaprawa cementowa wraz z wykonaniem ław betonowych • Krawężniki wraz z wykonaniem ław, betonowe wystające 20 x 15 cm, ława betonowa, podsypka cementowo-piaskowa • Rowki pod krawężniki i obrzeża 6. ODWODNIENIE – KANALIZACJA DESZCZOWA • Rurociągi z PP strukturalne śr. zewn. 400 mm • Rurociągi z PVC śr. zewn. 200 mm • Studzienki ściekowe uliczne, żelbetowe, śr. zewn. 800 mm • Włazy kanałowe żeliwne okrągłe typu ciężkiego • Studzienki odpływowe żelbetowe odwodnienia liniowego o szerokości w świetle 1000 mm; klasa obciążenia D400 - studzienki wieloczęściowe komplet • Montaż wpustów żeliwnych 7. OZNAKOWANIE I URZĄDZENIE BRD • Pionowe znaki drogowe - znaki zakazu, nakazu, ostrzegawcze i informacyjne o pow. do 0.3 m2 - projektowane znaki drogowe • Pionowe znaki drogowe - słupki z rur stalowych • Pionowe znaki drogowe - zdjęcie znaków lub drogowskazów • Pionowe znaki drogowe - przeniesienie znaków • Oznakowanie poziome jezdni farbą chlorokauczukową – linie segregacyjne i krawędziowe ciągłe malowane mechanicznie • Oznakowanie poziome jezdni farbą chlorokauczukową – linie segregacyjne i krawędziowe przerywane malowane mechanicznie • Przejście dla pieszych 4.1 Szczegółowy zakres robót określają kosztorysy ofertowe, przedmiary robót, dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załącznik do niniejszej SWZ. 4.2. Przy realizacji zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do stosowania jedynie wyrobów dopuszczonych do używania w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 418 z późn.zm.) oraz ustawy o wyrobach budowlanych (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1213) oraz innych przepisów, o ile mają zastosowanie. 4.3. Materiały do wykonania zamówienia należy przyjmować w kategorii i jakości nie niższej (równoważne) niż te wskazane w SWZ i załącznikach do niej. 4.4. Wykonawca odpowiedzialny jest za powstałe w toku własnych prac odpady oraz za właściwy sposób postępowania z nimi, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733). Wywóz i utylizacja odpadów budowlanych odbywa się na koszt Wykonawcy. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-03-13 10:00 Po zmianie: 2026-03-16 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-03-13 11:00 Po zmianie: 2026-03-16 11:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-04-11 Po zmianie: 2026-04-14 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.