Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 139 743 zł
Umowa zawarta
14 kwietnia 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 1 139 743 zł – 1 435 605 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Udzielona gwarancja na roboty objęte zamówieniem40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1580R Gorliczyna - Wólka Pełkińska

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku, ul. Słowackiego 17, 37-200 Przeworsk (Przeworsk, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1580R Gorliczyna - Wólka Pełkińska”, wybierając ofertę wykonawcy DROSEKO Krzysztof Wojtuń. Wartość umowy: 1 139 743 zł. Złożono 11 ofert.

Wartość umowy
1 139 743 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DROSEKO Krzysztof Wojtuń (Gniewczyna Łańcucka), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 139 743,22 zł (umowę zawarto 14 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 1 139 743,22 zł do 1 435 605,08 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku, ul. Słowackiego 17, 37-200 Przeworsk

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650903291

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Słowackiego 17

1.5.2.)Miejscowość

Przeworsk

1.5.3.)Kod pocztowy

37-200

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.5.7.)Numer telefonu

016 648 97 24

1.5.8.)Numer faksu

016 648 97 24

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@pzd-przeworsk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.powiatprzeworsk.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4fa3c81f-309b-464e-a3d1-b5effd75084b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1580R Gorliczyna - Wólka Pełkińska

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4fa3c81f-309b-464e-a3d1-b5effd75084b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00218204

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00037265/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 „Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1580R Gorliczyna - Wólka Pełkińska”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00129669

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

EZ.3311.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1173116,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1580R Gorliczyna - Wólka Pełkińska w km 3+031 - km 4+521 w m. Chałupki.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:

1. Roboty przygotowawcze:
• Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych – trasa dróg w terenie równinnym
• Przeprowadzenie pomiarów geodezyjnych, geodezja powykonawcza
• Ręczne ścinanie i karczowanie, krzaki i podszycie średniej gęstości
• Rozebranie przepustów rurowych - rury betonowe o śr. 40 cm
• Rozebranie przepustów rurowych - ścianki czołowe i ławy betonowe
• Załadowanie gruzu koparko-ładowarką przy obsłudze na zmianę roboczą przez 3 samochody samowyładowcze
• Wywiezienie gruzu z terenu rozbiórki przy mechanicznym załadowaniu i wyładowaniu samochodem samowyładowczym na odległość 1 km

2. POSZERZENIA JEZDNI:
• Podbudowa zasadnicza dolna z mieszanki kruszywa w technologii recyklingu na zimno, recykling głęboki na miejscu istn. warstw konstrukcyjnych związanych spoiwem hydraulicznym C3/4 (<=6MPa), po zagęszczeniu 35-40 cm
• Podbudowa zasadnicza górna z kruszywa 0/31.5 niezwiązanego C90/3 stabilizowane mechanicznie 80 MPa, po zagęszczeniu 15 cm
• Wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC 16 W 35/50 gr. średnio 6 cm
• Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 11S gr. warstwy 4 cm

3. ZJAZDY Z MIESZANKI BITUMICZNEJ:
• Oczyszczenie mechaniczne nawierzchni drogowych bitumicznych
• Skropienie warstw konstrukcyjnych nawierzchni emulsją asfaltową modyfikowaną
• Wykonanie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego AC 16 W 50/70 gr. warstwy 5 cm
• Oczyszczenie mechaniczne nawierzchni drogowych bitumicznych
• Skropienie warstw konstrukcyjnych nawierzchni emulsją asfaltową modyfikowaną
• Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 11 S 50/70 gr. warstwy 4 cm

4. ZJAZDY Z BETONOWEJ KOSTKI BRUKOWEJ:
• Koryta gł. 46 cm
• Podbudowa dolna - stabilizacja gruntu cementem o Rm=2,50 MPa, gr. po zagęszczeniu 20 cm
• Podbudowa górna z kruszywa 0/31.5 niezwiązanego C90/3 stabilizowane mechanicznie 80 MPa, po zagęszczeniu 15 cm
• Chodniki z kostki brukowej betonowej, grubość 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej 1:4 z wypełnieniem spoin piaskiem grubość 3 cm
• Rowki pod krawężniki i obrzeża
• Krawężniki betonowe z wykonaniem ław na płask 15x30 cm, podsypka cementowo-piaskowa
• Krawężniki betonowe z wykonaniem ław obniżone 15x30 cm, podsypka cementowo-piaskowa
• Obrzeża betonowe 30 x 8 cm, podsypka cementowo-piaskowa, wypełnienie spoin zaprawą cementową wraz z wykonaniem ław betonowych

5. CHODNIKI Z KOSTKI BETNOWOWEJ:
• Koryta gł. 46 cm
• Podbudowa dolna - stabilizacja gruntu cementem o Rm=2,5 MPa, gr. po zagęszczeniu 20 cm
• Podbudowa górna z kruszywa 0/31.5 niezwiązanego C90/3 stabilizowane mechanicznie 80 MPa, po zagęszczeniu 15 cm
• Chodniki z kostki brukowej betonowej, grubość 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej 1:4 z wypełnieniem spoin piaskiem grubość 3 cm
• Obrzeża betonowe wym. 30 x 8 cm, podsypka cementowo - piaskowa, wypełnienie spoin zaprawa cementowa wraz z wykonaniem ław betonowych
• Krawężniki wraz z wykonaniem ław, betonowe wystające 15 x 30 cm, ława betonowa, podsypka cementowo-piaskowa
• Rowki pod krawężniki i obrzeża

6. ODWODNIENIE – KANALIZACJA DESZCZOWA
• Rurociągi z PP strukturalne śr. zewn. 400 mm
• Rurociągi z PVC śr. zewn. 200 mm
• Studzienki ściekowe uliczne, żelbetowe, śr. zewn. 800 mm
• Włazy kanałowe żeliwne okrągłe typu ciężkiego
• Studzienki odpływowe żelbetowe odwodnienia liniowego o szerokości w świetle 1000 mm; klasa obciążenia D400 - studzienki wieloczęściowe komplet
• Montaż wpustów żeliwnych

7. OZNAKOWANIE I URZĄDZENIE BRD
• Pionowe znaki drogowe - znaki zakazu, nakazu, ostrzegawcze i informacyjne o pow. do 0.3 m2 - projektowane znaki drogowe
• Pionowe znaki drogowe - słupki z rur stalowych
• Pionowe znaki drogowe - zdjęcie znaków lub drogowskazów
• Pionowe znaki drogowe - przeniesienie znaków
• Oznakowanie poziome jezdni farbą chlorokauczukową – linie segregacyjne i krawędziowe ciągłe malowane mechanicznie
• Oznakowanie poziome jezdni farbą chlorokauczukową – linie segregacyjne i krawędziowe przerywane malowane mechanicznie
• Przejście dla pieszych

4.1 Szczegółowy zakres robót określają kosztorysy ofertowe, przedmiary robót, dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące załącznik do niniejszej SWZ.
4.2. Przy realizacji zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do stosowania jedynie wyrobów dopuszczonych do używania w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 418 z późn.zm.) oraz ustawy o wyrobach budowlanych (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1213) oraz innych przepisów, o ile mają zastosowanie.
4.3. Materiały do wykonania zamówienia należy przyjmować w kategorii i jakości nie niższej (równoważne) niż te wskazane w SWZ i załącznikach do niej.
4.4. Wykonawca odpowiedzialny jest za powstałe w toku własnych prac odpady oraz za właściwy sposób postępowania z nimi, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733). Wywóz i utylizacja odpadów budowlanych odbywa się na koszt Wykonawcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

11

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1139743,22 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1435605,08 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1139743,22 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DROSEKO Krzysztof Wojtuń

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7941834959

7.3.3)Ulica

Gniewczyna Łańcucka 94

7.3.4)Miejscowość

Gniewczyna Łańcucka

7.3.5)Kod pocztowy

37-203

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1139743,22 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233222-1Roboty budowlane w zakresie układan…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
484 925 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
287 876 zł867 877 zł
Rozstęp międzykwartylowy
580 001 zł
Źródło próbki
CPV 45233222· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
287 876 zł
Mediana
484 925 zł
Górny kwartyl
867 877 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Przeworsku, ul. Słowackiego 17, 37-200 Przeworsk prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Przeworsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 139 743 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233222-1 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DROSEKO Krzysztof Wojtuń (Gniewczyna Łańcucka). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.