Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W prowadzonym postępowaniu w trybie podstawowym w wyznaczonym terminie składania ofert tj. do dnia 26 sierpnia 2026 r. do godz. 11:30 wpłynęła oferta Wykonawcy WIBAR – INSTALACJE Sp. z o.o., ul. Bernardyńska 23/62, 02-904 Warszawa o wartości 627 500,00 zł i okres rękojmi za wady 84 m-ce. W przedmiotowym postępowaniu przetargowym cena najkorzystniejszej oferty wynosi 627 500,00 zł brutto i przewyższa kwotę, jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia tj. 300 885,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zadania do ceny najkorzystniejszej of

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont części pomieszczeń, prace konserwatorskie, restauratorskie w zabytkowym dworze Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach

Zamawiający Dom Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach (Chlewiska, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Remont części pomieszczeń, prace konserwatorskie, restauratorskie w zabytkowym dworze…”. Złożono 1 ofertę.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 500 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W prowadzonym postępowaniu w trybie podstawowym w wyznaczonym terminie składania ofert tj. do dnia 26 sierpnia 2026 r. do godz. 11:30 wpłynęła oferta Wykonawcy WIBAR – INSTALACJE Sp. z o.o., ul. Bernardyńska 23/62, 02-904 Warszawa o wartości 627 500,00 zł i… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Dom Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001038157

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

brak

1.5.2.)Miejscowość

Chlewiska

1.5.3.)Kod pocztowy

08-130

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL925 - Siedlecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dyrektor@reymontowka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.reymontowka.art.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiatsiedlecki.logintrade.net/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont części pomieszczeń, prace konserwatorskie, restauratorskie w zabytkowym dworze Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dd6e3583-1a13-4533-a663-397a481e0a98

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409388

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00131351/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Remont części pomieszczeń, prace konserwatorskie, restauratorskie w zabytkowym dworze Domu Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00377449

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DPT.214.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia objęte są prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane w zabytkowym dworze Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach. Prace budowlane obejmują: 7. pokoi hotelowych z łazienkami, 3 pomieszczenia biurowe z łazienką, stołówką oraz fragmenty części komunikacyjnej w obrębie pokoi – na parterze. Zakres prac obejmuje: odnowienie i uzupełnienie tynków z uwzględnieniem charakterystycznej dla zabytku kolorystyki, malowanie ścian i uzupełnienie boazerii; renowację drzwi drewnianych, parapetów, parkietów i podłóg drewnianych; renowację zabytkowego pieca kaflowego; modernizację instalacji elektrycznej; wykonanie wentylacji; wymianę terakoty, glazury, urządzeń sanitarnych, urządzeń hydraulicznych oraz wyposażenie łazienek.
Jakiekolwiek zmiany w kolorystyce, nie będące odtworzeniem istniejącej kolorystki należy uzgadniać z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
Wszystkie materiały użyte w trakcie wykonania przedmiotu zamówienia powinny spełniać wymagania określone w decyzji Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Szczegółowy zakres robót określają: dokumentacja techniczna, przedmiar robót, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, plan orientacyjny stanowiące załącznik nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45350000-5 - Instalacje mechaniczne

45351000-2 - Mechaniczne instalacje inżynieryjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W prowadzonym postępowaniu w trybie podstawowym w wyznaczonym terminie składania ofert tj. do dnia 26 sierpnia 2026 r. do godz. 11:30 wpłynęła oferta Wykonawcy WIBAR – INSTALACJE Sp. z o.o., ul. Bernardyńska 23/62, 02-904 Warszawa o wartości 627 500,00 zł i okres rękojmi za wady 84 m-ce.
W przedmiotowym postępowaniu przetargowym cena najkorzystniejszej oferty wynosi 627 500,00 zł brutto i przewyższa kwotę, jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia tj. 300 885,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zadania do ceny najkorzystniejszej oferty.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

627500 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

627500 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dom Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chlewiska.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.