Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
682 201 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    497 701 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    184 500 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
5 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja boiska gminnego w Latowiczu w zakresie budowy zaplecza szatniowo sanitarnego (w formie kontenerowej) i ogrodzenia

Zamawiający Gmina Latowicz (Latowicz, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja boiska gminnego w Latowiczu w zakresie budowy zaplecza szatniowo sanitarnego…”, wybierając ofertę wykonawcy Soczewka Marcin MARTINEX FIRMA Ogólno-Budowlana. Łączna wartość umów: 682 201 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina LatowiczLatowicz, Mazowieckie (powiat Miński →)opublikowano 27 sierpnia 2026
Łączna wartość umów
682 201 zł
Liczba ofert
5 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma Soczewka Marcin MARTINEX FIRMA Ogólno-Budowlana za łącznie 682 201,05 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 5 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Latowicz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582730

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 6

1.5.2.)Miejscowość

Latowicz

1.5.3.)Kod pocztowy

05-334

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gmina-latowicz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

latowicz.samorzady.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-74140b7e-5b3b-4177-827f-4ce61aa4c373

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja boiska gminnego w Latowiczu
w zakresie budowy zaplecza szatniowo sanitarnego (w formie kontenerowej)
i ogrodzenia

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-74140b7e-5b3b-4177-827f-4ce61aa4c373

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409227

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00018121/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Rozwój gminnej infrastruktury sportowej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00339885

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RGOŚ.271.8.2026.TN

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis części 1 Budowa budynku zaplecza szatniowo sanitarnego (w formie kontenerowej)
Przedmiot zamówienia obejmuje budowę na dz 1607/11 ob. Latowicz (gminne boisko piłkarskie) kontenerowego budynku zaplecza szatniowo-sanitarnego wraz
z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu.
Budowa budynku kontenerowego zaplecza szatniowo sanitarnego o powierzchni zabudowy 72,90m2 o wymiarach zewnętrznych 6,06 x 12,03m. Budynek parterowy
z dachem dwuspadowym wykończonym blachą stalową trapezową.
- konstrukcja kontenerów - profile stalowe, zimnogięte, stal klasy S 235 JRG2 235 MPa; rama stalowa spawana z profili zimnogiętych - gr. 3 mm i 4 mm podłużnice górne, 3 mm i 4mm podłużnice dolne; 4mm słupki narożne; 3mm i 4mm poprzeczki dachowe; profile zimnogięte 3mm - poprzeczki podłogowe; kolor ram RAL 9002 (biały - ciemny).
- wypełnienie ścian z płyt warstwowych gr.12 cm - Płyta warstwowa z rdzeniem z
poliuretanu o grubości 120 mm powlekane lakierami poliestrowymi (kolor ciemny biały RAL 9002), U = 0,19 [W/m2K]
- ściany wewnętrzne z płyt warstwowych gr.75mm
- dach budynku dwuspadowy kryty blachą trapezową dach o funkcji osłonowej, chroniący moduły kontenerowe przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych (opady, nasłonecznienie), dach kontenera płyta warstwowa z rdzeniem z poliuretanu o grubości 120mm + wełna mineralna 50 mm (U = 0,15 [W/m2K]) + pokrycie zewnętrzne blacha stalowa trapezowa powlekana lakierami poliestrowymi, wewnętrzne płyta laminowana gr. 12 mm (kolor – biały) + listwa wykończeniowa sufitowa (kolor – biały),
- podłoga - płyta podłogowa MFP 22m + wełna mineralna 120 mm + blacha ocynkowana
0,5 U=0,30 [W/m2K]
- okna uchylne (U) jednoskrzydłowe, PVC kolor biały, szyby zespolone U=0,90 W/m2K z mikrowentylacją.
- drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe, stalowe, ocieplone U=1,3 W/m2K, kolor biały, zamek drzwiowy wpuszczany z dźwignią, z wkładką na klucz oraz 3 kluczami; komplet klamek zaokrąglonych, szczotkowana stal nierdzewna. Listwa wykończeniowa z blachy stalowej powlekanej białej 30mm; zewnętrzny okapnik nad drzwiami, blacha stalowa.
- drzwi wewnętrzne – ościeżnice stalowe obejmujące regulowane, kolor biały, skrzydła
drzwiowe w okleinie HPL.
- wykończenie podłóg – wykładzina obiektowa z PVC 1,6 mm.
- instalacje wewnętrzne:
- instalacja oświetlenia i gniazd wtykowych – oświetlenie wewnętrzne pomieszczeń
- instalacja wodno-kanalizacyjna – woda ciepła z dwóch bojlerów elektrycznych
- instalacja grzewcza – grzejniki elektryczne – temperatura dyżurna 8 stopni.
- instalacja wentylacji – nawiewno/wywiewne wentylatory z rekuperacją
- wyposażenie: Ławki jednostronne z oparciem i wieszakami.
Montaż budynku kontenerowego na 15 podporach betonowych zgodnie
z dokumentacją projektową

Wykonanie instalacji technicznych do budynku tj. wewnętrznej linii zasilającej elektrycznej, przyłącza wodociągowego, przyłącza kanalizacyjnego z podłączeniem do istniejącego zbiornika na nieczystości ciekłe oraz wykonanie uziomu.

Zagospodarowanie terenu: wykonanie nawierzchni z kostki brukowej gr. 6cm pod budynkiem, podestu z kostki brukowej gr. 6cm przed budynkiem, wykonanie chodnika o pow. ok. 60m2 łączącego istniejący budynek kontenerowy z nowobudowanym. Przekroje nawierzchni utwardzonych zgodnie z dokumentacją projektową.

Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę i montaż wyposażenia budynku kontenerowego wyszczególnionego w dokumentacji projektowej w tym osprzęt elektryczny, oprawy oświetleniowe LED 21W IP44 , oprawy oświetleniowe LED 32W IP20 , wentylator z rekuperacją na przykład AIRDOT 200 /100m3 szt.4 lub inny równoważny, wentylator z rekuperacją na przykład AIRDOT 160 /60m3 szt.4
lub inny równoważny, grzejnik elektryczny o mocy 1000W szt. 2, grzejnik elektryczny o mocy 500W szt. 7, tablica rozdzielcza, boiler 100l 2KW szt. 2 ,biały montaż: umywalki, miski wc, brodziki, armatura sanitarna oraz inne wyposażenie wyszczególnione w dokumentacji projektowej.

Przedmiot zamówienia obejmuje przygotowanie niezbędnej dokumentacji
i uzyskaniem dokumentu uprawniającego do użytkowania wybudowanego obiektu zaplecza tj. uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie lub dokonaniem zawiadomienia o zakończeniu budowy co do którego organ nadzoru budowlanego nie wniesie sprzeciwu.*
Jeśli zdaniem wykonawcy rozpoczęcie użytkowania wybudowanego obiektu nie wymaga pozwolenia na użytkowanie wykonawca przedstawi informację w powyższym zakresie z Nadzoru Budowlanego.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załączona dokumentacja projektowa, projekt architektoniczno budowlany, projekt techniczny , specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót oraz przedmiar robót. Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o postępowaniu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Dokumentacja ta łącznie opisuje przedmiot zamówienia tj. wykonawca zobowiązany jest wykonać roboty wyszczególnione chociażby w jednym z wymienionych opracowań. Przedmiar robót ma za zadanie przybliżyć rodzaj i ilość robót do wykonania i nie jest podstawą do rozliczenia wynagrodzenia wykonawcy z uwagi na przyjęte w umowie wynagrodzenie ryczałtowe. W przypadku niespójności w opisie przedmiotu zamówienia pomiędzy wyżej wymienionymi dokumentacji decydujące znaczenie ma projekt budowlany.

4.5.3.)Główny kod CPV

45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45212230-7 - Instalowanie szatni

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

4.5.5.)Wartość części

185318,15 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis części 2 Budowa ogrodzenia w obrębie boiska w tym ogrodzenia trybuny sportowej
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie ogrodzenia dł. ok. 340m w obrębie dz. ew 1607/11 ob. Latowicz (gminne boisko piłkarskie) wskazanego w dokumentacji projektowej wraz z bramami 4szt i furtkami 6szt. Ogrodzenie panelowe wys. 126cm z furtkami szer. 1,2m i bramami szer. 4m. Rodzaj, sposób montażu ogrodzenia zgodnie z załączoną dokumentacja projektową.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załączona dokumentacja projektowa, projekt architektoniczno budowlany, projekt techniczny , specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót oraz przedmiar robót. Dokumentacja ta jest załącznikiem do ogłoszenia o postępowaniu i jest dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Dokumentacja ta łącznie opisuje przedmiot zamówienia tj. wykonawca zobowiązany jest wykonać roboty wyszczególnione chociażby w jednym z wymienionych opracowań. Przedmiar robót ma za zadanie przybliżyć rodzaj i ilość robót do wykonania i nie jest podstawą do rozliczenia wynagrodzenia wykonawcy z uwagi na przyjęte w umowie wynagrodzenie ryczałtowe. W przypadku niespójności w opisie przedmiotu zamówienia pomiędzy wyżej wymienionymi dokumentacji decydujące znaczenie ma projekt budowlany.

4.5.3.)Główny kod CPV

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.5.5.)Wartość części

68179,06 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

497701,05 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

648210,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

497701,05 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Soczewka Marcin MARTINEX FIRMA Ogólno-Budowlana

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8251948108

7.3.4)Miejscowość

ZABIELE

7.3.5)Kod pocztowy

21-450

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

497701,05 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-18

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

184500,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

184500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

184500,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Soczewka Marcin MARTINEX FIRMA Ogólno-Budowlana

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8251948108

7.3.4)Miejscowość

ZABIELE

7.3.5)Kod pocztowy

21-450

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

184500,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-18

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45212200-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
722 634 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
338 452 zł2 279 658 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 941 206 zł
Źródło próbki
CPV 45212200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
338 452 zł
Mediana
722 634 zł
Górny kwartyl
2 279 658 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Latowicz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Latowicz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 682 201 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45212200-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Soczewka Marcin MARTINEX FIRMA Ogólno-Budowlana (ZABIELE). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.