Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
499 839 zł
Umowa zawarta
31 lipca 2026
Okres realizacji
56 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 499 839 zł – 573 831 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin wykonania robót budowlanych (TR)40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Instalacja wody zimnej, ciepłej, cyrkulacji i hydrantowej dla obiektów OSiW OHP w Iwoniczu – ETAP I - wymiana poziomów

Zamawiający Podkarpacka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy (Rzeszów, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Instalacja wody zimnej, ciepłej, cyrkulacji i hydrantowej dla obiektów OSiW OHP w…”, wybierając ofertę wykonawcy CHAWER Sp. z o.o. Wartość umowy: 499 839 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
499 839 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    26 czerwca 2026

    Termin ofert: 16 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy CHAWER Sp. z o.o. (Krosno), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 499 838,51 zł (umowę zawarto 31 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 499 838,51 zł do 573 831,25 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 56 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Podkarpacka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001036974

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

al. Józefa Piłsudskiego 31

1.5.2.)Miejscowość

Rzeszów

1.5.3.)Kod pocztowy

35-074

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.7.)Numer telefonu

17 852 39 10

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@podkarpacka.ohp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.podkarpacka.ohp.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f5d808ab-f4c4-4acc-b27d-2ef85941d44b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Instalacja wody zimnej, ciepłej, cyrkulacji i hydrantowej dla obiektów OSiW OHP w Iwoniczu – ETAP I - wymiana poziomów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f5d808ab-f4c4-4acc-b27d-2ef85941d44b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409186

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00088431/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Instalacja wody zimnej, ciepłej, cyrkulacji i hydrantowej dla obiektów OSiW OHP w Iwoniczu – ETAP I - wymiana poziomów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00309704

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PWK.ZA.271.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

429222,59 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w zakresie instalacji wody zimnej, ciepłej, cyrkulacyjnej oraz hydrantowej, zgodnie z projektem pn. „Instalacja wody zimnej, ciepłej, cyrkulacyjnej i hydrantowej dla obiektów OSiW OHP w Iwoniczu – ETAP I ”, zlokalizowanych w Iwoniczu przy ul. Zadwór 5, obejmujących:
Budynek A – czterokondygnacyjny,
Budynek B – czterokondygnacyjny,
Budynek C – czterokondygnacyjny, podpiwniczony.
Zakres robót obejmuje w szczególności:
a. roboty przygotowawcze, w tym przygotowanie terenu oraz zaplecza robót;
b. montaż rurociągów instalacji wody zimnej, ciepłej, cyrkulacyjnej oraz hydrantowej;
c. montaż armatury instalacyjnej;
d. wykonanie niezbędnych badań, prób szczelności oraz prób funkcjonalnych instalacji;
e. regulację instalacji oraz sprawdzenie prawidłowości jej działania;
f. wykonanie wszelkich czynności niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu Umowy zgodnie z dokumentacją techniczną oraz obowiązującymi przepisami.

4.5.3.)Główny kod CPV

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

499838,51 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

573831,25 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

499838,51 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

CHAWER Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6842648710

7.3.3)Ulica

ul. Boh. Westerplatte 27a

7.3.4)Miejscowość

Krosno

7.3.5)Kod pocztowy

38-400

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

499838,51 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

56 dni

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin realizacji robót budowlanych stanowił kryterium oceny ofert. Zamawiający określił maksymalny dopuszczalny termin realizacji robót na 56 dni, tj. 8 tygodni, licząc od dnia protokolarnego przekazania placu budowy. Wykonawca zadeklarował skrócony termin realizacji robót wynoszący 7 tygodni od dnia protokolarnego przekazania placu budowy. Z tytułu zaoferowania krótszego terminu realizacji Wykonawca uzyskał 10 punktów.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45330000-9Roboty instalacyjne wodno-kanalizac…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
342 073 zł
Próbka: 28 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
196 506 zł667 968 zł
Rozstęp międzykwartylowy
471 462 zł
Źródło próbki
CPV 45330000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
196 506 zł
Mediana
342 073 zł
Górny kwartyl
667 968 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Podkarpacka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rzeszów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 499 839 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45330000-9 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: CHAWER Sp. z o.o. (Krosno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.