Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
177 660 zł
Umowa zawarta
19 sierpnia 2026
Okres realizacji
od 1 września 2026 do 25 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 177 660 zł – 198 340 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia pojazdu zastępczego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Realizacja dowozu dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Ruciane - Nida do placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027.

Zamawiający Gmina Ruciane-nida (Ruciane-Nida, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Realizacja dowozu dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Ruciane - Nida do placówek…”, wybierając ofertę wykonawcy Open Tours Krzysztof Ferenc. Wartość umowy: 177 660 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina Ruciane-nidaRuciane-Nida, Warmińsko-Mazurskie (powiat Piski →)opublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość umowy
177 660 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,7 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 lipca 2026

    Termin ofert: 16 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Open Tours Krzysztof Ferenc (Ełk).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 177 660,00 zł (umowę zawarto 19 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 177 660,00 zł do 198 340,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA RUCIANE-NIDA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790671544

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

al. Wczasów 4

1.5.2.)Miejscowość

Ruciane-Nida

1.5.3.)Kod pocztowy

12-220

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL623 - Ełcki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

umig@ruciane-nida.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ruciane-nida.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f353745a-9a99-4442-89cc-65acd11cabbe

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Realizacja dowozu dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Ruciane - Nida do placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f353745a-9a99-4442-89cc-65acd11cabbe

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409185

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00026137/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Realizacja dowozu dzieci niepełnosprawnych do placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00330374

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IGK.271.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych w zakresie zapewnienia niepełnosprawnym uczniom/dzieciom zamieszkałym na terenie gminy Ruciane - Nida bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu z miejsca ich zamieszkania do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Łupkach, Łupki 15, 12-200 Pisz oraz do Centrum Edukacji
i Terapii w Piszu, plac Daszyńskiego 11 A, 12-200 Pisz.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje systematyczne, regularne dowożenie wraz z opieką wskazanych przez Zamawiającego 15 uczniów/wychowanków zamieszkałych na terenie gminy Ruciane – Nida w okresie od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r., tj. od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od zajęć, dni świątecznych oraz ferii. Szacunkowa liczba dni świadczonej usługi wynosi 188.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ.
4. Pozostałe postanowienia dotyczące przedmiotu zamówienia i jego realizacji zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy stanowiącym załącznik nr 6 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

177660,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

198340,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

177660,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Open Tours Krzysztof Ferenc

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

790502853

7.3.3)Ulica

Mickiewicza 1A lok. 4

7.3.4)Miejscowość

Ełk

7.3.5)Kod pocztowy

19-300

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

177660,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ruciane-nida prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ruciane-Nida.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 177 660 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Open Tours Krzysztof Ferenc (Ełk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.