Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 5 ustawy

Oferty w postępowaniu
15 ofertodrzucone: 5wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Ludzisko i Balice

Zamawiający Gmina Janikowo (Janikowo, Kujawsko-Pomorskie) opublikował wynik postępowania „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Ludzisko i Balice”. Złożono 15 ofert.

Zamawiający: Gmina JanikowoJanikowo, Kujawsko-Pomorskie (powiat Inowrocławski →)opublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 855 460 zł
Liczba ofert
15 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 5 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 15 ofert. Odrzucono 5 ofert.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA JANIKOWO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350760

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Przemysłowa 6

1.5.2.)Miejscowość

Janikowo

1.5.3.)Kod pocztowy

88-160

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@janikowo.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.janikowo.bipgmina.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/janikowo

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Ludzisko i Balice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7c856336-1199-4b53-b6c9-99f3c740c820

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409071

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00072577/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Ludzisko i Balice.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, Działanie 2.12 Wsparcie infrastruktury kanalizacyjnej oraz oczyszczania ścieków komunalnych

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00273588

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.K.271.7.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

17463711,57 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na

budowie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej oraz tłocznej o łącznej długości 8,3099 km wraz z tłoczniami i przebudową sieci wodociągowej..

4.5.3.)Główny kod CPV

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W trakcie trwania postępowania o udzielenie przedmiotowego zamówienia i związanych z zamówieniem postępowań odwoławczych, Zamawiający był zmuszony zrealizować inne zadanie inwestycyjne, którego przedmiotem było wykonanie nawierzchni asfaltowej na terenie, na którym planowano zrealizować budowę kanalizacji sanitarnej w ramach przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. W momencie wszczęcia postępowania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Ludzisko i Balice” i w momencie publikacji ogłoszenia o zamówieniu w dniu 11.06.2026 r., Zamawiający, przy zachowaniu wszystkich logicznych zasad planowania i układania harmonogramu poszczególnych inwestycji, nie mógł przewidzieć takiego rozwoju sytuacji. Planowane do realizacji zadanie inwestycyjne, polegające na budowie drogi, Zamawiający musiał zrealizować do końca roku budżetowego 2025, jednocześnie nie przewidując kolejnych postępowań odwoławczych w niniejszym postępowaniu, co nie pozwoliło zakończyć postępowania o udzielenie zamówienia dotyczącego „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Ludzisko i Balice” zawarciem umowy z wykonawcą oraz rozpoczęciem prac budowlanych w terminie, który umożliwiałby koordynację działań na placu budowy przez zakończeniem 2025 roku.
Wykonanie tychże prac, należy traktować jako okoliczność istotną, powoduje ona bowiem, że dalsze prowadzenie postępowania i zawarcie umowy w pierwotnym zakresie może nie leżeć w interesie publicznym, skoro część robót została już faktycznie wykonana.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

15

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

15

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

7600679,41 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

13859189,55 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231100-6Ogólne roboty budowlane związane z…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
855 460 zł
Próbka: 112 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
312 694 zł2 639 942 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 327 248 zł
Źródło próbki
CPV 45231· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
312 694 zł
Mediana
855 460 zł
Górny kwartyl
2 639 942 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Janikowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Janikowo.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231100-6 (Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 15 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.