ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Świadczenie usług wsparcia oraz usług rozwoju Systemu Zarządzania Ryzykiem.

Zamawiający Centrum e-Zdrowia (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Świadczenie usług wsparcia oraz usług rozwoju Systemu Zarządzania Ryzykiem”. Termin składania ofert minął 4 września 2026, 12:00. Planowany budżet: 168 643 zł. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Centrum e-ZdrowiaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 26 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
168 643 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
4 września 2026, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena85%Skrócenie czasu usunięcia błędu krytycznego5%Skrócenie czasu usunięcia błędu zwykłego10%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    26 sierpnia 2026

    Termin ofert: 4 września 2026 12:00
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Centrum e-Zdrowia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001377706

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Stanisława Dubois 5A

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-184

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wzp@cez.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://cez.gov.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług wsparcia oraz usług rozwoju Systemu Zarządzania Ryzykiem.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1f49dfbe-8968-451a-aaea-b8ceb81f069a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409013

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00161411/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

2.3.25 Usługi wsparcia i rozwoju systemu zarządzania ryzykiem (BPM)

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1f49dfbe-8968-451a-aaea-b8ceb81f069a

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl lub poczty elektronicznej, z zastrzeżeniem, że oferta oraz oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania, stanowiące Załącznik nr 4 do SWZ, mogą zostać przekazane wyłącznie za pomocą Platformy e-Zamówienia.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”) lub poczty elektronicznej. Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” lub poczty elektronicznej odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”.). 2. Wymagania techniczne i organizacyjne zostały szczegółowo opisane w Rozdziale X SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych zostały zawarte w rozdziale XXI SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZPRZ.270.216.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

168642,96 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług wsparcia oraz usług rozwoju Systemu Zarządzania Ryzykiem.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

72253200-5 - Usługi w zakresie wsparcia systemu

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zgodnie z SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

85

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Skrócenie czasu usunięcia błędu krytycznego

4.3.6.)Waga

5

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Skrócenie czasu usunięcia błędu zwykłego

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie z art. 125 ust. 1 ustawy PZP o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania stanowiące Załącznik nr 4 do SWZ. Informacje zawarte w tym oświadczeniu stanowią dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia Wykonawcy w przedmiotowym postępowaniu.
2. Zamawiający nie będzie wzywał do złożenia aktualności tego oświadczenia, tylko zbada i oceni oferty na podstawie wstępnego oświadczenia złożonego wraz z ofertą.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale VIII pkt 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia z postępowania.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
1.Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień Umowy we wszystkich przypadkach przewidzianych w ustawie – Prawo zamówień publicznych oraz gdy

1) nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację Umowy; 2) zmian w strukturze lub organizacji Zamawiającego, mających wpływ na termin lub sposób wykonania Umowy; 3) w przypadku uzasadnionej konieczności zmiany sposobu wykonania Przedmiotu Umowy, jeśli zmianie miałyby ulec elementy mające wpływ na realizację Umowy, w tym sposób realizacji zgłoszeń; 4) zmiana przedmiotu Umowy w wyniku braku posiadania przez Zamawiającego środków na sfinansowanie wykonania Umowy zgodnie z pierwotnymi warunkami; w tym przypadku wynagrodzenie Wykonawcy ulega odpowiedniemu zmniejszeniu; 5) zmiana terminu (przedłużenie) realizacji Umowy w zakresie usług rozwoju, w przypadku, gdy pozostanie niewykorzystane wynagrodzenie, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 2, z zastrzeżeniem, iż przedłużenie może nastąpić o nie więcej niż 12 miesięcy. Zmiana terminu w tym zakresie nie może powodować zmiany wynagrodzenie, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 2; 6) niezbędna jest zmiana sposobu wykonania Umowy, o ile zmiana taka jest konieczna w celu prawidłowego wykonania Umowy; 7) w zakresie terminu wykonania Umowy: a) wystąpi uzasadniona potrzeba modyfikacji terminu realizacji Umowy, która nie była znana i której nie można było przewidzieć w momencie wszczęcia postępowania lub w terminie składania ofert, na nie dłużej nić 3 miesiące od dnia zawarcia Umowy; b) wystąpi przerwa w realizacji Umowy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy i Zamawiającego lub zajdą okoliczności, które nie były znane w momencie wszczęcia postępowania i których nie można było przewidzieć w momencie wszczęcia postępowania lub terminu składania ofert, w zakresie terminu realizacji Umowy; c) wystąpi zwłoka powstała z przyczyn, za które – zgodnie z Umową – Wykonawca i Zamawiający nie odpowiadają. 8) wystąpienia innych okoliczności, w szczególności siły wyższej, których nie można było przewidzieć w momencie zawierania Umowy, a które uniemożliwiłyby wykonanie Umowy zgodnie z jej treścią i celem; – przy czym zmiany powyższe z pkt 1-7 są możliwe wyłącznie w zakresie wymuszonym przesłankami zmiany i nie mogą prowadzić do wydłużenia terminu realizacji Umowy o więcej niż 30 dni i zwiększenia wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy o więcej niż 5% Wynagrodzenia, o którym mowa w § 2 ust. 1. 2. Każda ze Stron Umowy może zawnioskować o jej zmianę. W celu dokonania zmiany Umowy Strona o to wnioskująca zobowiązana jest do złożenia drugiej Stronie propozycji zmiany w terminie 7 dni od dnia zaistnienia okoliczności będących podstawą zmiany. 3. Szczegółowe informacje znajdują się w Załączniku nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy (UMOWA).

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-04 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę, pod rygorem nieważności, składa się w formie elektronicznej (opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym (art. 63 ust. 2 ustawy PZP). Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-04 13:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-03

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72253200-5Usługi w zakresie wsparcia systemu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
535 751 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
293 699 zł652 671 zł
Rozstęp międzykwartylowy
358 971 zł
Źródło próbki
CPV 72253200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
293 699 zł
Mediana
535 751 zł
Górny kwartyl
652 671 zł
Ten przetarg (168 643 zł) znajduje się w dolnym kwartylu planowanych budżetów.
75% podobnych postępowań ma wyższy budżet. Możliwy mniejszy zakres lub oszczędna wycena. -69% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): Blue Energy Sp. z o.o.141 tys. zł1 ofertawynik →
  2. 2025zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.3 ofertywynik →
  3. 2023wygrał(a): Blue Energy Sp. z o.o.74 tys. zł2 ofertywynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 04.09.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Centrum e-Zdrowia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 168 643 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72253200-5 (Usługi w zakresie wsparcia systemu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.