Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
CIEŚLAR JERZY FIRMA PRZEWOZOWA "TRANS -BUS"· Ustrońmikrofirma
Wartość umowy
324 492 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 25 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 324 492 zł – 450 060 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia pojazdu zastępczego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz uczniów z terenu Gminy Goleszów do szkół oraz na zajęcia sportowe.

Zamawiający Gmina Goleszów (Goleszów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz uczniów z terenu Gminy Goleszów do szkół oraz na zajęcia sportowe”, wybierając ofertę wykonawcy CIEŚLAR JERZY FIRMA PRZEWOZOWA "TRANS -BUS". Wartość umowy: 324 492 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina GoleszówGoleszów, Śląskie (powiat Cieszyński →)opublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
324 492 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    14 lipca 2026

    Termin ofert: 21 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy CIEŚLAR JERZY FIRMA PRZEWOZOWA "TRANS -BUS" (Ustroń), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 324 492,00 zł (umowę zawarto 25 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 324 492,00 zł do 450 060,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 25 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GOLESZÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182433

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. 1 Maja 5

1.5.2.)Miejscowość

Goleszów

1.5.3.)Kod pocztowy

43-440

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@goleszow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.goleszow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f24e5a45-1c36-4344-8614-88feabd20f7b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz uczniów z terenu Gminy Goleszów do szkół oraz na zajęcia sportowe.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f24e5a45-1c36-4344-8614-88feabd20f7b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00408979

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00066567/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Dowóz uczniów z terenu Gminy Goleszów do szkół oraz na zajęcia prowadzone na basenie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00341569

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IK>271.34.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie usługi polegającej na przewozie uczniów z terenu gminy Goleszów do Szkół oraz na zajęcia sportowe umożliwiające realizację obowiązku szkolnego oraz ich odbiór po zakończonych zajęciach i odwóz do miejsca zamieszkania, w okresie od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r.
- Trasa nr 1: przewóz realizowany dwa razy dziennie 6:30 - 7:10 oraz w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku :
Szkoła Podstawowa w Goleszowie – OSP w Kozakowicach ul. Cinciały – Kaplica Ewangelicka w Kozakowicach – Stara Szkoła ul. SSłoneczna – Godziszów Centrum ul. Nierodzimska - Szkoła Podstawowa w Kisielowie - Szkoła Podstawowa w Goleszowie
Zamawiający po dokonaniu pomiarów ustala dzienną ilość kilometrów – około 30 km (dowóz oraz powrót)

- Trasa nr 2: przewóz realizowany dwa razy dziennie 7:15 - 7:45 oraz w godzinach popołudniowych od poniedziałku do piątku:
Szkoła Podstawowa w Goleszowie – ul. Wiejska Goleszów Równia – ul. Osiedlowa 67 Goleszów Równia – Dom Ludowy Goleszów Równia ul. Osiedlowa 13 – Stary drewniany dom Kamieniec ul. Cisowa - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cisownicy - Szkoła Podstawowa w Goleszowie.
Zamawiający po dokonaniu pomiarów ustala dzienną ilość kilometrów – około 30 km (dowóz oraz powrót).

- Trasa nr 3: dowóz dzieci szkolnych na zajęcia sportowe do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cisownicy realizowany 8 razy dziennie w poniedziałek: przebieg trasy: Szkoła Podstawowa w Goleszowie - Zespół Szkolno-Przedszkolnego w Cisownicy
Zamawiający po dokonaniu pomiarów ustala dzienną ilość kilometrów – około 60 km (dowóz oraz powrót).

- Trasa nr 4: dowóz dzieci szkolnych na zajęcia sportowe do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cisownicy we wtorki dwa razy dziennie: przebieg trasy: Szkoła Podstawowa w Bażanowicach – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dzięgielowie – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cisownicy. Zamawiający po dokonaniu pomiarów ustala dzienną ilość kilometrów – około 48 km (dowóz oraz powrót).

Trasa nr 5: dowóz dzieci szkolnych na zajęcia sportowe do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cisownicy w czwartki dwa razy dziennie: przebieg trasy: Szkoła Podstawowa w Bażanowicach – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dzięgielowie – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cisownicy.
Zamawiający po dokonaniu pomiarów ustala dzienną ilość kilometrów – około 38 km (dowóz oraz powrót).

Trasa nr 6: przewóz dzieci szkolnych na zawody, konkursy i inne wyjazdy organizowane przez szkoły. Zamawiający ustala ilość kilometrów w roku szkolnym – około 2000 km (określić stawkę za 1 km).

Opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji niniejszego zadania określają:
- szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - załącznik Nr 1 do SWZ
- projektowe postanowienia umowy – załącznik Nr 2 do SWZ
Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust.1 pkt 5 ustawy Pzp.
Zamawiający nie dopuszcza łączenia usługi dowozu dzieci z usługą wykonywaną na rzecz innego Zamawiającego. Wyklucza się tym samym przewóz dzieci niewskazanych przez Zamawiającego do objęcia usługą przewozu.
Zamawiający informuje, że na trasach od 1 do 5 realizacja usługi może odbywać się minimum dwoma autobusami równolegle. Wyjątek stanowi trasa Nr 6. Kurs uruchamiany będzie po wcześniejszym uzgodnieniu z zamawiającym.

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

324492,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

450060,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

324492,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

CIEŚLAR JERZY FIRMA PRZEWOZOWA "TRANS -BUS"

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

070857542

7.3.3)Ulica

Jana Cholewy

7.3.4)Miejscowość

Ustroń

7.3.5)Kod pocztowy

43-450

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

324492,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-06-25

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
273 224 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł477 013 zł
Rozstęp międzykwartylowy
262 013 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
273 224 zł
Górny kwartyl
477 013 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Goleszów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Goleszów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 324 492 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: CIEŚLAR JERZY FIRMA PRZEWOZOWA "TRANS -BUS" (Ustroń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.