Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość wybranych ofert
447 246 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Cena wybranej oferty
    67 181 zł
    7 ofert
  2. Umowa zawarta
    Cena wybranej oferty
    380 065 zł
    6 ofert
Oferty w postępowaniu
13 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji (R)40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży z terenu Gminy Pruszcz Gdański do i z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opieki w czasie przewozu w pierwszym semestrze roku szkolnego 2026/2027

Zamawiający Gmina Pruszcz Gdański (Juszkowo, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży z terenu Gminy Pruszcz Gdański do i z placówek…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość ofert: 447 246 zł. Złożono 13 ofert.

Zamawiający: Gmina Pruszcz GdańskiJuszkowo, Pomorskie (powiat Gdański →)opublikowano 26 sierpnia 2026
Łączna wartość ofert
447 246 zł
Liczba ofert
13 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Handel Transport Budownictwo Kamil Anasiński (część 1); Przewozy Autokarowe "KOSBUS" Sebastian Kostek (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość wybranych ofert: 447 246,36 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 13 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Pruszcz Gdański

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191674931

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Zakątek 1

1.5.2.)Miejscowość

Juszkowo

1.5.3.)Kod pocztowy

83-000

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.5.7.)Numer telefonu

(58) 692-94-20

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@pruszczgdanski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pruszczgdanski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1327889

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży z terenu Gminy Pruszcz Gdański do i z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opieki w czasie przewozu w pierwszym semestrze roku szkolnego 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0fce114d-6227-4430-a432-86f9fcc4d003

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00408936

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00042486/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży do placówek edukacyjnych - I semestr r. szk. 2026/27

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00308112

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

zp.271.19.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

494136,28 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1: Dowóz dzieci do szkoły w części nizinnej gminy Pruszcz Gdański tj. do szkoły w Wiślince:
1) Wykonawca będzie świadczyć usługi transportu dzieci i młodzieży zgodnie z poniższym wyszczególnieniem:
a) dwa kursy dowozu i dwa odwozu według ustalonego rozkładu jazdy;
b) liczba dni nauki szkolnej, w których będą realizowane dowozy i odwozy: 99
c) szacowana i jednocześnie maksymalna łączna długość przejazdów pozostających do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia w zakresie podstawowym (bez skorzystania z prawa opcji) wynika z iloczynu liczby dni nauki szkolnej w pierwszym semestrze roku szkolnego 2026/2027, tj. 99 dni, oraz sumy długości poszczególnych tras:
- dzienna długość tras: 26 km
- całkowita długość tras: 2574 km
d) informacje w zakresie liczby osób, tras dowozu, długości oraz dziennej liczby wykonywanych kursów określone zostały w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załączniku nr 7 do SWZ (dalej jako „OPZ”) w Dodatku A.

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.5.)Wartość części

75361 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2: Dowóz dzieci do szkół w części wyżynnej gminy Pruszcz Gdański tj. dowóz dzieci do szkół w Straszynie, Rotmance i Jagatowie:
1) Wykonawca będzie świadczyć usługi transportu dzieci i młodzieży zgodnie z poniższym wyszczególnieniem:
a) sześć kursów dowozu i cztery odwozu - według ustalonego rozkładu jazdy do szkoły w Rotmance i Straszynie o długości tras 100,88 km;
b) cztery kursy dowozu i cztery odwozu według ustalonego rozkładu jazdy z Goszyna, Żukczyna oraz Będzieszyna do szkoły w Jagatowie o długości tras 112,40 km;
c) liczba dni nauki szkolnej, w których będą realizowane dowozy i odwozy: 99;
d) szacowana i jednocześnie maksymalna łączna długość przejazdów pozostających do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia w zakresie podstawowym (bez skorzystania z prawa opcji) wynika z iloczynu liczby dni nauki szkolnej w drugim semestrze w roku szkolnym 2026/2027, tj. 99, oraz sumy długości poszczególnych tras:
- szacowana dzienna długość tras: 213,28 km;
- szacowana całkowita długość tras: 21 114,72 km;
e) informacje w zakresie liczby osób, tras dowozu, długości oraz dziennej liczby wykonywanych kursów określone zostały w OPZ w Dodatku B.

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.5.)Wartość części

418775,28 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

67181,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

151788,78 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

67181,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Handel Transport Budownictwo Kamil Anasiński

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7393450122

7.3.4)Miejscowość

łajs 19

7.3.5)Kod pocztowy

10-687

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

67853,21 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-01-29

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

380064,96 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

717267,04 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

380064,96 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przewozy Autokarowe "KOSBUS" Sebastian Kostek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6040116309

7.3.3)Ulica

gdańska 13

7.3.4)Miejscowość

Kłodawa

7.3.5)Kod pocztowy

83-035

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

383865,31 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-01-29

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
274 788 zł
Próbka: 88 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 645 zł481 704 zł
Rozstęp międzykwartylowy
266 059 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 645 zł
Mediana
274 788 zł
Górny kwartyl
481 704 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pruszcz Gdański prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Juszkowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 447 246 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Handel Transport Budownictwo Kamil Anasiński (łajs 19). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.